[ kamicak @ 28.11.2004. 23:04 ] @
Imam tabele: ulaz i izlaz
Napravim querie i izracunam trenutni stanje(ulaz minus izlaz), i to odstampam.
Tabele nastavljaju da se azuriraju a meni treba stanje sa poslednjeg izvestaja koji je odstaman pre novog azuriranja.Kako i gde da ga zapamtim?
Da li se u praksi pravi queries samo na osnovu jedne ili vise tabela ili moze i na osnovu jednog ili vise queries.
Za pocetnika.
Hvala.Pozdrav
[ izonic @ 28.11.2004. 23:38 ] @
koliko vidim ti trebas stanje od datuma do datuma.
trebas napraviti formu iz koje ces pokretati svoj izvjestaj.
Na formi trebaju polja pocetni datum i krajni datum.
RecordSource izvjestaja treba da gleda u te datume.
Uslov je between datum1 and datum2
Sto se tice queryia mozes praviti jedan od drugog a moze i vise tabela.
Za to se i koriste.
Samo moras biti obazriv da to posle nebi sporo radlo.
[ Simke @ 29.11.2004. 05:11 ] @
Ako ti samo treba report, onda to i uradi - napravi report, koji kao data source koristi tvoje table / queries. Njega nakon pokretanja mozes da snimis u vise razlicith formata, recimo xls, HTML, snapshot, itd. Ako ti trebaju stare figure, samo otvoris snimljeni fajl.
[ izonic @ 30.11.2004. 16:13 ] @
Ne bih da se pravim pametan, ali sam naucio od starijih programera kad sam poceo
da nikad ne zapisujem podatke koje mogu dobiti racunskim putem, ili kosto je ovaj slucaj Querijem.
[ Simke @ 30.11.2004. 18:18 ] @
Naravno, samo je pitanje da li ovaj sistem ima mogucnost filtriranja po datumima i slicno. Ako ne onda je problem. Pitanje je bilo kako snimiti report.
[ kamicak @ 01.12.2004. 12:08 ] @
Evo kako izgleda naj idealnije resenje teoretski.
Tabele: ulaz, izlaz, Querie izracunava trenutno stanje (ulaz-izlaz), e sad ,najbolje bi bilo da kada pokrenem querie i dobijem stanje, to trenutno stanje da se salje na stampanje preko izvestaja i automatski kolona sa stanjem prekopira i drugu kolonu u kojoj bi bilo stanje od odstampanog izvestaja, a ulaz i izlaz bi nastavili redovno azurirati do sledeceg stampanja.Tako bi imao imao oba podatka ispred sebe i trenutno stanje i poslednje stampano stanje,da bih ih mogao uporediti, sto i jeste idealno resenje problema.Tako bi ti trebalo da izgleda vizualno, naravno pitanje je kako to da se dobije, ako uopste moze da se dobije.
Hvala unapred.
[ izonic @ 04.12.2004. 22:40 ] @
ne znam da li ti stvarno treba trenutno stanje ali ako imas datum na ulazu i izlazu
onda moze biti uslov datum, ali to bi bilo od datuma do datuma stim sto bi uslove
pretrage zapisivao u novu tabelu pa ih pozivao kroz combo na uslovu, a ako stvarno tebas trenutno stanje onda mozes u polje datum u ulazu i izlazu upisivati i datum i vrijeme,a formatiranjem polja mozes dobiti datum ili vrijeme u odredjenom polju.
Pozdrav
[ kamicak @ 06.12.2004. 22:19 ] @
Meni treba ono stanje koje se zateklo kada sam pustio izvestaj da se odstampa.
Znaci kada hocu ponovo da stampam da imam predhodno odstampano stanje i trenutno stanje, pa da mogu da procenim da li da ponovo stampam, cime trenutno stanje postaje odstampano stanje za sledeci put.
Pozdrav.
[ izonic @ 07.12.2004. 01:46 ] @
> Uradio sam ti primjer i naci ces ga na ovoj adresi
> http://www.inet.ba/~izonic/
> __________ NOD32 1.940 (20041205) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.nod32.com
>
>