[ Dragan Varagic @ 07.12.2004. 18:05 ] @
Časopis Mikro dodeljuje 2. put ove nagrade iz različitih oblasti (ako neko hoće neka pokrene temu na IT događaji), a ovde bih spomenuo nagradu za Web sajt u 2004. koju je dobio rts.co.yu.
- http://www.mikro.co.yu/it-glob...kaz-2004.php?sadrzaj=index2004

Njihovo obrazloženje je: "Zbog brzog prenošenja aktuelnih vesti na Internet što obezbeđuje bolju informisanost javnosti."

Eto, ja mislim da možda neki drugi sajt može dobiti ovakvu nagradu, možda treba i rts.co.yu (ukusi su različiti), ali je činjenica da ne znam tačno koliko bih sajtova izdvojio u ovoj godini što se tiče kvaliteta in general - sadržajno, konceptualno, grafički (sve zajedno, naravno).

Šta vi mislite, koji su to sajtovi zaslužili da im kažemo da su najbolji u ovoj godini?
[ Marko Bijelic @ 07.12.2004. 20:19 ] @
Mislim da je sama scena potpuno stagnirala tokom ove godine. Formiranje ovdašnje blogosfere je jedini možda trendovski događaj po kome će ostati upamćena ova godina u srpskom sajberspejsu. Zbog svega toga, realno je bilo očekivati da će se urednici Mikra okrenuti već provjerenim asovima.

Prošle godine b92.net, ove rts.co.yu: sajtovi medijskih giganata, sajtovi koji su konceptualno identični i predstavljaju jedan drugom direktnu konkurenciju -- možda pomalo i dosadno. Jedne godine pobjeđuje Amazon.com, a sledeće Barnes&Noble....

Ukoliko su se urednici već odlučili za kategoriju "bolje informisanosti javnosti", moj favorit bi bio naslovi.net, uprkos mogućim komparacijama sa Google News.

[ Goran Aničić @ 08.12.2004. 07:09 ] @
Ne znam koliko je ovakva, i slične, dodela nekakvih nagrada (za nešto) relevantna jer, koliko se može videti, sve "nagrade" (po svim kategorijama) odneli su sponzori manifestacije i najveći oglašivači u časopisu. Pogledajte smao panel iza aktera dodele nagrada.

Ovo je vrlo slično i budvanskom INFOFEST-u gde svake godine nagrade za "najveća dostignuća u informatici" dobijaju sponzori manifestacije (Informatika, Saga...), a "plasman nagrađenih" se formira prema visini dotacije.
[ srlexic @ 09.12.2004. 15:11 ] @
Diskutabilno je govoriti o pravicnim izborima iz bilo koje oblasti - navedite mi primer jednog jedinog izbora/konkursa gde ziri nije pohvalio nekog od sponzora/darodavca/najizdasnijeg korisnika??? Cista komercijala...

Mene vise brine sto na nasim prostorima nema nijedan izbor za sajtove iz razlicitih kategorija. Nase komsije i casopis Vidi prave ovakve izbore sa odlicnom promocijom vec 5-6 godina!
[ Goran Aničić @ 09.12.2004. 20:55 ] @
Citat:
srlexic:Mene vise brine sto na nasim prostorima nema nijedan izbor za sajtove iz razlicitih kategorija. Nase komsije i casopis Vidi prave ovakve izbore sa odlicnom promocijom vec 5-6 godina!


Koliko se sećam, i kod komšija je bilo "izvesnih" problema nakon objavljivanja rezultata izbora.
[ Miloje Sekulic @ 10.12.2004. 09:55 ] @
Citat:
Ne znam koliko je ovakva, i slične, dodela nekakvih nagrada (za nešto) relevantna jer, koliko se može videti, sve "nagrade" (po svim kategorijama) odneli su sponzori manifestacije i najveći oglašivači u časopisu.


Sem nagrade "Crni IT globus" za najveći promašaj u protekloj godini.
To niko ne želi da dobije.

Miloje
[ srlexic @ 10.12.2004. 15:23 ] @
Pa, mislim da žiri mnogo više razmišlja prilikom dodele CRNOG - u ovoj državi mnogo je više ''crnjaka'' nego pozitivnih primera...
[ bluesman @ 11.12.2004. 01:30 ] @
Zar nije Mikro imao neku rubriku web sajtova..? Ako nisam pogresio casopis, tu je poznata prica, a direknto sam pricao sa jednim "insajderom" da urednik u toj rubrici ne dozvoljava prikaz bilo cega sto moze da "mirise" kao konkurencija ili necega sto on na osnovu licnog stava (sujete) proceni da nece da "reklamira". Prikazuju se samo strani sajtovi i poneka domaca licna prezentacija ili nesto totalno bezazleno.

Kada je tako za obicnu rubriku u casopisu mogu da zamislim kako je za izbor sajta godine. I na kraju, otkud mobtelu da daju tu nagradu? Sramota.
[ srlexic @ 11.12.2004. 12:16 ] @
Citat:
direknto sam pricao sa jednim "insajderom" da urednik u toj rubrici ne dozvoljava prikaz bilo cega sto moze da "mirise" kao konkurencija ili necega sto on na osnovu licnog stava (sujete) proceni da nece da "reklamira". Prikazuju se samo strani sajtovi i poneka domaca licna prezentacija ili nesto totalno bezazleno.


Ne mogu da tvrdim za Mikro, u pogledu mog portala, uvek su imali korektan odnos.

Ovo sto si spomenuo meni se desilo sa casopisom PCPRess - clanak je bio o zaposljavanju putem Interneta, a od svih navedenih sajtova, jedino je ocrnjena Berza rada Economy-ja, iako ima daleko vece mogucnosti od ostalih servisa (oko 100.000 hitsa, mogucnosti pretrazivanja i postavljanja CV-a, sto tesko da neki od konkurenata imaju ovo). Razlog ovome bio je banner eMagazina na pocetnoj stranici