[ Jovan Marjanovic @ 11.04.2002. 11:05 ] @
Evo jedne teme za razmisljanje.
Ne znam da li ste upoznati sa trenutnom situacijom izmedju Compaq-a i HP-a.
Naime, pre izvesnog vremena je najavljen "merger" izmedju firmi, a buduci da obe firme imaju svoj unix proizvod pitanje je sta ca biti za doticnim proizvodima. Da li ce Tru64 poceti polako da nestaje kao sto su i drugi nestali, ili ce novi HP nastaviti na razvoju i distribuciji doticnog?
[ drazha @ 11.04.2002. 15:27 ] @
Pa evo sta ja mislim na tu temu:
1. Tru64 je los OS
2. HP-US je los OS

HP bi trebalo da se batali svoje HP-UX platforme i da baci jedan resurrect spell na Alpha procesore, i da to sve zakite Gnjiluxom.

E, ako neko misli da zelim da zapocnem flame war, upravu je taj, neki, jel...
[ Jovan Marjanovic @ 11.04.2002. 15:38 ] @
Kume, vredjas me u HP-UX!
SRAM TE BILO!

Kad smo vec kod toga. i Tru64 i HP-UX su prilicno dobri OS-ovi, imao sam prilike da radim i na jednom i na drugom, i moram da priznam da su stabilni ko stene i jedan i drugi. Jos nisam video problema ni sa jednim od ta dva.
[ vladojko @ 16.05.2002. 16:00 ] @
Sta ce biti? TrueUnix64 ce da rikne, pokoj mu dusi... A to da HP-UX ne valja, reci firmama koje ga koriste. Trenutno radim kao suport inzinjer za HP, i valjda je dovoljno da kazem da su nam musterije BMW, VW, Audi, Dojce telekom i mali milion kompanijica slicne vaznosti i velicine, svaka sa bar nekoliko stotina HP-UX sistema (pogotovo DT, oni su ludi :)
[ Dragi Tata @ 16.05.2002. 16:55 ] @
Čitao sam nekoliko članaka na ovu temu (kao za pakost ne mogu da nađem ni jedan link). Uglavnom, Tru64 se seli u carstvo nebesko, osim što će deo njegovog koda da bude ugrađen u novu verziju HP-UX a. Takođe, mislim da ste već čuli da je obustavljen razvoj Alpha procesora, pa i njega očekuje slična sudbina.
[ Jovan Marjanovic @ 17.05.2002. 12:33 ] @
Evo i odgovora iz prve ruke.

Tru64 je mrtav, ziveo HP-UX
Rado bih vam ispricao o buducnosti HP-UX-a, ali buduci da informacija jos nije objavljena, nisam u mogucnosti da podelim sa vama izuzetno interesantne ideje koje su razvijene u posljednje vreme.