[ ruff_ryder @ 17.12.2004. 11:23 ] @
Kupio sam kuciste nedavno, i oduvek me zanimao case modding. Citao sam po netu neka uputstva, pa me interesuje ima li neko iskustva/predloge?
[ Miroslav Cvejić @ 17.12.2004. 20:06 ] @
Zašto bi to radio?

Estetike radi ili da poboljšaš hlađenje komponenti ili oba?
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 10:50 ] @
Cista glupost.
[ cicika @ 18.12.2004. 12:41 ] @
Nabukodonosor, ako tebe samog to ne interesuje nema potrebe da odgovaraš samo da bi odgovorio.

@ruff_ryder
Realno gledano, ne postoje uputstva. Svako modifikovano kućište je priča za sebe. Kao i za sve drugo u životu, treba da znaš šta želiš, za početak dovoljan je i odgovor na Miroslavljevo pitanje. Treba ti jedno kućište (a možda i dva, ako nešto podje naopako), odredjeni alat, materijal, vreme, strpljenje i odredjena veština. Ja bih pošla od papira i olovke. Na kraju, možda ti početno kućište i ne treba, možda ćeš praviti kompletno kućište od početka (u zavisnosti od toga šta želiš).
[ ruff_ryder @ 20.12.2004. 11:24 ] @
Pa radio bih manje vise zbog estetike, posto sa hladjenjem nemam problem. Za sad sam mislio obican prozor u strani kucista, ali nisam siguran sa cim bih mogao to izvesti. Uglavnom svugde kazu da se treba plexiglas koristiti, ali niti znam gde se moze nabaviti, niti koliko kosta. A i ne znam cime se moze taj plexi fixirati za rupu. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze gde nabavlja ove stvari (neonke, plexi itd).
[ djordje @ 20.12.2004. 11:29 ] @
Umesto neonki mozes upotrebiti LEDiode, npr. one koje nose oznaku UltraBright. Kupis plave i crvene (UltraHell) pa ih montiras da bacaju svetlost u raznim pravcima u kucistu. Mnogo dobro izgleda. Imas da ih kupis u Radio Klubu, timocka 18
[ djordje @ 20.12.2004. 11:30 ] @
A u novom sadu imas ITC electronics
[ djordje @ 20.12.2004. 11:31 ] @
Negde u Brace Ribnikar sam video lep ventilator 8cm sa neonkom za 400 dinara
[ miki3 @ 20.12.2004. 12:06 ] @
sto se tice pleksiglasa,ima ga u ,,Galenici".Samo ne znam,da li nje ima u Novom Sadu.Za pricvrscivanje ,valjda ,imas neke holl ili pleh srafove.Ako nemas u NS-u,nadji nekog ko ide za BGD,pa neka ti donese iz njihovog diskonta u Zemunu.Ul.Ugrinovacka...
[ ruff_ryder @ 20.12.2004. 13:14 ] @
Mislim da se plexi ne pricvsrcuje srafovima nego nekom gumom koja ima lepak u sebi.

[ miki3 @ 20.12.2004. 22:27 ] @
Naravno da postoje razne mogucnosti da se to uradi.Mi predlazemo,a ,zainteresovani ce da se odluce koji nacin ce biti primenjen.Tu nema spora.
[ Miroslav Cvejić @ 21.12.2004. 01:39 ] @
Za neka kućišta (chieftec, thermaltake) ima da se kupi gotova stranica sa prozorom. Neonke se mogu kupiti skoro bilo gde. Sve to lepo izgleda dok se ne pojavi prašina... :)
[ flOorKilla @ 25.01.2005. 23:17 ] @
pleksi staklo ima za kupit u svakom malo bolje pc shopu, za rezanje ubodna pila sa nozem za metal, pricvrstit se moze nekim ljepilom ili silikonom za staklo, rubove nakon rezanja malo izbrusit i moze se stavit guma na rubove moze se uzet kabel tanji pa ga prerezat uzduzno izvuc zice iz njega pa ucvrstit uz rubove
jos nemam nijedan case iza sebe osim svog koje je u tjeku modanja, ali me to jako zanima i gust je
[ ruff_ryder @ 25.01.2005. 23:36 ] @
kul, ti obavezno javi kako ti je proslo
[ koja @ 26.01.2005. 11:35 ] @
Modding, zasto da ne.
Nisam radio, ali planiram da odradim neke stvari.
Evo ti par linkova sa zaista dobrim uputstvima o tome kako da odradis neke stvari.
http://forums.hardwarezone.com/forumdisplay.php?f=72
http://forums.bit-tech.net/for...57dace4fc04bc667bcc4e&f=48


Pozdrav i sretno u radu!!
[ Joseph B. @ 27.01.2005. 08:16 ] @
Zanimljiv link:
http://members.home.nl/gis/
[ koja @ 27.01.2005. 09:31 ] @
Nije losh link, svidja mi se.
[ djmaki @ 30.01.2005. 18:33 ] @
Al zna neko gde ima da se kupe neonke za kucista (Mislim na Beograd, Novi Sad,...) i te vece firme jer nema u pakom-u i kbc, ako neko zna neka javne na pp
[ Miroslav Jeftić @ 24.02.2005. 08:23 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Sve to lepo izgleda dok se ne pojavi prašina... :)


Pa prasina se valjda treba ocistiti s vremena na vreme? Bilo da je u pitanju providno ili obicno kuciste ;)
[ nibleri @ 25.02.2005. 10:07 ] @
Pozdrav,
mozes koristiti neonke za auta kojih ima skoro svugdje a i raznih velicina i oblika samo nisu bas jeftine. Za pleksi znam da nije jeftin a i ako nemas dobar alat moj ti je savjet da potrazis neko "izglednije" kuciste bez napojne jer znam da se mogu naci za 40-ak eura a vjeruj mi za te pare tesko da se moze prepraviti tvoje a da bude solidno uradjeno


http://images.google.com/imgre...100%26hl%3Dbs%26lr%3D%26sa%3DG


evo naletih slucajno pa pogledaj.

[Ovu poruku je menjao nibleri dana 25.02.2005. u 16:44 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 25.02.2005. 20:37 ] @
Citat:
Bryan Fury: Pa prasina se valjda treba ocistiti s vremena na vreme? Bilo da je u pitanju providno ili obicno kuciste


Naravno. Kompresorom ili konzervom, pošto obično duvanje nema nekog efekta i nije zdravo. Ali to znači da bi to trebalo raditi svakog vikenda.

Mi smo na poslu jedno kućište sa neonkom i providnom bočnom stranom upalili i ostavili u "izlogu" (na polici 1.8m od poda) i za nedelju dana je već bilo pitanje kako prodati kućište puno prašine.

Sve je to lepo i fino kada vidiš sliku na sajtu. Pitanje je kako tako sređeno kučište izgleda posle nekog vremena...

[ djnesha @ 01.03.2005. 12:26 ] @
da ne otvaram temu.. jel zna neko gde da kupim kuler za kuciste sa led diodom? da izgleda lepo i da svetli? nigde u nisu to ne mogu da nadjem!!! molim vas ako neko zna gde to ima, da se dogovorimo da mi posalje to, poslao bih mu novac..
[ Vill @ 01.03.2005. 12:38 ] @
Ja sam to nasao na jednom mestu u Beogradu, blizu mi je, i meni treba,
moravcu da skoknem pri kraju nedelje da vidim pa ti javljam, ako neko drugi
zna ili ima neka javi, i molim moderatore da ne brisu, neka i bude "eklama",
treba nam BREEEE
[ speedman @ 01.03.2005. 20:11 ] @
kod nas u HR imas u svim mogucim trgovinama sa hardware-om, nije cudo sto neki ponovno zele veliku jugoslaviju ;) ali nezelim sada pocinjati diskusiju o tome zato sto me u biti boli ona stvar za nacionalnosti i povijest, samo se salim naravno
[ Deus Ex Machina @ 02.03.2005. 01:36 ] @
Case moding je super stvar... Ja sam moje izmodovao i nisam se pokajao. Kada vec mora da mi stoji na stolu sto ne bi bilo lepo i zanimljivo... Sto se tice potrebnih stvarcica kao sto su neoke, fan-ovi sa led diodama i rounded kablovi ima ih na tone u xxxxx a plexi u xxxxx (neko je vec pomenuo)... Sve ovo vazi za Bg a za druga mesta ne znam... Mene je sve kostalo 30e max...

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu. Koristite PP za konkretne ponude i odgovore. Hvala.]
[ ghi @ 13.02.2010. 23:11 ] @
Planiram vec duze vreme da u stari bubanj od ves masine ubacim maticnu i ostalo, ali imam problem, ne znam kako da skinem kamenac sa bubnja plasim se da ce kiselina pojesti lim, moze li mi neko pomoci?
[ djordje @ 13.02.2010. 23:29 ] @
blaga sona kiselina, brzo spiranje, susenje. Ako je fatba ostecena, preporucuje se i smirglanje i farbanje. Umesto sone kiseline, mozes iskoristiti bilo koje sredstvo za skidanje kamenca (Gospodin Prikladni, Gospodin Misicavi, Cilit bang...)
[ ghi @ 14.02.2010. 00:51 ] @
Hvala!

I da pitam imaju li neka takmicenja u Case Moddingu ili bar neke izlozbe, skupovi tako nesto? Interesuje me Srbija

[Ovu poruku je menjao ghi dana 14.02.2010. u 02:25 GMT+1]
[ ghi @ 09.03.2010. 18:49 ] @
Cooler master ammo 533 Unutrasnja dekoracija imaju navucene pertle na kablove napajanja, posto tamo ne odgovara niko moze li mi neko ovde reci kako navlace pertle, skidaju kablice sa konektora pa vracaju, kako?
[ Binary Mind @ 13.03.2010. 22:48 ] @
Konektori se skidaju sa kablova od napajanja shrafcigerom s'tim sto moras da znas raspored kablica i pinova kad budes vracao konektore nazad posle "PSU sleeving-a".
[ ghi @ 14.03.2010. 12:58 ] @
Tako sam i predpostavljao ;) Hvala
[ fox_87 @ 19.03.2010. 19:23 ] @
Moj moding za male pare


Mod edit: Obrisan link. Poslata privatna poruka.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 20.03.2010. u 19:28 GMT+1]
[ ghi @ 29.03.2010. 22:45 ] @
Svetla ql, ali bas ti je guzva u tom kucistu, doslo dosta "ljudi" u disco :D Popakuj te magistrale malo da bi i danju izgledalo lepo a i da bi hladjenje bilo bolje.Nije sve u izgledu malo i peformanse moraju biti bolje :) sve u svemu lepo je...
[ fox_87 @ 10.04.2010. 00:48 ] @
Ghi ako je komentar bio namenjen meni,nadam se da je sad bolje?!



A sto se tice performansi u temperaturama ne moras da se brines

normalan rad


full opterecenje
http://i42.tinypic.com/34sjfh3.jpg
[ ghi @ 10.04.2010. 18:48 ] @
Nzm. kako ti al' ja se trudim da mi kablovi ne prelaze preko ventilatora...probaj da podvuces kabl od napajanja pod pleh ploce, trebalo bi da moze ako je dovoljno dugacak.Temperature su lepe nema shta ;) Srecno i da te lepo sluzi masina :D
[ fox_87 @ 11.04.2010. 15:27 ] @
Nema sanse - kinesko napajanje,kabal je bas kratak. I ja bih voleo da sve moze iza lima al ne moze.
Mozda na slici deluje kao da je na ventilatoru,ali nije,ima dosta mesta od kabla do fan-a.
Hvala ti za ovo da me masina lepo sluzi,dosta sam ja nju sluzio,sad je malo red na nju
[ bulat666 @ 28.04.2010. 00:49 ] @
Da ne otvaram novu temu...

Uzeo sam juce u ****** ceonu brusilicu sa namenom da isecem stranicu kucista! Danas krenem da secem, al brusni diskovi se tako brzo trose.... Pa se pitam, dal ja radim nesto pogresno ili to tako treba... u kutiji sa alatom i raznim dodacima sam dobio i izmedju ostalog 8 takvih diskova sa secenje/brusenje. Do sad sam potrosio 4! A nalazim se negde na pola secenja (nije obican prozor ima dosta linija... da ne detaljisem). Jel to normalno da se oni tako brzo istrose ili su samo loseg kvaliteta pa ne mogu da izdrze secenje od 30cm linije!? Dal postoji neka jaca alternativa za ove brusne diskove i koliko li to kosta?! I interesuje me dal mogu da radim na max snazi sa produznom sajlom jer se bojim da se ne pregreje sajla/alat!? U pitanju je FairLINE 4004 ceona brusilica!

Ako moderatori smatraju da sam skreno s'puta nek me premeste gde treba ;)

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 02.05.2010. u 16:14 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 11.05.2010. 16:35 ] @
Koga interesuje modding neka gugla sa:

PrometheusCU

;)