[ Gojko Vujovic @ 18.12.2004. 15:43 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/...12&dd=18&nav_id=158197

..
Dole "vindouz"!

- Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz". Zato što ima zatvoren kod, ograničen je i ima sve ono za šta se hakeri ne zalažu. Koristimo operativne sisteme sa otvorenim kodom jer nam oni omogućavaju, najprostije rečeno, da pročitamo kako je određeni program napisan. Ja ne mogu da dozvolim da meni u "vindouzu" u pozadini radi gomila nekog špijunskog softvera, i kad vam nešto ne radi, morate da čekate da vam Majkrosoft napiše zakrpu - objašnjava haker.
[ Dragi Tata @ 18.12.2004. 15:49 ] @
Hteli su reći: "Ni1 3lite hax0r ne k0r1st1 Windblow$e"
[ Nemanja Dubravac @ 18.12.2004. 18:55 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/83853
[ degojs @ 18.12.2004. 20:47 ] @
Znači to je fazon sa Linuxom :) H4k3ri :)
[ Sundance @ 18.12.2004. 22:39 ] @
Evo sta linux nacini od omladine... Da vidimo, sto je sve potrebno da bismo dobili full-blown bad madafaka l1nuX kvazihaxora:


Citat:
Ne mrzimo Hrvate, već administratore


1) Netrpeljivost i mrznja prema selektivnoj skupini ljudi.

Code:

string getKomeDaHebemMater() {
 if(current_location == "Balkan") {
   switch(rand()%5):
        case 0: return "Hrvati";
        case 1: return "Srbi";
        case 2: return "Slovenci":
        case 4:
        default: return "Albanci";
 }
}


Citat:
To je uradio neko drugi.


2) Negiranje svih optuzbi. Tko ja? Ma kakvi...

Citat:
Cilj pravih hakera i jeste da napadom na sajt ukažu na propuste, a ne da unište tuđe


Mda, MySQL baza na sajtu se izbrisala sama od sebe...

3) Dakle, stavljanje izjava u logicki paradoks tako da se uvijek moze braniti receptom 2)

Citat:
Kroz Internet kafe dnevno prođe na stotine ljudi


Citat:
Internet je zapravo gomila kompjutera koji rade nešto.


4) Apsolutno nepoznavanje mreznih protokola, principa rada OS-a, security-related stvari opcenito....

Citat:
Moj motiv, i motiv kolege s niknejmom Sab, nije ni politički, niti nacionalistički...


Citat:

Nismo ni znali da ćemo napasti baš taj sajt. Napali smo server i nismo znali koji su sajtovi na njemu. Ispostavilo se da je stranica mladeži HDZ-a najposećeniji sajt..


Opet je, slucajno naravno, difejsana politicki naprovokativnija stranica na tom, naravno, slucajno odabranom serveru. Od "stotina" drugih na Internetu.

5) Trazenje opravdanja za svoje akcije u nekom "visem kontekstu"

Citat:
Tvorci softvera uvek prave greške. Hakeri koriste te greške


Ispravak netocnog navoda: tvorci open-source softvera uvijek prave greske. Gotovo svi difejsani sajtovi su bili LAMP.

Citat:
Haker nije kriminalac, nije zao, već mnogo doprinosi kompjuterskoj zajednici.


6) Stavljanje sebe u taj "visi kontekst", pri cemu naravno, difejsanje stranice nije niposto kriminalno djelo!!! To je samo usputno djelovanje radi "viseg cilja". Ustvari se radi o zadovoljavanju perverznih ideolosko/moralnih zabluda.

Citat:
To što imamo Internet, to što se bezbednosne rupe brzo krpe - treba reći hvala hakerima.


Mogao je samo echo stari imas rupa u tom i tom daemonu >> /etc/issue.net ili nesto sl. Ali onda ne bi bio u novinama i davao intervju za B92..

Citat:
To nije sajber kriminal


Ma jok.

Citat:
Ljudi ne znaju šta je haker pa kažu: Evo, srušili su sajt, hakerisali su. A to je uradio neki klinac koji nema pojma.


Citat:
Skinete program, unesete mu adresu i nekoliko podataka i on sruši sajt.


7) Obavezno svi alati point'n'click

Citat:
...objašnjava ovaj momak, koji ima 21 godinu


Klinac koji nema pojma :)

Citat:
Ti koji ruše sajtove samo da bi se hvalili nisu hakeri


Rece i posta shotku difejsa na Defaced forum...

Citat:
Koristimo operativne sisteme sa otvorenim kodom jer nam oni omogućavaju, najprostije rečeno, da pročitamo kako je određeni program napisan.


otvoren kod = otvoren softver = otvoren server, svakom klincu da "procita kako je program napisan". Be smart, write managed code with .NET!!!

Citat:
Ja ne mogu da dozvolim da meni u "vindouzu" u pozadini radi gomila nekog špijunskog softvera


FUD, FUD, FUD!!!! Mozda ciscenje spywarea i krpanje browsera nije dovoljno l33t?

Citat:
kad vam nešto ne radi, morate da čekate da vam Majkrosoft napiše zakrpu


Mda, a na linuxu se pisu same od sebe :) I za win postoje i 3rd party patchevi za masu kriticinih zakrpi, ukljucujuci one famozne RPC servise..

Ovi danasnji haxori se ne razlikuju puno od politicara.
[ Mitrović Srđan @ 18.12.2004. 22:53 ] @
brate kako te ne mrzi da nekom bzv posvetis svoje vreme
[ bluesman @ 18.12.2004. 23:19 ] @
A mozda se ne koristi windows zato sto su vecina servera *nix? Zar to nije logicnije nego "Zato što ima zatvoren kod, ograničen je i ima sve ono za šta se hakeri ne zalažu.". Osim toga, u ovom slucaju pitanje je da li je "zatvoren kod" feature ili bug?
[ mrkidivx @ 18.12.2004. 23:32 ] @
Nisam haker, prema tome živeo vindouz!
[ Sundance @ 18.12.2004. 23:32 ] @
Citat:
bluesman: A mozda se ne koristi windows zato sto su vecina servera *nix?


Nisu. Tesko je procijeniti koliko je % unixoidnih servera, netcraftove statistike su lijepim dijelom pogresne zbog virtualnih hostova i sl. pizdarija. Osim ako ne tvrdis da je vecina barem > 60 % u krivu si.

Citat:
Osim toga, u ovom slucaju pitanje je da li je "zatvoren kod" feature ili bug?


Pitanje je dali je Linux+Apache+MySQL+PHP sigurniji od Windows server 2003+IIS 6.0+MS SQL+ASP.NET

Nema se tu sta diskutirat, kako god okrenes raspravu linux gubi.. Za manje love dobijas manju sigurnost, ali eto, ne mozes imati i ovce i novce.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.12.2004. 23:40 ] @
A jel zato meni nisu dali ftp na jednom winblows serveru??? Pod izgovorom da se plase virusa! Pa sad moram da idem kod njih i da nosim CD!

Izem ti tu sigurnost!

Nisam h4x0r, ali dole windows, ziveo linux!
[ Mitrović Srđan @ 18.12.2004. 23:54 ] @
slobodane samo si lazno skroman :p
[ Sundance @ 18.12.2004. 23:54 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: A jel zato meni nisu dali ftp na jednom winblows serveru??? Pod izgovorom da se plase virusa! Pa sad moram da idem kod njih i da nosim CD!

Izem ti tu sigurnost!


LOL. Losi admini ne biraju OS. Virusi su zasebna kategorija sigurnosne rasprave i vrlo cu rado o njoj pricati, ali to nema veze sa gore navedenim primjerima.

Citat:
Nisam h4x0r, ali dole windows, ziveo linux!


Yes, power to the people!

PS: Sta moras biti haxor da bi vikao ovakve parole? :)
[ degojs @ 19.12.2004. 00:02 ] @
Citat:
Slobodan:
A jel zato meni nisu dali ftp na jednom winblows serveru??? Pod izgovorom da se plase virusa! Pa sad moram da idem kod njih i da nosim CD!
Izem ti tu sigurnost!


Mogli su da ti kažu i da skočiš sa mosta. I da posle kažemo da je Windows kriv :)

Verovatno je admin tog sistema neki tip poput onog Bojana što je ovde nedavno davao neke simpatične primere kako IIS FTP kao ne može da spreči (FTP) korisnike da vršljaju po tuđim folderima. Boga pitaj ko to konfiguriše/održava, pa onda i nije čudo.

Ili da zbog nedavnog hakovanja ES zaključimo da FreeBSD+Linux+PHP+MySQL ništa ne valjaju ("Izem ti tu sigurnost!").. Koja je to logika..
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2004. 00:36 ] @
Za upad na [es] nije bio kriv FreeBSD, Apache, MySQL, već php skripta, koja je imala mane, tako da to ne stoji.

Što se tiče vindouza, jeste da admini nisu nešto posebno, tj, blage veze nemaju. Al ponovo da je OS linux, ipak bi mogao da ih ubedim da mi daju FTP, a ovako...

Ako se windows lepo podesi, može da radi posao, al tu treba da budu potrošeni dragoceni resursi sistema na razne AV programe, i ko zna još šta... Dok kod linux-a iskomajliraš šta ti treba, podigneš servere koji su potrebni, i milina.
[ degojs @ 19.12.2004. 00:46 ] @
Podešavanje FTP na IISu uopšte nije komplikovano, nije mi jasno o čemu pričaš. Čini mi se da ni tebi nije jasno, nego pričaš 'nako..

Kao što je za upad na ES kriv propust u PHP tako i to što tebi ne daju da koristiš FTP na Windowsu, nije greška Windowsa (daleko bilo) već jednostavno ili neznanje tih tamo što održavaju sistem ili ko zna zašto neće.. Da je bar u pitanju nešto komplikovano nego ovako..

Čuj sad Windows kriv zato što tamo neko neće da dozvoli da se koristi FTP na istom. Šta ti uopšte pričaš čoveče?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.12.2004. u 01:49 GMT+1]
[ Sundance @ 19.12.2004. 00:48 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Za upad na [es] nije bio kriv FreeBSD, Apache, MySQL, već php skripta, koja je imala mane, tako da to ne stoji.


PHP skripta koja se vrtila na FreeBSD+Apache+MySQL :)

Znas, za bacanje atomskih bombu na Hiroshimu i Nagasaki nije kriv samo pilot, vec i mr. prezident i svi znanstvenici koji su sudjelovali u projektu Manhattan.

Citat:
Što se tiče vindouza, jeste da admini nisu nešto posebno, tj, blage veze nemaju.


Zasto moras biti jos jedan linux zealot koji nema blage veze sto prica?

Citat:
Al ponovo da je OS linux, ipak bi mogao da ih ubedim da mi daju FTP, a ovako...


Mda, na linuxu se FTP acc dijele sakom i kapom... Mozda zato ima toliko rupa :)

Citat:
Ako se windows lepo podesi, može da radi posao, al tu treba da budu potrošeni dragoceni resursi sistema na razne AV programe, i ko zna još šta...


Evo ja ne koristim AV ima 2 godine i nisam imao dosad problema sa virusima. Sta sad?

Citat:
Dok kod linux-a iskomajliraš šta ti treba, podigneš servere koji su potrebni, i milina.


A na win kao ne mozes ugasiti nepotrebne servise i tweakati ih..
[ degojs @ 19.12.2004. 00:51 ] @
Ma ne zna šta priča.. isto kao i Bojan onomad.
[ littleboy @ 19.12.2004. 00:59 ] @
Citat:
Sundance: Pitanje je dali je Linux+Apache+MySQL+PHP sigurniji od Windows server 2003+IIS 6.0+MS SQL+ASP.NET

Nema se tu sta diskutirat, kako god okrenes raspravu linux gubi.. Za manje love dobijas manju sigurnost, ali eto, ne mozes imati i ovce i novce.


Cek ... kakve veze ima ovo sa Linux Apache MySQL sa... difejsima ?
Pa ti unajmi covjeka koji se kuzi u programiranje da ti napravi aplikaciju(ili je napravi sam),ili nadji dobro napravljenu vec u PHPu, i stavi je na LAM i neces imati nikakvih problema ...

Problem je sto ima masa 'php kao programera' sto naprave nesto uzasno suplje, da fino izgleda da ima featurse i objave ga public i svi zivi koriste ... i svi zivi ih difejsuju sa nekim file upload bugovima ..

A pogotovo na nasim prostorima, to niko niti updejtuje niti koji k ...

Ja bar mislim, kad uzmes u obzir .. hmm .. 'hakere' ljude sa bugtraqa, koji postuju advizorije ili tako nesto, 95 % ih sigurno koristi neki open sors sistem l;)
Mada mozda i grijesim ... ko zna..

[ littleboy @ 19.12.2004. 01:02 ] @
Citat:
Sundance:Znas, za bacanje atomskih bombu na Hiroshimu i Nagasaki nije kriv samo pilot, vec i mr. prezident i svi znanstvenici koji su sudjelovali u projektu Manhattan. 


Cek ... hoces da kazes da je GNU/Linux recimo RedHat, Apache recimo kao web server i MySQL recimo kao baza da su krivi sto je neki debil koji je poceo da pise prije 6 mjeseci u phpu ostavio slucajno file upload fazon, naletio neki lik i uploadovao svoj index.html i difejsovo stranicu ?

....
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:03 ] @
Citat:
littleboy: Cek ... kakve veze ima ovo sa Linux Apache MySQL sa... difejsima ?


Cini mi se da su svi difejsani sajtovi bili LAMP powered.

Citat:
littleboy
Problem je sto ima masa 'php kao programera' sto naprave nesto uzasno suplje, da fino izgleda da ima featurse i objave ga public i svi zivi koriste ... i svi zivi ih difejsuju sa nekim file upload bugovima


Inherentna nesigurnost open source programa.

ASP.NET baby :)
[ degojs @ 19.12.2004. 01:07 ] @
Citat:
Cek ... hoces da kazes da je GNU/Linux recimo RedHat, Apache recimo kao web server i MySQL recimo kao baza da su krivi sto je neki debil koji je poceo da pise prije 6 mjeseci u phpu ostavio slucajno file upload fazon, naletio neki lik i uploadovao svoj index.html i difejsovo stranicu ?


Dobro, bar smo došli do toga da i na Linuxu ima debila. I onih što pišu i onih što koriste to što je ovaj napisao..

Eto lepog trojanca i to na serveru :)

[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 01:08 ] @
ASP.NET je nesto nejlosije sto je MS napravio od winME.
[ degojs @ 19.12.2004. 01:13 ] @
Dobar argument, nema šta :)
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:13 ] @
Citat:
dr ZiDoo: ASP.NET je nesto nejlosije sto je MS napravio od winME.


A sto je to konkretno tebi lose u ASP.NET?
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:13 ] @
Pa bili su php powered, a sad kao sto rekoh, ima mnogo neiskusnih php programera, a i svi ti 'difejsovi' su bili fazon u phpu, vecinom public php skripte..

Tako da to nema veze sa phpom, vec sposobnosti tih programera koji prave taj softver...

LAMP je ok, kad je programer ok ... ja za produkcione sajtove ne bih koristio nikad public availible php skriptu, vec bih sam napravio za svoje potrebe.
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 01:14 ] @
Citat:
Sundance: Pitanje je dali je Linux+Apache+MySQL+PHP sigurniji od Windows server 2003+IIS 6.0+MS SQL+ASP.NET

Nema se tu sta diskutirat, kako god okrenes raspravu linux gubi.. Za manje love dobijas manju sigurnost, ali eto, ne mozes imati i ovce i novce.


Aj sve nekako na ovom forumu, ali ovako nešto izjaviti je baš biser. Mislim, ja nam pliz objasni zašto je to tako. Aj još reci šta dobijaš ovom drugom kombinacijom? Mislim ova prva je 0$ ova druga je bar $3000 (a vjerovatno i više).
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:17 ] @
Citat:
degojs: Dobro, bar smo došli do toga da i na Linuxu ima debila. I onih što pišu i onih što koriste to što je ovaj napisao..

Eto lepog trojanca i to na serveru :)


Ajoj ... ima i to masaaaa, upravo je to razlog svega ... masa likova koji se loze na Linuks eto onako .. kao kul ..
Pogotovo ti kao programeri .. tih ima tek najvise.
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 01:18 ] @
Citat:
Sundance: A sto je to konkretno tebi lose u ASP.NET?


Šta nije? Pitanje j šta je dobro osim onoga .net. ASP.NET je jedna promašna, ogromna stvar. Ono, kada ga gledaš na papiru oki je, ali programiranje u njemu je smrt. Generiše ogromne količine nekog čudnovatog html coda, koji se naravno prirodno ponaša samo u IEu. Nije multiplatformski, i alati za njegovo kreiranje koštaju kao moj zdrav bubreg. :)
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:20 ] @
Citat:
dr ZiDoo:Mislim ova prva je 0$ ova druga je bar $3000 (a vjerovatno i više).


Posto kontam da ce neko da odgovori, zato sto je $0 zato je svi difejsuju, e tu je u pitanju dobar/los programer ... sto nema veze sa sistemom ili programskim jezikom.
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:20 ] @
Gdje bi Internet bio kad bi svatko ispocetka pisao svoje skripte....


Zar nije poanta open-source-a share the code? ....and be exploited :))
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:24 ] @
Citat:
Sundance: Gdje bi Internet bio kad bi svatko ispocetka pisao svoje skripte....


Zar nije poanta open-source-a share the code? ....and be exploited :))


Pa ne drzi svako sajt..

Jeste poenta share the code, evo DJB sheruje kod pa niko nije eksploitovo nista od 98e, pa do dana danasnjeg ... kao sto rekoh, to je do programera..

[ degojs @ 19.12.2004. 01:27 ] @
Citat:
Generiše ogromne količine nekog čudnovatog html coda, koji se naravno prirodno ponaša samo u IEu.


Ajde?

Evo mene u Firefox, čitam nešto na MSDN-u. Koliko vidim, stranice su .aspx. Zaista retko može da se vidi neka stranica "pogrešno". S obzirom da je u pitanju Mircosoftov sajt, stvari stoje odlično.

Citat:
Nije multiplatformski, i alati za njegovo kreiranje koštaju kao moj zdrav bubreg.


Auuu.. bolje da nisi ništa rekao.

Kako nije multiplatformski? Čuo sam za npr. mono projekt.. Verzija 1.0 je izašla odavno čini mi se. I čini mi se da podržava ASP.NET. Nisam lično probao, ali trebalo bi da je to to.

ASP.NET Web Matrix od Microsofta koji služi za ASP.NET programiranje je besplatan. Dolazeće verzije Visual Studija (2005 Express) će koštati bagatelu. Među njima je i verzija za rad sa ASP.NET-om.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.12.2004. u 02:33 GMT+1]
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:31 ] @
Citat:
dr ZiDoo: Šta nije? Pitanje j šta je dobro osim onoga .net. ASP.NET je jedna promašna, ogromna stvar.


:)

Citat:
Ono, kada ga gledaš na papiru oki je, ali programiranje u njemu je smrt.


Pitam se, jesli li pokusao programirati u doticnom alatu? Koji ti je tocno to dio bio "letalan"? :)

Citat:
Generiše ogromne količine nekog čudnovatog html coda, koji se naravno prirodno ponaša samo u IEu.


Hm, moram priznati da nisam puno prckao sa drugim browserima, ali koristim Maxthon pa mi ne smeta.

Citat:

Nije multiplatformski, i alati za njegovo kreiranje koštaju kao moj zdrav bubreg. :)


Kako da ne.
[ degojs @ 19.12.2004. 01:35 ] @
Citat:
Pitanje j šta je dobro osim onoga .net. ASP.NET je jedna promašna, ogromna stvar.


Da li si ti siguran da znaš u kakvom su odnosu .NET i ASP.NET?
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 01:35 ] @
Vidi Sundance, ne potrebe da se sada pravimo budale i pustimo da diskusija podivlja (i ako teži tome) :)

Jesto to je poenta, ali evo šta je problem. Apache + PHP je egzotična kombinacije za programere u pubertetu koji tako generišu ogromnu količinu koda koji je dosta šupalj. Pogledaj sajtove koji se "hakuju" u ovom nazovimo ratu. To su sve neke small staranice koje ili koriste neke gotove CMS i Forume koje naravno ne updejtuju ili pišu svoje koji imaju toliko rupa da je to smijurija. Mislim koje su najveće gluposti koje ljudi prave kada programiraju u PHPu na Linuxu:

1. ne znaju da rade sa permisijama pa im često možeš čitati i posati po fajlovima bez nekih većih problema
2. ne provjeravaju stringove koji ulaze u stastav SQL querya
3. prave funkcije sa egzotičnim imenima tipa: pgopen, open i etc. i preko get metode prenose putanje do fajlova
4. očajno napisane autorizacije
5. loša upotreba kukija i sesija
...

Mislim mnogo je toga, a ove stvari u većini slučajeva doalze sa iskustvom ili sistematičnim učenjem, što naravno niko ne radi. Pogledaj forum PHP. Imaš lika jedan dan pita šta je PHP, drugi kako se instalira, treći dan pita kako da koristi fopen, mysql_connect i kuki i onda na web dizajnu uradi svoj web sajt + portofolio. Iznajmi ga neki lokalni gazda za 100 eura i ovaj mu piše software. Sutra naravno neko ga difejsuje i onda kažu da je PHP loš.

Većina gore navedenih problema je pristuna i na asp.net/asp kombinaciji. Možda nije ovo sa permisijama ali slične greške ljudi prave. Na Windowsu je sve samo skuplje.

Inače nemam ništa protiv Windowsa, šta više. Mislim da je Windwos 2003 jedan jako, jako dobar operativni sistem. Mislim, teško da će se jedan administrator zaraziti trojance ili nekim spywerom!? Sa druge strane ako je toliko retardiran da ne updejute sistem pa popuši worm, tu mu niko ne može pomoći - ni Linux, ni BSD ma ni bog božiji.
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:39 ] @
Citat:
littleboy: Pa ne drzi svako sajt..


Da, ali zato svaki linux zealot 100 puta naglasava da prakticki mozes od doma hostati svoj web server dzaba, etc..

Citat:

Jeste poenta share the code, evo DJB sheruje kod pa niko nije eksploitovo nista od 98e, pa do dana danasnjeg ... kao sto rekoh, to je do programera..


A sta je taj DJB? Nesto PHP-alike? Ako ne, ne zanima me jer nema veze sa temom.

Od te fame o windoze softveru kao punom bugova mi se vec lagano povraca...

Sta kazes na one statistike od IIS 6.0 vs Apache 2.x koje sam postao par tema dole??

Evo ti za PHP vs ASP.NET:

ASP.NET

2004-03-08: Multiple Vendor HTTP Response Splitting Vulnerability
2003-11-14: Microsoft ASP.NET Request Validation Null Byte Filter Bypass Vulnerability

PHP

2004-03-24: PHP openlog() Buffer Overflow Vulnerability
2003-11-07: PHP emalloc() Unspecified Integer Overflow Memory Corruption Vulnerability
2003-11-07: PHP wordwrap() Heap Corruption Vulnerability
2003-09-24: PHP4 Multiple Vulnerabilities
2003-09-24: PHP4 Base64_Encode() Integer Overflow Vulnerability
2003-08-25: PHP Transparent Session ID Cross Site Scripting Vulnerability
2003-08-13: PHP Mail Function ASCII Control Character Header Spoofing Vulnerability
2003-08-13: PHP Function CRLF Injection Vulnerability
2003-08-13: PHP DLOpen Memory Disclosure Vulnerability
2003-07-17: PHP Undefined Safe_Mode_Include_Dir Safemode Bypass Vulnerability
2003-06-08: PHP STR_Repeat Boundary Condition Error Vulnerability
2003-06-08: PHP array_pad() Integer Overflow Memory Corruption Vulnerability
2003-06-04: PHP PHPInfo Cross-Site Scripting Vulnerability
2003-05-19: PHP Post File Upload Buffer Overflow Vulnerabilities
2003-05-07: PHP SafeMode Arbitrary File Execution Vulnerability
2003-04-14: PHP MySQL Safe_Mode Filesystem Circumvention Vulnerability
2003-03-26: PHP socket_recvfrom() Signed Integer Memory Corruption Vulnerability
2003-03-26: PHP socket_recv() Signed Integer Memory Corruption Vulnerability
2003-03-25: PHP socket_iovec_alloc() Integer Overflow Vulnerability
2003-02-19: PHP CGI SAPI Code Execution Vulnerability
2003-01-08: PHP 4.0.3 IMAP Module Buffer Overflow Vulnerability
2002-09-07: PHP Header Function Script Injection Vulnerability
2002-08-08: PHP HTTP POST Incorrect MIME Header Parsing Vulnerability
2002-07-22: PHP Interpreter Direct Invocation Denial Of Service Vulnerability
2002-04-25: PHP posix_getpwnam / posix_getpwuid safe_mode Circumvention Vulnerability
2002-03-21: PHP Move_Uploaded_File Open_Basedir Circumvention Vulnerability

Provjeri na http://www.securityfocus.com/bid/vendor/ ako ne vjerujes..

A sta s tim losim programerima, kao, u OSS zajednici postoji labela koji je kod kvalitetan a koji nije?
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 01:42 ] @
ASP.NET Web Matrix - begginer, jel u njemu radiš komercijalno aplikacije? Daaaaj....

Mono - čini se oki, ali mislim da će na kraju biti samo još jedan pokušaj nekih ljudi punih entuzijazma. Mislim koluko ljudi razvija web aplikacije u (*)asp.net-u i tjera ih na liuxu?

Da, "pokušo" sam programirati u dotičnom alatu.

Za Visual Studio 2005, we will see ;)

[ degojs @ 19.12.2004. 01:43 ] @
Što se tiče podrške web browsera, da vidimo kako stvari stoje sa ASP.NET i VS-om:



E sad, kako će neko da uradi web sajt i koliko ga je tačno briga za ne-IE browsere.. druga je priča.
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:49 ] @
Sundance covjece, ti mislis da ja tebi govorim Windows sucks i tako te stvari ?
Sta si se nalozio odmah ...

Ok, pastovao si dvadesetak bugova, u phpu.. i evo ovi difejsi ovih dana sto se dogadjaju ni jedan veze nema sa tim sto si ti dole napisao...
Po meni nije bitno sto izlaze advisoriji za ne bitno .. eto php recimo, bitno je da se _brzo_ fixaju, a ove sto su lijeni da updejtuju php na svojim serverima, to i zasluzuju ..
[ degojs @ 19.12.2004. 01:50 ] @
Citat:
ASP.NET Web Matrix - begginer, jel u njemu radiš komercijalno aplikacije? Daaaaj....


Pa ako radim komercijalne aplikacije, onda će i VS da mi neko kupi ili ću imati sam dovoljno da kupim isti.

Koliko košta VS Pro? Pa daj nemoj da mi pričaš da je to ne znam kakvo bogatstvo, ako već pričaš o izradi komercijalnih aplikacija. Opet, često ćeš alat imati na raspolaganju na poslu..

Ne možeš baš jedno i drugo da pričaš, ***i ga.

Citat:
Mislim koluko ljudi razvija web aplikacije u (*)asp.net-u i tjera ih na liuxu?


E nemoj sad da menjaš priču. Rekao si da ASP.NET nije multiplatformski. Sad kad ispade da jeste, sad kao -- koliko ljudi ga koristi na Linuxu? Cccc...

Što se raznih VS 2005 Express izdanja tiče, trač je da će koštati ispod $100. Beta verzije možeš već sada da skineš besplatno.
[ littleboy @ 19.12.2004. 01:55 ] @
Uglavnom poenta je, da mozes prilicno jeftino da prodjes sa LAMPom ako hoces da imas custom softver, koji ce ti biti neki produkcioni sajt ..

Vecina na zalost, su lose iskodirana ... ali to je kao sto sam reko 10 puta, do programera ....

Mada uvjek mozes uzet perl umjesto phpa ... l;)
[ neo01 @ 19.12.2004. 01:55 ] @
[quote[Sundance:

Evo ja ne koristim AV ima 2 godine i nisam imao dosad problema sa virusima. Sta sad?

[/quote]


Upravo se i ja ne secam kad sam bio zarazen virusom, iako sam ih dobijao. Stvar je samo u znanju korisnika da ne pokrece sve sto nalazi u attachmentima poruka, pa bila to i obicna slika, a da se prethodno ne konsultuje sa tim koji mu je to nesto poslao... I stvar je u principu resena, mada istina je da bi trebalo izbegavati OE, zbog njegovih exploita, ili ako se koristi, namestiti Internet security na highest, tj. da se nista ne izvrsava bez tvog prethodnog odobrenja, a cak mislim da je tako nesto u WinXP-u i po defaultu namesteno?!


Inace, sto se tice ove same teme... Da li hakeri koriste obicno Windows ili linux?


Tu temu bih postavio na malo drugacije osnove. Cinjenica je da biste uopste mogli da koristite linux, da treba da citate gomile, help-ova, .txt-ova, howtos, i ostalih informacija sa Net-a, i da gomilu stvari manuelno podesavate, instalirate... da kazem jednom recju odrzavate sistem. Samim tim iz citanja tih svih tekstova dobijate i vise znanja, nego prosecan korisnik Windowsa, koji ne zna kako stvari rade "ispod haube", niti ga to obicno ne zanima... Zato je i cinjenica da ce po defaultu onaj koji koristi linux, mnogo vise nauciti o samom sistemu, protokolima, itd. Ali to ne znaci da i Windows korisnik, ako se zainteresuje ne moze o tim stvarima "ispod haube" da sazna (nauci).
[ Sundance @ 19.12.2004. 01:55 ] @
Citat:
dr ZiDoo: ASP.NET Web Matrix - begginer, jel u njemu radiš komercijalno aplikacije? Daaaaj....


Ne radim uopce u njemu, ali ovaj alat uopce nije toliko trivijalan. Mozes raditi web aplikacije, XML web servise, imas dobar debugger, odlicnu podrsku za internacionalizaciju, svu mogucu sigurnost koju ti .NET moze pruziti i 100%-tnu interoperabilnost sa drugim managed jezicima/alaticima koju .NET pruza.

Jesi uopce bio na onom sajtu i vidio koje sve vec postoje javne kontrole i komponente za njega?

Citat:
Mono - čini se oki, ali mislim da će na kraju biti samo još jedan pokušaj nekih ljudi punih entuzijazma. Mislim koluko ljudi razvija web aplikacije u (*)asp.net-u i tjera ih na liuxu?


Pa nesto malo, ali zasto to mene pitas. Pitaj sebe! ECMA standardi su tu, mene osobno cisto zaboli koliko ce OSS zajednica uspjeti u njihovoj implementaciji.

Citat:
Za Visual Studio 2005, we will see ;)


Skini betu, vidjet ces koliko je to super alatich. Ja sam jednostavno odusevljen. Tu je jos i podrska za C# 2.0, jednom tko se navikne na generike, taj se vise ne vraca...
[ Sundance @ 19.12.2004. 02:01 ] @
Citat:
littleboy: Ok, pastovao si dvadesetak bugova, u phpu.. i evo ovi difejsi ovih dana sto se dogadjaju ni jedan veze nema sa tim sto si ti dole napisao...


To su bugovi PHP-a, a ne bugovi custom skripti koje izradjuju poluamateri. Da i to dodam lista ne bi imala kraja...

Citat:
Po meni nije bitno sto izlaze advisoriji za ne bitno


Bitno je za masu ovih LAMPoida koji hoce za male pare hostati sajt koji je busan ko svicarski sir.

Citat:
.. eto php recimo, bitno je da se _brzo_ fixaju, a ove sto su lijeni da updejtuju php na svojim serverima, to i zasluzuju ..


Sto mislis, da li je bolje odabrati win kombinaciju za malo vise para i znat da si sigurniji nego da koristis LAMP? I tko je u vecini, ovi lijeni ili ovi azurni?
[ Sundance @ 19.12.2004. 02:10 ] @
Citat:
neo01: a cak mislim da je tako nesto u WinXP-u i po defaultu namesteno?!


Da, XP.SP2 + autoupdate i miran si. Ako nisi napredan korisnik, kloniti se IE, mada ne bi bilo zgorega skinuti i neki BESPLATNI AV/anti-malware alatic, ima ih na tone dobrih.

Citat:

Tu temu bih postavio na malo drugacije osnove. Cinjenica je da biste uopste mogli da koristite linux, da treba da citate gomile, help-ova, .txt-ova, howtos, i ostalih informacija sa Net-a, i da gomilu stvari manuelno podesavate, instalirate... da kazem jednom recju odrzavate sistem. Samim tim iz citanja tih svih tekstova dobijate i vise znanja, nego prosecan korisnik Windowsa, koji ne zna kako stvari rade "ispod haube", niti ga to obicno ne zanima... Zato je i cinjenica da ce po defaultu onaj koji koristi linux, mnogo vise nauciti o samom sistemu, protokolima, itd. Ali to ne znaci da i Windows korisnik, ako se zainteresuje ne moze o tim stvarima "ispod haube" da sazna (nauci).


Potpuno se slazem!!!!

Ja takodjer predvidjam da ce linuxu rasti share na desktop trzistu. Samo, kad budemo imali vojsku Suse-ovaca, RedHat-ovaca i Mandrake-ovaca koji ce koristiti OOTB sistem, i kad ruski i bugarski profiji koji pisu malware za masnu lovu procjene da je trziste dovoljno naraslo, bit ce puuno vise exploita za gecko/KHTML-based browsere, crva i virusa, linux ce se sve manje spominjati kao super-siguran OS i ja cu sa zadovoljstvom pejstati statistike na Advocacy da zacepim gubicu linux zealotima jednom zauvijek.
[ littleboy @ 19.12.2004. 02:14 ] @
Citat:
Sundance: Sto mislis, da li je bolje odabrati win kombinaciju za malo vise para i znat da si sigurniji nego da koristis LAMP? I tko je u vecini, ovi lijeni ili ovi azurni?


Pa zavisi kako ko .. JA licno bih odabrao LAMP, i ne bih koristio public skripte (phpbb, phpnuke i slicne).
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 02:14 ] @
Ma nije toliko skpu. Ne zelim ja ovde da vas ubjedjujem da je OSS bolji zato sto je besplatan, nego da ovi propusti gore spomenuti nemaju veze za OSS communitijom, nego losim PHP programerima. Ako ste to shvatili, da predjemo na off topic :)

Ono, ne vidim razlog zasto tak` pljujete po linuxu. Ono koristite sta ocete, zelim ja vama samo da imate ljeba od toga, ali vi ste zajunili da dokazete da je Win kombinacija bolja od Linux a to nije tako. Necu reci ni da je gora, ali jednostavno ponasate se ekvivalentno djeci sa defejsa koji tvrde da je linux bolje jel se pise iz ljubavi :D (frikovi).

Jeste vi probali Linux? Jeste programirali u PHPu? Koristili apache? Administrirali apache, mysql, php? Sta je tu lose? Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?
[ littleboy @ 19.12.2004. 02:18 ] @
E Sundance ti stvarno imas nekih problema ?

Mislim pazi, iskustva nemas da govoris bilo sta o Linuksu, sto je ocigledno, kao i vecina ostalih windozera...

Kad bi samo znao sta propustas l;)
Znas kako kazu, Linux is like beer, once you start, you never wanna stop l;)
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 02:21 ] @
Citat:
Sundance: Potpuno se slazem!!!!
...zadovoljstvom pejstati statistike na Advocacy da zacepim gubicu linux zealotima jednom zauvijek.


Hehehehehehehe kakva izjava... ti si meni totalno interesantan. Mislim jel ti zivis za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa? Linux na desktop trzistu nema neke pretjerane izgleda pored Windowsa i OSXa, osim naravno ako neki veliki igrac tipa Novell ne uzme neke stvari po svoju kontrolu. Usput, taj spyware balba kada zarazi jednog korisnika nece moci da se prosiri na ostale. Jednio sto on moze je da se ubaci u home dis odakle ce ga biti extremno lako odkloniti. Mislim, to nije bas slucaj sa windosom. (Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis ;))
[ degojs @ 19.12.2004. 02:25 ] @
Citat:
Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?


Pa ovo je neverovatno :))).

Prvo si sam rekao nešto tipa: ASP.NET je promašaj, ASP.NET nije multiplatformski, ASP.NET loše ovo, ASP.NET loše ono.. SVE što si rekao ispostavilo se da nije tačno.

Što se PHP tiče, moja poruka je čak bila da ne možemo da krivimo Apache+MySQL+PHP+Linux+BSD sistem na ES zbog hacka koji se desio.

Ali TI SI TAJ koji je uzeo da priča one budaleštine o ASP.NET-u. A sad kao mi dokazujemo da sve ostalo sux... hehehe. Pa moja priča "u odbranu" ASP.NET je upravo bila reakcija ne ono što si ti pisao za isti..

Daj Zidoo, saberi se :)
[ dr ZiDoo @ 19.12.2004. 02:27 ] @
Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los, multiplatformski jeste,to sam znao, ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...
[ degojs @ 19.12.2004. 02:28 ] @
Citat:
za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa?


Windows jeste bolji od Linuxa.

Osim ako ne počneš sa argumentima kakve si imao vezano za ASP.NET, pa se posle ispostavilo da ne znaš šta pričaš.

[ Sundance @ 19.12.2004. 02:28 ] @
Citat:
dr ZiDoo: ....nego da ovi propusti gore spomenuti nemaju veze za OSS communitijom, nego losim PHP programerima.


Jos jednom, ovi propusti gore spomenuti su propusti PHP-a, a ne custom PHP skripti.

Citat:
Ono, ne vidim razlog zasto tak` pljujete po linuxu.


Nismo prvi poceli :)

Citat:
...ali vi ste zajunili da dokazete da je Win kombinacija bolja od Linux a to nije tako. Necu reci ni da je gora, ali jednostavno ponasate se ekvivalentno djeci sa defejsa koji tvrde da je linux bolje jel se pise iz ljubavi :D


Zasad "mi" imamo na svojoj strani ciste fakte, "vi" uglavnom neka izvlacenja.

Citat:
Jeste vi probali Linux? Jeste programirali u PHPu? Koristili apache? Administrirali apache, mysql, php?


Ja ne. Mozda za par godina..

Citat:
Sta je tu lose?


Broj bugova i inherentna nesigurnost koju donosi unmanaged kod i open source per se.

Citat:
Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?


Yeah baby.

Jos jednom za one koje su spavali: managed kod je za red velicine sigurniji od unmanaged koda, izvodjenje pod virtualnom masinom omogucava runtime polise koje su inace gotovo pa nemoguce. Jedini nedostaci zasad su u prosjeku 10-15% gubitak performansi zbog implementacije, ali i to ce uglavanom biti zanemarivo install-time kompajliranjem na whidbey-u, optimizacijom ExecutionEngine-a, povecanjem snage procesora.
[ degojs @ 19.12.2004. 02:29 ] @
Citat:
Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los


Ja smatram da je Zemlja ravna ploča na leđima..

Tvoje subjektivno mišljenje se ne broji. Moraš da daš neku činjenicu u prilog svog stava. Ispostavilo se, da sve što si nabrojao za ASP.NET nema mnogo veze sa stvarnošću.
[ littleboy @ 19.12.2004. 02:30 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
(Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis ;))


Ovo je dobro l;) Mozda jednog dana .. l;))

Fora je da koristis ono sto ti odgovara .. ti ako znas dobro da napravis LAMP sistem, to ce super da radi ... ako ne znas, jebiga ... onda te difejsuju.

Ja imam par sistema na kojem se hostuje postnuke, i ni malo nisam sretan zbog toga ... to mi je najveca briga u citavom poslu, i jos neke php skripte .. 'public' ..

[ Sundance @ 19.12.2004. 02:31 ] @
Citat:
dr ZiDoo: Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los


Ma koga briga sto ti mislis ako nemas argumenata?

Citat:
ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...


Sad vam je windoze kriv sto ljudi na linuxu ne programiraju u ASP.NET. Ma daj....

[ degojs @ 19.12.2004. 02:35 ] @
Citat:
multiplatformski jeste,to sam znao, ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...


Moraš onda da naučiš da se malo preciznije izražavaš.

Citat:
Völcker Informatik AG
Success Story
Völcker uses Mono to gain competitive advantage in the Linux market

The City of Munich, a longtime client and third largest city in Germany, migrated its servers to Linux and needed Völcker to convert its ActiveEntry software to Linux.

To enter the Linux market, Völcker began searching for the right development platform to efficiently port its existing applications to Linux.

"We found Mono to be very stable and easy to learn. It’s a commercial-grade development platform that really works. The ability we now have to run our source code seamlessly on both Windows and Linux platforms is vital to our business."
...
Völcker’s ActiveEntry software for Linux servers provides the City of Munich with identity management, help desk, asset management and provisioning capabilities that allows a few administrators to manage thousands of students and 40,000 PCs.


Nije loše za nešto što nije multiplatformski, a?

I to još u Minhenu kog Linuxovci ne skidaju sa dnevnog reda već 100 godina :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.12.2004. u 04:04 GMT+1]
[ littleboy @ 19.12.2004. 02:36 ] @
Citat:
degojs: Windows jeste bolji od Linuxa.


ma je .. l;)

Razvaljuje ...

Off-Offtopic:
Prije jedno pola godine na yahoo sam video jednu super Oracle reklamu, evo je ...

[url]http://kcore.ath.cx/pics/oraclevsmicrosoft.png[/url]

l;)
[ degojs @ 19.12.2004. 02:39 ] @
Linux je interesantan zbog cene. Ništa drugo.
[ Sundance @ 19.12.2004. 02:40 ] @
Citat:
dr ZiDoo: Mislim jel ti zivis za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa?


Ne, vec za trenutak kad ce se zealoti poput tebe uvjeriti da linux nije nista bolji od win.

Citat:
Usput, taj spyware balba kada zarazi jednog korisnika nece moci da se prosiri na ostale.


Osim ako je doticni root. Nece ni na win moci ni da prdne ako je pokrenut kao limited user.

Citat:
Jednio sto on moze je da se ubaci u home dis odakle ce ga biti extremno lako odkloniti.


A u /home se ne nalazi nista vazno, jeli? I pod limited acc na win ce ga biti extremno lako otkloniti.

Citat:
Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis


Aha, vec vidim vojsku windows korisnika koji su ulogirani kao obicni korisnik i imaju sa strane pokrenut multi-gnome-terminal, su root.

[ littleboy @ 19.12.2004. 02:42 ] @
Mislim pazi kako se vi ponasate, Sundance ... kao oni linux idioti koji govore po forumima linux rulz l;) Identicno ...
Pa ti covjece cak imas neki Unix haters sajt u signatureu ... to je vec bolesno.. opsesija, a da Linux nije prijetnja Windowsu u svakom pogledu, ne biste se trudili toliko sa tim glupostima... jos pogotovo ono sto si napiso da jedva cekas dan blabla ..

ctrl+d
[ degojs @ 19.12.2004. 02:43 ] @
:)))

Evo ga na, sad je počelo Oracle vs. MS.

Mislim, šta treba da se desi, da MS ima i najbolji desktop i server OS i bazu i mail server i sve najbolje programerske alate... pa da bi vi skontali da nije loše? :))

Nađi ti drugu kompaniju koja je tako uspešna na raznim poljima kao MS.
[ degojs @ 19.12.2004. 02:46 ] @
Citat:
Sundance:
A u /home se ne nalazi nista vazno, jeli? I pod limited acc na win ce ga biti extremno lako otkloniti.


:)

Pa da..
Mene iskreno zaboli ako mi virus sutra obriše ceo Windows. Podešen Windows sa svim aplikacijama koje koristim ću da povratim za 20-tak minuta (imam urađen disk image particije i to je to).

Ono što bi me zabrinulo jeste upravo ono što ide u My Documents. Zato i radim skoro redovno backup istog.

Citat:
littleboy:
a da Linux nije prijetnja Windowsu u svakom pogledu, ne biste se trudili toliko sa tim glupostima.


Ej, a kad će to Linux da prestane da bude samo pretnja? Mislim, istu priču slušamo već godinama.. Je, daj promenite ploču. Obrni makar.

Za jedno 5-10 godina a? Pa kako bi bilo da ćutite do tada, pa onda možemo opet?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.12.2004. u 03:58 GMT+1]
[ littleboy @ 19.12.2004. 02:51 ] @
Pa nije ... nego eto bilo mi zanimljivo pa sam postovao link, zato sam i napisao offoff topic l;)

Bas je kul reklama l;)
[ Sundance @ 19.12.2004. 02:54 ] @
Citat:
littleboy:Mislim pazi, iskustva nemas da govoris bilo sta o Linuksu, sto je ocigledno, kao i vecina ostalih windozera...


Vjeruj mi, imam vise iskusva sa linuxom nego ti sa win. Do prije par tjedana sam ga jos uvijek imao instaliranog, uglavnom za experimentiranje sa mono-om, u kojeg sam se jako razocarao.

Citat:
Kad bi samo znao sta propustas l;)


Ruznu dokumentaciju, packet dependencies, sve moguce izgubljeno vrijeme za konfiguriranje trivijalnih programa za multimediju, popravak sistema kojeg je unistio slapt-get, rucno popravljanje lose napravljenih paketa.. Zalio sam za System Restore...

Citat:
Znas kako kazu, Linux is like beer, once you start, you never wanna stop l;)


And Windows is like champaigne, once you start, you don't want do drink beer....EVER!

Citat:
Mislim pazi kako se vi ponasate, Sundance ... kao oni linux idioti koji govore po forumima linux rulz l;) Identicno...


Samo sto ti idioti govore "ljinux rulz, windoze sux", ja vam pruzam svjetlo u tami, u vidu cinjenica i nepogresive logike :)

Citat:
Pa ti covjece cak imas neki Unix haters sajt u signatureu ... to je vec bolesno.. opsesija


Mislim da bar 100 puta vise linux korisnika ima u sigu anti-windows parole, nego windows korisnika anti-linux.

Citat:
a da Linux nije prijetnja Windowsu u svakom pogledu, ne biste se trudili toliko sa tim glupostima...


Prijetnja je svojim demagogijama sigurnosti cijelog Interneta i zato ozbiljno prihvacam svoju svetu misiju da diskreditiram vasa pseudomisljenja.
[ degojs @ 19.12.2004. 02:55 ] @
Citat:
Bas je kul reklama l;)

Izgleda nema bolje reklame nego kad možeš da kažeš da imaš neki proizvod koji je bolji od MS rešenja :) Mislim da to dovoljno govori.

Čudo pa nisu nigde pomenuli Oracle vs. .... no dobro, neću dalje, off-topic je ionako :)
[ Sundance @ 19.12.2004. 03:11 ] @
Gdje nestadose ovi linuxasi, necu valjda ici spavati? :)

Ajmo, siguran sam da imate jos koji argument u rukavu :P
[ Mitrović Srđan @ 19.12.2004. 03:21 ] @
***ote covece idii spavaj malo ;p
kad god se probudim ti napises nesto novo necu vise da spavam ;p
brate svako korsiti sta zeli i to mu je dovoljan argument
[ degojs @ 19.12.2004. 03:23 ] @
Citat:
Ajmo, siguran sam da imate jos koji argument u rukavu :P

..argument tipa: hmmm... ne znam šta da kažem za Linux vs Windows, ali zato ću da počnem kako je Oracle bolji od MS. I onda drugim kaže kako su fanatici, a ovamo ispade nije bitno ko (Linux, Oracle), nego je bitno da je sa druge strane MS.

Dobro da nije rekao "PS2 je bolji od XBOX" :)
[ littleboy @ 19.12.2004. 03:25 ] @
Sundance ? Sampanjac ? jeje .. l;)

Linuks bre nije za svakoga ... l;) To moras da znas da koristis l;)
E bas je ovo kul, svaka tema zavrsi win vs lin l;)
Unix haters l;) Samo vi hejtajte, to jedino i mozete .. l;)

http://kcore.ath.cx/pics/microsoft.jpg
[ Sundance @ 19.12.2004. 03:30 ] @
Aha, zato i morate da se sponzorirate ovakvim reklamama:http://suxx.kak-sam.to/Windows-Is-The-Best-Linux.png

:)
[ bluesman @ 19.12.2004. 03:35 ] @
Ovo su najsmesniji argumenti "pro linux".

Nije za svakoga? A za tebe jeste? To znaci da si ti "neko"? Cemu to? Imas neki kompleks pa koristis nesto sto nije za svakoga da bi dokazao da si neko?

To moras da znas da koristis? - A sta ne moras da znas da koristis? Pa moras i kasiku da znas da koristis, ali ne znaci da si genije ako znas da pojedes supu. Kako da koristis bilo sta ako ne znas da ga koristis. I windows moras da znas da koristis.

Unix haters? pre bih rekao "windows haters" posto jos nisam video nekoga ko koristi windows da ima u potpisu "mrzim linux" dok 80% linux korisnika ima "I hate win...". To samo dokazuje frustraciju, koja ako se pravilno iskoristi moze da bude i inspiracija. Medjutim, ne vidim da je ti pravilno koristis.

E sto mrzim ovakve postove. Ne moze covek da diskutuje normalno da se ne umesa neki paćko da pljuje (to vazi za sve koji to rade). Ako nemate sta pametno da kazete ... cutite.

Uvek skrenete sa teme i okrenete u suludu pljuvacinu tima "Mac vs PC", "plavuse vs brinete"...
[ pierre @ 19.12.2004. 03:40 ] @
deo jednog od komentara na clanak "Nijedan haker ne koristi vindoz..."
sa http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=158197
Citat:
...I jos pljuje po windows-u. Pa da nema windows-a,
pljuvao bi linux, posto i on ima gomilu sigurnosnih propusta.
Ja obozavam windows i njegove 'rupe', posto od njih mnogo lepo zivim.
(Administrator, 18. decembar 2004 18:13)
[ degojs @ 19.12.2004. 03:41 ] @
Pa lepo rekoh, kad je već do sigurnosti, što onda momci ne koriste OpenBSD umesto Linuxa?

Nije nego :)
[ Sundance @ 19.12.2004. 03:42 ] @
Po toj logici dodje da je vise love u linux administraciji s obzirom da ona dodje u cjelini bugovitija....

Mada je na win lakse :)
[ littleboy @ 19.12.2004. 03:50 ] @
Bluzmen, pa ti si iskompleksiran, cim si se nalozio odmah na ono sto sam napisao l;)
Inache ne bi ozbiljno shvatio i ne bi ni odgovorio.
E jeste likovi...

Flame flame flame

Dokazujem da sam neko ? Pa ne, od toga zivim .. mene za razliku od vas ne pogadja puno ta diskusija windows vs linux, kao ovog sundancea koji svrsava i sta mu ja znam ... ali uzivam dok vas lozim majke mi ... fetish.

Pravilno koristim ... ? Meni je trenutno dosadno, a kad mi je dosadno dodjem na advokasi da lozim ret.... windozere, a vidim da mi to i uspjeva... i ako ce ovo vjerovatno neko obrisati, jer je to politika foruma, ili moderatori su iskompleksirani pa uzivaju brisajuci i slicno postove ne bi li prikazali svoju moc l;) ili nesto ... poremecaj..

Ego do neba..
[ littleboy @ 19.12.2004. 03:58 ] @
OpenBSD ? Pa da... koristili su to neki, pa su se u kratkom roku presaltali na nesto normalno ... freebsd ili nesto l;) koji se ne rusi bez razloga i sta ti ja znam l;)

Dno dna.
[ bluesman @ 19.12.2004. 04:41 ] @
Citat:
littleboy: Meni je trenutno dosadno, a kad mi je dosadno dodjem na advokasi da lozim ret.... windozere, a vidim da mi to i uspjeva...


Pa vidis da sam u pravu da si neki pacenik, i ovaj posto govori kako si ti "jaaako pametan" a svi "jaaaako glupi". Ili je to ono cuveno "ok ispao sam glup, sada cu da napisem da sam se zezao ali niko nije skapirao".

A da nadjes neku ribu pa da nju malo lozis kada ti je dosadno? Jel' znas uopste o cemu pricam? Riba... ono kao, zena, muvanje, zezanje, seks... pa ti nece biti dosadno.
[ littleboy @ 19.12.2004. 04:55 ] @
Citat:
bluesman: Pa vidis da sam u pravu da si neki pacenik, i ovaj posto govori kako si ti "jaaako pametan" a svi "jaaaako glupi". Ili je to ono cuveno "ok ispao sam glup, sada cu da napisem da sam se zezao ali niko nije skapirao".

A da nadjes neku ribu pa da nju malo lozis kada ti je dosadno? Jel' znas uopste o cemu pricam? Riba... ono kao, zena, muvanje, zezanje, seks... pa ti nece biti dosadno.


Profesionalna deformacija...

Ribu ? Da ... to sam doruckovao danas .. sa krompirom..

Time for pr0n.
[ degojs @ 19.12.2004. 05:05 ] @
Citat:
Time for pr0n.


Ne, ne.. bre.. opet si krivo razumeo čoveka. Mislio je "the real thing".

E 'ebi ga.
[ littleboy @ 19.12.2004. 05:38 ] @
E bre 06:39 AM ... moglo bi se i spavat malo.. aj sutra cemo nastavit flame.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2004. 09:18 ] @
Mozda me sinoc malo poneo naslov teme, pa sam prebrzo uleteo, i nisam bas mnogo pazio sta pisem. To sto mi nisu dali FTP povezao sam sa windows-om ;)


Sad mogu da kazem, da su deface-ovani sajtovi sa LAMP, iz razloga sto ih je mnogo vise nego sa ASP+IIS+cudesa. I to sto mnogo vise programera postoji koji pisu PHP, jer je i popularniji.
Sad sto nisu svi najbolji, to je drugo. Nego bas gledam sad dal mi je sajt siguran, i trenutno nisam nasao ni jedan ozbiljan bag u cms-u koji smo napravili ja i burazer, tako da nesto ne verujem da ce to lako da se obori.

Za ASP.NET se nisam interesovao nesto preterano, tako da ne mogu da zalazim u detalje.