[ djordje @ 01.12.2004. 00:35 ] @
Koji je najjeftiniji wireless provajder u NS? I koliko kosta Flat 64 i 128
[ IzzY @ 01.12.2004. 08:46 ] @


neobee je najjeftiniji http://www.metrohive.net za kucjne korisnike 64k=1320din ,a 128k=2640din

panline http://www.panline.net za kucjne korisnike 64k=1400,a 128k=2700 din

Srecjno odluchivanje....javi za shta si se odluchio....
[ djordje @ 01.12.2004. 18:10 ] @
Vidim sa prozora kule crvenkape, a na njima Ap imaju oba provajdera. Isao bih preko NSW, ali to mi komplikuje postavljanje opreme (zaklanja me jedan zid, treba vise kabla da ga obidjem), a planiram da prodjem sa klijentskom karticom i osrednjom antenom, sto mislim da nije broblem, jer ima 300-400m do AP (i komercijale i NSW). Zivim u Balzakovoj 1. Zasto niko sa NSW nece da komentarise internet na mrezi? Ako bih negde video kako to radi, i ako budem zadovoljan, o komercijali necu ni da razmisljam.
[ djordje @ 01.12.2004. 20:18 ] @
Cene wireless-a u NS su bezobrazluk!

maxNet u BG daje 256k za 1500dinara, dok u NS dobijes 64k za te pare u najboljem slucaju
[ IzzY @ 02.12.2004. 07:45 ] @

Jel nismo internet provajder i ne uklapamo se u zagarantovane protoke koje si ti naveo. Kada bi video internet kod mene odushevio bi se.....ali ako ti je to jedini razlog zbog kog bi da dodjesh na mrezhu..da skidash silne GB-e sa interneta po nekim normalnim cenama..onda mi nismo mrezha za tebe....Mi smo tu da se igramo, zezamo, menjamo fajlove, chatujemo..idemo zajedno na roshtilj..... Usput..ako zhelish mozhesh da mi bacish PM ili mail pa da dodjesh da vidish kako sve to radi....
[ ap61 @ 02.12.2004. 08:02 ] @
hehhehe gde rostilj....kada...sta ce biti? a pivo?
[ IzzY @ 02.12.2004. 08:24 ] @
Pa sada pravimo pauzu..malo je ladno....imamo brdo slika. Inache je bilo na ribarcu <ribarsko ostrvo na dunavu> :)
[ djordje @ 02.12.2004. 10:48 ] @
Citat:
da skidash silne GB-e sa interneta po nekim normalnim cenama..


Ne ali zelim da surfujem normalno, bez zastoja.

Mogu li bar da racunam na kvalitet veze kao sto je dial-up? Javicu ti se cim nabavim opremu (uskoro).
[ IzzY @ 02.12.2004. 14:25 ] @


Nazhalost brzina prenosa varira u zavisnosti od interesovanja samih korisnika. Inache je brzina po meni sasvim ok i daleko je vecja od brzina dial-up prenosa. U svakom sluchaju opet Vam nudim da dodjete i da se lichno uverite. Shto se tiche opreme...ukoliko Vam nekako mogu pomocji slobodno se obratite.
[ djordje @ 02.12.2004. 17:30 ] @
Doci cu cim uhvatim malo slobodnog vremena. Ima li gde u NS da se nadje pheenet 100mW PCI kartica (ne znam tacno model)? Jedna takva kod druga u BG radi savrseno (kaci se na preko 2km), doduse on ima 24dB antenu. Ja ovde od skoro stanujem, tako da ne znam gde kupiti opremu povoljno, da ne idem u BG. Ako moze pomoc?
[ IzzY @ 02.12.2004. 19:39 ] @
Ja te ubijem ako kupish tu karticu :) shalu na stranu..shto manja izlazna snaga znachi loshiji signal ali i manje zagadjen etar. Ja bi pre kupio ap nego karticu..jednostavno kupish ovislink 1120 i kabel i daj bozhe da imash para za hyperlink grid 24db i radicje ti pa i da si i van Novog Sada. U ns je skoro nemogucje nacji pheenet opremu...to imash samo u netiksu u bg.
[ Mladen @ 02.12.2004. 19:58 ] @
Lepo je sve to sto kazes ali ja kad sam pre mesec dana kupovao opremu trazio sam sve zive AP-e ukljucujuci i ovislink 1120 i nigde ih nije bilo pa sam morao da uzmem karticu, plus sto je ipak AP nekih 40 evra skuplji od kartice
[ IzzY @ 02.12.2004. 20:49 ] @
Javi se meni..uvek cju ti nacji ovislinka......po povoljnoj ceni ..... Ja iskreno ne volim kartice..nikad ne znash kako cjehs preurediti sobu...i mrzim kad gledam kako se lomi hdf kabel po sobi...znachi kultura..lepo ap..pa mozhe svuda i na krov i ako sluchajno imash dva kompa ima dva lan porta... i samo vuchesh utp kabel koliko hocjesh..a ap bukvalno mozhe uz antenu.
[ djordje @ 02.12.2004. 20:54 ] @
Kupio bih i ja AP i 24d ali to ipak daleko prevazilazi moj budzet. Mislim da ako covek moze da se lepo spoji na 2km sa ovim, onda sigurno mogu i ja na 400m slaijom antenom, a uostalom, ako ne budem zadovoljan, kupicu drugu antenu. A mozda ipak sacekam malo pa kupim taj Ap.


[ IzzY @ 02.12.2004. 21:06 ] @
Vidi sam ..razmisli...ali moje subjektivno zapazhanje..od ap do antene uvek imash manje metara kabela nego od antene do mrezhne..samim tim su mnogo manji gubici tu. ne znam...ap je mnogo lakshe prenosiv..i uvek ako je frka mozhesh da ga dignesh i na krov i sve....+ u ns bash neshto i nema wi-fi kartica..bilo je msi za 20 eura..ali neshto ih nema sada.. nema ni d-linka bilo je nestho u milenijumu..ali chujem da ni toga nema vishe.