[ Dragan Varagic @ 24.11.2004. 15:38 ] @
U više navrata sam čuo informacije IT o klasteru (između ostalog ima softverskih firmi i za Web razvoj) koji je formiran uz pomoć USaid-a (www.usaid.org.yu). Mislim da je ova organizacija pomogla i formiranje voćarskog klastera i klastera u industriji nameštaja.

Koliko sam čuo, klaster čine vlasnici dosta ozbiljnih firmi, ali ne bih napamet da pišem, više bih voleo da se neko iz ovog klastera javi.
[ miles_davis @ 27.11.2004. 22:27 ] @
Klaster je jos uvek u osnivanju, mada USAID vec sada pomaze institucije clanice, uglavnom konsultantskom pomoci. Inace, radi se o SEDP (Serbian Enterprise Development Programme) projektu gore navedene agencije.
Predstavlja zaista najozbiljniji skup srpske softverske industrije koji sam igde video i sto je mozda najvaznije, malo tih firmi je siroko poznato (citaj - malo javnih tendera je dobilo). Javite mi se emailom da bih vam poslao kontakt informacije osobe koja vodi projekat i koja je za sada najodgovornija za pruzanje informacija o aktivnostima klastera.
[ Gojko Vujovic @ 28.11.2004. 10:35 ] @
Na okruglom stolu telfora 2004 je između ostalog pričao gospodin iz USAID-a i spomenuo neke klastere, ali pošto je tema priče bila drugačije, nije detaljisao o tome. Tj. pričao je kao da je to već svima poznata stvar.