[ Shadowed @ 13.12.2004. 14:01 ] @
Da li je neko mozda imao priliku da naidje na neki konvertor logova za razlicite klijente? Recimo hocu da predjem sa JAJCa na PSY ali hocu da ponesem i chat history. Naravno, dobro dosli su konvertori za bilo koje kombinacije klijenata.
Google ne kaze nista korisno...
[ anon676 @ 14.12.2004. 12:07 ] @
Zašto sam ne napišeš konverter?
[ Shadowed @ 14.12.2004. 13:12 ] @
Hmm. Nisam siguran kako bi ovo trebalo da shvatim (kao predlog, provokaciju...) :).

U svakom slucaju, ako bi se ispostavilo da tako nesto postoji, sto bih ja pravio?
[ random @ 14.12.2004. 17:08 ] @
U suštini, najbolja stvar bi bila mogućnost da se history čuva na serveru. Druga najbolja bi bila da klijenti koriste standardizovan format za history. Trenutno, na žalost, ni jedno ni drugo ne postoji, tako da je jedino rešenje da pišeš sam ili tražiš po netu gotove skripte za konverziju. Na duže staze, možeš da koristiš sopstveni Jabber server i na njemu instaliran Bandersnatch, koji loguje sve poruke.
[ random @ 14.12.2004. 17:11 ] @
Postoje već neke ideje da se implementira server-side history u Jabber protokol. Recimo u skorije vreme se o tome pričalo ovde, a postoji čak i JEP. Sa druge strane, pričalo se o tome i pre tri godine, ovde. Ideja je odlična, trebalo bi neko da se iscima pa da to odradi.
[ Shadowed @ 14.12.2004. 17:23 ] @
Bas sam na takve skripte (programe) i mislio. Doduse, nisam uspeo da nadjem, pa sam zato i pitao da li neko zna za neki.
Sopstveni server mi ne odgovara jer setam svoj history sa racunara na racunar. Za ovo bi bilo dobro resenje server-side cuvanje ali ne volim takve stvari pa ga verovatno ne bih koristio.
[ random @ 14.12.2004. 18:20 ] @
Rešenje je možda u ovome: podesi klijent (recimo Psi) da ti radi sa USB flash diska, i onda možeš da nosiš sa sobom svuda i uvek svoj klijent i svoj history.
[ Shadowed @ 15.12.2004. 15:38 ] @
He, tako i radim. Ali planiram da isprobavam razne klijente, pa je zbog ovoga tema i nastala. U svakom slucaju moracu da se bacim na pravljenje cim nadjem vremena...
[ Shadowed @ 28.12.2004. 13:19 ] @
OK, odlucio sam da sam pravim aplikaciju. Mozda zvuci smesno al' prilican mi je problem da smislim naziv za nju ('ocu da bude neki dobar).
Predlozi su dobrodosli... Dobro bi bilo da ima "pun" i skracen naziv (skracenica treba da ima smisla, ne nesto tipa JKZIC ).
[ caboom @ 28.12.2004. 13:56 ] @
pre ce biti skript nego aplikacija. ako zelis da zvuci geek-opensource-whatever, mozes uvek da pribegnes uobicajenom Yet Another...
[ Shadowed @ 28.12.2004. 14:17 ] @
Ne skript. Bas aplikacija. Bice radjena u VB.NET-u. Mozda se nekome to i nece svideti al' to je sto je. Druge jezike ne znam dovoljno dobro (osim VB6 :)). Bice freeware (za sada ne planiram opensource ali...) i planiram da bude prosiriva plunin-ovima tako da svako moze da napravi dodatak za jos neki klijent.
[ alex @ 28.12.2004. 14:47 ] @
caboom: mislim da ne pali Yet Another.. naziv jer je njegova aplikacija, po svemu sudeci, prva takve vrste

Mozda zazvuci zanimljivo ime Shadow.Convertor.Net iliti skraceno SC.Net (mada, verujem da ce se jedan nas ISP slicnog imena mozda buniti oko tog naziva
[ caboom @ 29.12.2004. 12:38 ] @
Citat:
alex: caboom: mislim da ne pali Yet Another.. naziv jer je njegova aplikacija, po svemu sudeci, prva takve vrste :)


zavisi kakav naziv izaberes :) ako se ne varam, bilo je vec konvertora chat history-a, tako da bi npr. YACC bio primeren naziv (yet another chat converter). doduse, postojala bi kolizija sa Yet Another Compiler Compiler-om - no bila bi interesantna igra reci.
[ Shadowed @ 29.12.2004. 14:58 ] @
Ako se ne varas, daj link :). Ili neki hint za trazenje.
[ caboom @ 29.12.2004. 16:39 ] @
happy googling...
http://konst.org.ua/en/centericq/

mada, sto jes' jes', nisam primetio da je bilo convert-era za jabber klijente. jednu raspravu na temu standardizacije chat history-a na koju sam relativno davno naleteo (i relativno tesko iskopao) mozes videti ovde:
http://mail.jabber.org/piperma...s-jig/2003-October/004215.html
[ Tyler Durden @ 15.09.2006. 14:13 ] @
Citat:
U suštini, najbolja stvar bi bila mogućnost da se history čuva na serveru. Druga najbolja bi bila da klijenti koriste standardizovan format za history. Trenutno, na žalost, ni jedno ni drugo ne postoji,


Jel se ovo možda promjenilo?
[ random @ 16.09.2006. 13:27 ] @
Ako koristiš Google Talk, jeste, imaš sav history dostupan kroz Gmail web interfejs, sa sve pretragom.

Za ejabberd takođe postoji modul (mod_archive) koji podržava JEP-0136, ali ga nisam probao.

E, da, postoji i ovaj standalone modul (koji takođe nisam probao):

http://zeank.in-berlin.de/datasink/
[ momsab @ 22.09.2006. 21:02 ] @
ma, gde je taj Shadow.Converter? :)
[ Shadowed @ 22.09.2006. 22:57 ] @
Bah, ja lepo to poceo, iskrsla neka glupos' a ja nisam hteo da uradim drugacije... i tako nisam ni uradio...
[ boki @ 07.11.2006. 21:30 ] @
Ja sam oduustao od skupljanja history-a. Nema sanse...

Jel ima sanse da vidimo taj module na ES serveru ?
[ random @ 07.11.2006. 22:48 ] @
Možda jednog dana... To je još uvek jako neproveren softver slabog kvaliteta.