[ svetozar @ 10.04.2002. 09:10 ] @
Trebalo bi mi misljenje o telefonu Siemens c45, konkretno, o komotnosti prilikom rukovanja "soft keys" tasterima oko zelene slusalice!
Da li su stvarno neprakticni kao sto izgledaju?!
[ bpredic @ 10.04.2002. 10:48 ] @
Citat:
svetozar:
Trebalo bi mi misljenje o telefonu Siemens c45, konkretno, o komotnosti prilikom rukovanja "soft keys" tasterima oko zelene slusalice!
Da li su stvarno neprakticni kao sto izgledaju?!


Uzeo sam ovaj telefon pre jedno mesec dana i mogu reci da sam vrlo zadovoljan njime. Navigacioni n asteri uopste nisu nezgodni, cak je posle malo vezbe moguce upravljati njima samo palcem. Za nekog sa normalnom velicinom sake i prstiju su sasvim OK. Takodje sam vrlo zadovoljan trajanjem Ni-MH baterije od 550mAh koja mi pri nekom normalnom koriscenju (jedan poziv dnevno, par igrica itd...) traje 5-6 dana. Jedini problem koji sam primetio je da tastere treba pritiskati malo jace da bi prihvatio komandu, ali mozda je to samo do mog primerka. Smeta i sto nema kalkulator. Takodje nema mogucnost komponovanja melodija sto meni licno ne smeta mnogo, ali neki su mu to ubrajali u velike mane.
[ Serbian Fighter @ 10.04.2002. 15:33 ] @
Ovom prilikom cu reci misljenje o njemu ne poredeci ga sa drugim telefonima.
Evo nekih najosnovnijih podataka:
Manufacturer: SIEMENS
Model: C45
Standard: GSM 900/1800
SAR: 0.93
Available in xUSSR: Yes
Year: 2001
IrDA: No
Modem: Yes
WAP: Yes
GPRS: No
GPS: No
Bluetooth: No
E-mail: No
EMS: Yes
Memory in phone: 50
Voice dial: No
Voice control: No
Organizer: Yes
Calendar: Yes
Alarm: Yes
Calculator: Yes
Currency convertor: Yes
Voice memo: No
Vibro: Yes
Polyphony: No
Own melody: 4
Games: Yes
MP3-player: No
Fm-radio: No
Loud: No
Autoanswerer: No
Extream: No
Display (lines): 5
Color display: No
Battery type: Ni-Mh
Wait time (h): 200
Work time (h): 5
Dimensions: 109X46X23
Weight: 105
Antenna: Inner
Form-factor: W/o cover
Sto se tice soft tastera , prilikom jednosatnog testa kod ortaka koji ga je kupio nisam imao nikakve probleme , i nisu ni malo neprakticni kao sto si naveo.
Domet je na klasicno doborom nivou kod Siemensa. Telefon izgleda lepo i kompaktno , lepo lezi u ruci i lak je za koriscenje.
Mozda nije najbolji u klasi cena , ali da je dobar foncic , dobar je.
U ostalom ne treba nesto ekstra previse ocekivati od c klase jer je ona uvek bila ekonomik varijanta.
[ bpredic @ 10.04.2002. 19:26 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Calculator: Yes
Currency convertor: Yes

Ove dve stvari C45 NEMA i to je proverena stvar. Sem ako ja nisam uspeo da ih pronadjem posle mesec dana koriscenja. :>
[ Artz @ 10.04.2002. 19:44 ] @
Calculator: Yes
Currency convertor: Yes
Samo u japanskoj verziji C45 -ice.

Inace melodije mozes ubacivati preko kabla sto je super jer nisi ogranicen.
[ Serbian Fighter @ 10.04.2002. 23:55 ] @
Podaci su preuzeti sa telfona , ja ih takodje nisam nasao , ali jednostavno , samo sam iskoprao racunajuci da ukrajinci (cija je baza) znaju bolje ... u pravu su , za njihovo trziste ima
[ svetozar @ 11.04.2002. 13:17 ] @
Moja iskustva sa Siemensom su krajnje pozitivna, s obzirom da sam "davno" imao s6d, a i s35i, nekih godinu dana koji je, za mene ( a i realno u to doba) bio apsolutni sampion.
Presao sam na v51, i nisam zadovoljan, pa se razmisljam da se vratim Siemensu.
U igri su c45 i me45, zavisi koliko mogu dobiti za motorolicu.
Takodje, m50, prema nekim najavama koje sam imao prilike da vidim, trebalo bi biti dobar telefon, u klasi izmedju s35 i me45 (s45).
Hvala vam na pomoci!
[ Serbian Fighter @ 11.04.2002. 14:12 ] @
Citat:
Moja iskustva sa Siemensom su krajnje pozitivna, s obzirom da sam "davno" imao s6d, a i s35i, nekih godinu dana koji je, za mene ( a i realno u to doba) bio apsolutni sampion.

Au batice, to sto si presao sa s35 na Motorolicu je velika greska . Pa pre godinu dana s35 je bio telefon sa savrsenim odnosom kvalitet cena , a usput clan vise klase. Sada nije bas toliko dobar u odnosu na druge , ali ipak drzi se jako dobro!
Moja preporuka je cak umesto c45 vracanje na s35, iz jednog prostog razloga , zna se ipak sta je S serija u Siemensu.
Pogledaj na http://www.mobil.hr/magazin/usporedi/usporedi.php koliko gubis a koliko dobijas ovim modelima (mislim na jedan u odnosu na drugi).
E sad sto se me45 tice, za njega sam ja licno imao malo problema sa obilkom i rasporedom tastera , lep je telefon , futuristicki , ali meni je malo nezgodan.
Prilikom poredjenja i ako zelis Siemens , ipak pogledaj i Nokiu 6210 , Ericsson t39 , Sonu z5. A Motorole u zivotu zaboravi. Oprema koju prave , satelitski telefoni , radio oprema je savrsena , ali na polju mobilnih telefona misle da izdrzljivost i mali gabariti vladaju. Jako malo paznje obracaju na izgled , agronomiju i funkcije.
[ vivicav @ 11.04.2002. 15:10 ] @
[quote]Serbian_Fighter:
Citat:
Jako malo paznje obracaju na izgled , agronomiju i funkcije.


Izvini, ali da ipak nisi mislio na ergonomiju?Jer agronomija je ....
[ Serbian Fighter @ 11.04.2002. 18:21 ] @
Ja imam jednu viziju lepog , a ti drugu. Slazem se , v66 i ne izgleda lose , ali ostale bebe a narocito v70 ... OCHAJANJE!
[ svetozar @ 12.04.2002. 12:35 ] @
E, pa Serbian Fighter-u, svako kad-tad pogresi! Ja moju gresku priznajem.
Iskreno, i posle par meseci ti telefon dosadi, a komali posle godinu dana.
Motorola je definitivan promasaj, ali cu pokusati da ga ispravim.
Me 45 u novoj, pesak zutoj boji izgleda fantasticno, pa ce najverovatnije moj izbor pasti na njega.
Hvala svima na pomoci!
[ Serbian Fighter @ 12.04.2002. 14:49 ] @
Ne osudjujem ja tebe sto si pogresio covek , samo konstatujem da jesi. Nemoj pogresno shvatati. Sto se me 45 tice , izgleda jako lepo , ali prvo ga lepo istestiraj pre kupovine da vidis kako ti lezi u ruci , meni je bio prilican problem.
[ madboy @ 13.04.2002. 00:10 ] @
LJudi jel unosenje melodija u c45 moze samo preko kabla??? Jer ja nisam pronasao kako drugacije...
[ Serbian Fighter @ 13.04.2002. 00:25 ] @
Bas tako, preko kabla i nekog programa za to , naprimer LogoManagera.
Nema Composer ova verzija za Evropu.
[ Vlada_85 @ 13.04.2002. 11:03 ] @
Citat:
svetozar:
Takodje, m50, prema nekim najavama koje sam imao prilike da vidim, trebalo bi biti dobar telefon, u klasi izmedju s35 i me45 (s45).


C45 NIKAKO, ama bash nikako ne moze da bude izmedju s35 i me45 (s45). To je ono sto je sigurno... koliko ja znam, samo se kablom mogu ubacivati melodije, ili preko mms, koji jos nema kod nas, zar ne ?
[ Serbian Fighter @ 13.04.2002. 15:15 ] @
Nema jos kod nas .. mi imamo mrezu prve generacije , kod nas ni sms ne funkcionise kako treba najcesce
[ Boba webmaster @ 15.04.2002. 21:15 ] @
Recite mi molim vas, u cemu je razlika izmedju c45 i c45i
Kupujem ovaj telefon pa me zanima razlika...
pozdrav
[ Boba webmaster @ 15.04.2002. 23:42 ] @
ajde ljudi, hitno mi je, ja bi vec sutra da kupim telefon...
[ Artz @ 16.04.2002. 00:36 ] @
Koliko sam uspeo da primetim po net -u to je samo obican C45 sa novim software -om pa ima kalkulator i konverter valuta i vrlo moguce napredniji EMS. Inace svaki C45 se moze lako pretvoriti u C45i. Bilo bi dobro ako ga neko ima da napise iz licnog iskustva sta je razlicito.
Pozdrav!!!
[ predrag78 @ 16.04.2002. 01:01 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
Bas tako, preko kabla i nekog programa za to , naprimer LogoManagera.


Koji crni logomanager!!

potrazi malo postovao sam 2 sjajna softwera i saj sa kog mozes da skines taj softwer.

Pozdrav
[ Serbian Fighter @ 16.04.2002. 01:14 ] @
1. Ne diraj mi LM . ujedam
2. Obicno su verzije XXi kod Siemensa i XXs , XXe kod Ericsona , kao i kod Nokie poznati flashovi 3310 , 3330 i sl , isti telefoni sa drugim , naprednijim softwareom , ovo sto je Artz u vezi c45i rekao je tacno!
[ predrag78 @ 16.04.2002. 01:32 ] @
Citat:
Serbian_Fighter:
1. Ne diraj mi LM . ujedam :)
2. Obicno su verzije XXi kod Siemensa i XXs , XXe kod Ericsona , kao i kod Nokie poznati flashovi 3310 , 3330 i sl , isti telefoni sa drugim , naprednijim softwareom , ovo sto je Artz u vezi c45i rekao je tacno!


Ja sam rekao da Logomanger nemozes da koristis za Simensa,:-)

pozdrav
[ Serbian Fighter @ 16.04.2002. 02:06 ] @
Ja sam rekao da je to primer
Imas slicne programe i za Siemens , naravno
[ predrag78 @ 16.04.2002. 02:18 ] @
Pa te primere sam ja naveo ali covek definitivno nije hteo da trazi ni jedan.

pozdrav