[ strah od palindroma @ 02.12.2004. 10:57 ] @
ima li nacina da vidim ko mi pristupa racunaru kroz lokalnu mrezu? takodje, kako da vidim koliki je transfer rate ako mi neko vec pristupa racunaru...

[ madamov @ 02.12.2004. 12:18 ] @
Za prikaz protoka ja koristim MenuMeters, on ubaci jedan mali meni u kojem vidiš koliki su Receive i Transmit protoci kao i statistiku ukupnog protoka za svaki od mrežnih interfejsa.

Što se analize pristupa tvojoj mašini tiče ne znam za konkretan utility, ali sigurno nešto postoji, zavisi šta ti tačno treba (AFP ulogovani korisnici ili nešto drugo). U svakom slučaju imaš sisemske logove.
[ MrNo @ 03.12.2004. 03:47 ] @
Jos jedan glas za MenuMeters.
Ako hoces da vidis ko ti se povezuje na racunar u datom trenutku, OS X ima kao i svaki UNIX tcpdump. Takodje mozes da skines i Ethereal koji je dobar GPL snifer.
[ madamov @ 03.12.2004. 14:48 ] @
Citat:
Ako hoces da vidis ko ti se povezuje na racunar u datom trenutku, OS X ima kao i svaki UNIX tcpdump. Takodje mozes da skines i Ethereal koji je dobar GPL snifer.


Ako nisi vičan komandoj liniji, Interarchy ima opciju "Show Traffic" pa to možeš da pokreneš iz GUI-a. Što se Ethereala tiče, to je najbolje rešenje za ozbiljne analize, samo on radi po X-om. Takodje, ako hoćeš da olakšaš instalaciju Ethereala upoznaj se sa Finkom. Pitanje je šta ti tačno treba?