[ zmilan @ 21.11.2004. 15:38 ] @
Imam sledeći problem sa mysqldump-om: napravio sam fajl dampujući bazu u kojoj sam imao i neke innoDB tabele, mysqldump nije prijavio nikakvu nepravilnost, međutim kada sam hteo da ponovo kreiram bazu na odnovu napravljenog zapisa naišao sam na problem jer stalno dobijam poruku da imam grešku u sintaksi. Nisam mogao da pronađem, ali možda neko zna da li postoji neki problem sa različitim tipovima tabela, jer dok sam koristio samo standardni tip MyISAM nikad nisam imao ovih problema. Evo kako izgleda mesto na koje mi ukazuje MySQL svaki put kada pokušam da importijem zapis:
..."desc varchar(12) NOT NULL default '',
vat tinyint(1) default '0', "...
Ako je neko imao ovakvih problema i zna odgovore neka pise. Unapred HVALA!
[ caiser @ 21.11.2004. 17:16 ] @
Eskejpuj desc sa znacima navoda.
[ zmilan @ 21.11.2004. 21:38 ] @
Probao sam da isključim te redove i tada prođe na tom mestu, ali stane ne nekoj drugoj tabeli u sličnom redu. Ne mogu trajno da isključim te redove, jer su mi potrebni za rad programa inače ne bi bili tu (:. Ono što mi nije jasno je šta nije u redu sa ovim kodom?
[ caiser @ 21.11.2004. 22:09 ] @
Nisam mislio da komentujes te redove, vec desc jednostavno stavis pod znacima navoda.

Code:

'desc' varchar(12) NOT NULL default '',
vat tinyint(1) default '0', "
[ _owl_ @ 21.11.2004. 22:21 ] @
Pogledaj listu rezervisanih reci za MySQL
[ zmilan @ 21.11.2004. 22:23 ] @
Rešio sam problem... Problem je u tome što MySQL dozvoljava da kreiraš polja u tabeli koja nose naziv neki rezervisanih reči, ali kasnije zna da pravi problem... u mom slučaju rezervisana reč je bila "desc", koju sam zamenio u "des" i to radi bez problema...
Pozdrav!!!