[ caboom @ 21.12.2004. 20:11 ] @
da li se to meni cini, ili neko ima malo ego problema:

http://news.com.com/Torvalds+A...eptic/2008-1082_3-5498799.html

[ neetzach @ 21.12.2004. 20:16 ] @
Ego problema? Ma da, Linux je savrsen - otvoren je! Sta ces vise :) Nema konkurenciju. Kome treba bilo sta drugo.
[ axez @ 21.12.2004. 20:56 ] @
Pa ono, vecina ljudi ovde ima problem sa prenaduvanim egom a kamoli Linus Torvalds...;)
Sa druge strane ne vidim sta je to lose rekao.
Sto je rekao da Linux ima bolju hardversku podrsku od Solarisa?
Pa to je cinjenica.
[ caboom @ 21.12.2004. 21:09 ] @
hum da... sa drajverima koji cesto krshe kernel. pre svega je neozbiljno reci da odredjeni operativni sistem koji je namenjen da se vrti na HA serverima nema podrsku za egzoticni hw, zasto je to potrebno? na koji nacin to poboljsava kvalitet operativnog sistema kojem je namena da radi kao robusni serverski operativni sistem?
linus ima problema sa lupanjem u poslednje vreme, kao npr. u fantasticnoj izjavi: "kome jos treba hard real-time operativni sistem?"... to su izjave vredne steve balmer annual advocacy award-a.
[ axez @ 21.12.2004. 21:24 ] @
Citat:
caboom: hum da... sa drajverima koji cesto krshe kernel. pre svega je neozbiljno reci da odredjeni operativni sistem koji je namenjen da se vrti na HA serverima nema podrsku za egzoticni hw, zasto je to potrebno? na koji nacin to poboljsava kvalitet operativnog sistema kojem je namena da radi kao robusni serverski operativni sistem?
linus ima problema sa lupanjem u poslednje vreme, kao npr. u fantasticnoj izjavi: "kome jos treba hard real-time operativni sistem?"... to su izjave vredne steve balmer annual advocacy award-a.



S tom razlikom da je Solaris SAMO serverski OS a Linux je malo vise od toga.
Osim toga ne znam na koje konkretno drajvere mislis, svi koje ja koristim su rock solid.

Ova tema je ionako totalno bespredmetna jer je to samo jedno misljenje koje ce neki uvaziti a neki ne, ali razumem ja vas sun-ovce, tesko je ostati miran kad sun proglasi Linux za neprijatelja i udruzi se sa microsoftom oko toga....:)
[ neetzach @ 21.12.2004. 21:27 ] @
Hm, da, Linux ce upravo ta siroka hardverska podrska za usb tostere, lampe, fotoaparate i punjace za telefon progurati u datacentar i enterprise trziste. Sa druge strane opste je poznato da firme kojima je stalo do HA-a i missioncritical servera koriste jeftine zute komponente anonimnih proizvodjaca, kao i dobru podrsku za igracke grafike...
[ Ivan Dimkovic @ 21.12.2004. 21:27 ] @
Citat:
axez
S tom razlikom da je Solaris SAMO serverski OS a Linux je malo vise od toga.


Blize istini je "Linux je zapravo nista od toga" :-) Od svega po malo... :-)
[ caboom @ 21.12.2004. 21:32 ] @
Citat:
axez: S tom razlikom da je Solaris SAMO serverski OS a Linux je malo vise od toga.


jel? :) a sta to?

Citat:

Osim toga ne znam na koje konkretno drajvere mislis, svi koje ja koristim su rock solid.


super :) ja sam morao da backport-ujem bttv drajvere sa 2.6.x kernela na 2.4.x da bih gledao televizije sa navodno podrzanim tuner-om.

Citat:

Ova tema je ionako totalno bespredmetna jer je to samo jedno misljenje koje ce neki uvaziti a neki ne, ali razumem ja vas sun-ovce, tesko je ostati miran kad sun proglasi Linux za neprijatelja i udruzi se sa microsoftom oko toga....:)


ovo zvuci vise nego neozbiljno... ti jos razmisljas crno-belo, prijatelji-neprijatelji? pod broj jedan, ja nisam sun-ovac, jednostavno se solaris pokazao najpouzdanijim i best-performing >> serverskim << unix operativnim sistemom koji sam do sada koristio. kao sto mozes da primetis, ne koristim solaris kao desktop operativni sistem niti mi pada na pamet da kazem da je solaris mnogo vise od toga sto jeste.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 21.12.2004. u 22:36 GMT+1]
[ neetzach @ 21.12.2004. 21:34 ] @
Citat:
caboom: ovo zvuci vise nego neozbiljno... ti jos razmisljas crno-belo, prijatelji-neprijatelji? pod broj jedan, ja nisam sun-ovac, jednostavno se solaris pokazao najpouzdanijim i best-performing >> serverskim << unix operativnim sistemom koji sam do sada koristio. kao sto mozes da primetis, ne koristim solaris kao desktop operativni sistem niti mi pada na pamet da kazem da je solaris mnogo vise od toga sto jeste.


To je jer ne mozes da stavis toster na Solaris... Kakav bedak.
[ caboom @ 21.12.2004. 21:37 ] @
rekao bih da me to duboko uznemirava i da cu otici da se udruzim sa m$-om zbog toga...
[ axez @ 21.12.2004. 22:01 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Blize istini je "Linux je zapravo nista od toga" :-) Od svega po malo... :-)


:)

Od svega po malo, za razliku od windowsa koji je od svega po nimalo...;)

Citat:
caboom: ovo zvuci vise nego neozbiljno... ti jos razmisljas crno-belo, prijatelji-neprijatelji? pod broj jedan, ja nisam sun-ovac, jednostavno se solaris pokazao najpouzdanijim i best-performing >> serverskim << unix operativnim sistemom koji sam do sada koristio. kao sto mozes da primetis, ne koristim solaris kao desktop operativni sistem niti mi pada na pamet da kazem da je solaris mnogo vise od toga sto jeste.



Pih, kakvi crni prijatelji, neprijatelji...interesi su tu u pitanju.
Sun gubi trziste na ustrb Linuxa dok m$ to isto gubi ali na desktop trzistu.
Polako doduse ali sve primetnije.
Samo sto Sun ne shvata da se udruzio sa nekim jos gorim po njega nego sto je Linux, sa m$-om koji ce ga zavrnuti prvom prilikom.
Sto nisu pitali prvo IBM...;)
I sta bi sa onim pljuvanjem celnika Sun-a po microsoftu...kanda je to bilo lajanje uz vetar, predstava za siroke narodne mase, malo suske i progutas i najvece g****.


Citat:
caboom
super :) ja sam morao da backport-ujem bttv drajvere sa 2.6.x kernela na 2.4.x da bih gledao televizije sa navodno podrzanim tuner-om.



Super...:)
A sto jednostavno nisi koristio 2.6 kernel...;)
[ neetzach @ 21.12.2004. 22:13 ] @
Citat:

I sta bi sa onim pljuvanjem celnika Sun-a po microsoftu...kanda je to bilo lajanje uz vetar, predstava za siroke narodne mase, malo suske i progutas i najvece g****.


Samo ne znam ko je pojeo g****. Sun i Microsoft su se klali oko Jave. Microsoft napusti svoj JVM, prihvati Sunov, rese da postuju standarde i daju Sunu pare... I onda se Sun prodao? Voleo bih i ja tako da se prodam :)
[ caboom @ 21.12.2004. 22:28 ] @
Citat:
axez: Super...:)
A sto jednostavno nisi koristio 2.6 kernel...;)


hmm... na primer zato sto bi mi se iz cistog mira desavalo da mi scheduler pojede 99% procesora? na kraju sam stavio taj famozni 2.6 kernel na jednu masinu i sa vanilla kernelom mi se cesto desavaju zanimljivi efekti. btw. upravo si mi predlozio m$-like resenje - reinstaliraj kernel.

Citat:

Pih, kakvi crni prijatelji, neprijatelji...interesi su tu u pitanju.
Sun gubi trziste na ustrb Linuxa dok m$ to isto gubi ali na desktop trzistu.
Polako doduse ali sve primetnije.


koje trziste? enterprise trziste?

Citat:

Samo sto Sun ne shvata da se udruzio sa nekim jos gorim po njega nego sto je Linux, sa m$-om koji ce ga zavrnuti prvom prilikom.


dajes korporacijama ljudske osobine... zanimljivo. pre svega nisu se udruzili, napravili su deal koji im se cinio najpovoljniji u tom trenutku, a to je zakopavanje ratne sekire na sudu. da li je to dobro po njih nemam najblazeg pojma, posto nemam uvid u njihove finansije i ono sto se nalazi iza zatvorenih vrata.

Citat:

Sto nisu pitali prvo IBM...;)


you must be kidding me...

Citat:

I sta bi sa onim pljuvanjem celnika Sun-a po microsoftu...kanda je to bilo lajanje uz vetar, predstava za siroke narodne mase, malo suske i progutas i najvece g****.


opet ti sa tim medjuljudskim odnosima. to je posao, nisu u pitanju ortaci iz kraja koji se prozivaju zbog lokalne drolje i onda se mire sa gajbom piva ispred lokalnog dragstora. it's just business, nista sem toga, a publicitet ume da dobra stvar - ponekada stvari izgledaju vece nego sto jesu. to bi bar trebalo da bude poznato onima koji se bave linux advocacy-em.
[ Sundance @ 21.12.2004. 22:42 ] @
Jedno pitanje za ove Solaris gurue: Da li ce relativno trivijalno biti (kad i ako Solaris ode u open source) portati vec postojece linux drivere za uredjaje koji nisu namijenjeni iskljucivo serverskom trzistu? Do koje dubine seze njihova slicnost u *nix arhitekturi?

[ neetzach @ 21.12.2004. 22:52 ] @
Ja nisam programer pa samim tim nisam relevantan da odgovorim na to pitanje. Nisam ni guru, tako da... :)
Ali ako idemo predpostavkom da je Solarisov kernel multithreadovan portovanje Linux drajvera nece biti ni malo jednostavno, a povrh toga moze i da ugrozi stabilnost Solarisa. Sa druge strane, ako Sun bude izdao Solaris pod svojom OpenSource licencom kao sto planira, onda pravo nece moci da koristi Linux drajvere, zar ne?
Slicnost seze do one mere do koje Linux podrzava POSIX standarde...
[ caboom @ 21.12.2004. 23:08 ] @
nemanja je u pravu sto se tice licence, ali svojevremeno se bila pojavila jedna zanimljiva stvar. naime sun je objavio network driver porting kit, koji je prvenstveno sluzio za portovanje (kao sto mu i ime kaze) network driver-a sa linux-a na x86 solaris, pa kome treba... mislim da je taj kit povucen iz upotrebe. arhitekture ova dva operativna sistema u mnogo tacaka nisu identicni, ali samo postojanje source-a drajvera moze da posluzi entuzijastima da portuju iste sa kernela na kernel (odn. da vide "arhitekturu" uredjaja). koliko sam vidjao, ima dosta rekonstrukcija drajvera po netu i samo opensource-ovanje solarisa nema mnogo veze sa tim, posto postoje device development interfejsi i "uobicajena" podrska za loadable kernel module (yeah, yeah, exploitable...). dobra polazna referenca je:
http://www.cs.man.ac.uk/solari...ris_9/SUNWdev/DRIVER/p103.html
[ Dragi Tata @ 21.12.2004. 23:50 ] @
Citat:
caboom: linus ima problema sa lupanjem u poslednje vreme, kao npr. u fantasticnoj izjavi: "kome jos treba hard real-time operativni sistem?"...


Imao je i većih bisera, tipa: "kome još trebaju niti?"
[ degojs @ 22.12.2004. 08:09 ] @
Da se vratimo na članak:
Citat:
Q:
Is Linux charting its own course or just picking up Unix technology?


Citat:
Linus:
The whole point is to stand on the shoulders of giants, and make incremental improvements on concepts and ideas of others.


Imamo sad i potvrdu onog što ja već duže pričam ovde --- kako je Linux najobičnije prepisivanje Unixa sa jedne i Windowsa sa druge strane.

Dno dna. Zakopajte se ispod istog.
[ caboom @ 22.12.2004. 08:49 ] @
Citat:
Dragi Tata: Imao je i većih bisera, tipa: "kome još trebaju niti?"


a da, to je bilo verovatno pre nego sto je naucio kljucnu rec "context switching". posle toga je bila prica da je 1-1 LWP <-> user thread najbolji model, zato sto ga linux tako implementira, kao i fantasticno besmisleno odradjen mehanizam za inicijalizaciju thread-ova (otp. inicijalizuje se proces, koji se posle prebaci u isti adresni prostor i "cast-uje" se u thread).
[ neetzach @ 22.12.2004. 08:55 ] @
Citat:
caboom: a da, to je bilo verovatno pre nego sto je naucio kljucnu rec "context switching".


Naucio? Zar Linux jos uvek ne koristi clone()? :D To je bila ona prica, ma kome trebaju tredovi mi koristimo clone() i fork(). Setimo se Linuxove implementacije POSIX tredova, polsa funkcioa voidovano...

Citat:
degojs: Da se vratimo na članak:


Imamo sad i potvrdu onog što ja već duže pričam ovde --- kako je Linux najobičnije prepisivanje Unixa sa jedne i Windowsa sa druge strane.

Dno dna. Zakopajte se ispod istog.


Drugim recima, Linus je pokopao sve one koji pricaju o velikom tehnoloskom napretku koji je Linux doneo i inovacijama.
[ caboom @ 22.12.2004. 08:59 ] @
Citat:
neetzach: Naucio? Zar Linux jos uvek ne koristi clone()? :D To je bila ona prica, ma kome trebaju tredovi mi koristimo clone() i fork(). Setimo se Linuxove implementacije POSIX tredova, polsa funkcioa voidovano.


hajde da ne budemo toliko zli - ipak postoji NPTL. a da, NPTL je IBM-ovo cedo, to bi moglo da narusi mit o opensource herojima koji pisu neverovatne stvari u mracnim uglovima svojih malih sobicaka na enterprise 386-cama (zato sto linux-u ne treba bolji hw), dok komercijalni programeri rade za zle kompanije pisuci zao los kod. mada, naucili smo da ima i dobrih korporacija, evo IBM je sav u opensource duhu...
[ Dragi Tata @ 22.12.2004. 12:56 ] @
Citat:
neetzach: Naucio? Zar Linux jos uvek ne koristi clone()?


Kernel 2.6 je konačno dobio "prave" niti. Doduše, 1-1 sistem (kopirali su Windows, a ne Solaris), ali je to svakako korak napred u odnosu na clone().
[ caboom @ 22.12.2004. 13:32 ] @
pa nisu bas kopirali, vec su vise bili prinudjeni da koriste 1-1. moze se videti u jednom od pasusa u ovom tekstu:
http://people.redhat.com/drepper/nptl-design.pdf
[ axez @ 22.12.2004. 15:16 ] @
Pa nema dobrih korporacija...:)
IBM ce prvi napustiti Linux ako nadje nesto bolje ili neki drugi interes, a dotle IBM ima da valja.

Ali vi mi ovde zvucite malo ljubomorno...:)
Ne znam zasto, eto vam i Solaris i Windoza su bolji od Linuxa, sto se ne radujete...:):):)

@degojs
Kad je ono objavljen windows source kod pa da Linuxasi mogu da ga prepisuju.
A i sta ce im to kad mogu da prepisuju iz BSD-a....cek, pa microsoft je nesposoban da napise posten kod pa i on prepisuje iz BSD-a...;)

Sad je jasno zasto m$ toliko mrzi GPL....jer im ne dozvoljava da prepisuje a da ne vrate nista...hehe
[ Ivan Dimkovic @ 22.12.2004. 17:26 ] @
Hm, da ... poznato je Axez da je Linux doneo mnogo toga inovativnog na polju IT tehnologija... plug'n'play, clustering, multithreading, 3D akceleraciju za mase, graficki korisnicki interfejs, objektno-orijentisani interfejs ka aplikacijama, potpisivanje izvrsnog koda (trusted computing), journaling fajl sisteme i sl...

Sve prosto odise od inovacija... samo da stignu da kloniraju ono sto su drugi smislili - jasno je zasto Linux klan ne voli patente :)

Ja i dalje necu zaboraviti kako mi je jedan nas kolega korisnik foruma pricao kako je IPv6 nastao na Linuxu :-))



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.12.2004. u 18:28 GMT+1]
[ caboom @ 22.12.2004. 17:28 ] @
kao i C++...
[ vindic8or @ 22.12.2004. 17:40 ] @
pa da..
i sam solaris je nastao od linuxa, kad s tim na umu pogledas malo bolje situaciju ;)
[ Dragi Tata @ 22.12.2004. 17:42 ] @
Ma kad bolje razmislim, Ken Thompson je prepisao kod Linuxa kad je pravio Unix. Ovo baca sasvim novo svetlo na tužbu SCO-a.
[ axez @ 22.12.2004. 18:23 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sve prosto odise od inovacija... samo da stignu da kloniraju ono sto su drugi smislili - jasno je zasto Linux klan ne voli patente :)



Sve se nadam da microsoft izmislio DOS, GUI i gomilu ostalih stvari...cak je i office u stvari kopija word perfecta.

Citat:
Ivan Dimkovic:

Ja i dalje necu zaboraviti kako mi je jedan nas kolega korisnik foruma pricao kako je IPv6 nastao na Linuxu :-))



Pa ljudi stalno pricaju gluposti, nista novo, evo ovde ima ih cak koji tvrde da je windows bolji od Linuxa.

[ degojs @ 22.12.2004. 20:02 ] @
Pusti ti Windows. To ti je logika moja krava crkla, al i vaša će.

Pričaj ti nama o Linuxu i tome što je Linus rekao.

[ Ivan Dimkovic @ 22.12.2004. 20:58 ] @
@Axez

Vidis, kad MS nesto iskopira, on gleda da to iskopira kako treba - primer ti je NT kernel, unajmili su pravog coveka za posao... OLE, unajmili su najjace Borland programere za posao, GUI - sto da ne, standardizovali ga kako treba i sl...

A Linux je arhitektonski buckuris koji se haoticno razvija - od smesne threading podrske do skora (cak je sef smatrao da su niti nepotrebne), preko price da je RTOS prevazidjena stvar - a guraju se u embedded vode i sl.. i sl... o grafickim usability aspektima ne bih ni da pricam.

Kao sto ti degojs rece - ajd da vidimo mi sta je to unikatno Linux doneo... evo Windows je doneo Plug'n'Play koncept za PC racunare, na Windows masinama je u praksu sprovedeno digitalno potpisivanje izvrsnog koda, Windows je prvi omogucio 3D graficke kartice i graficki API za low-budget sisteme, itd...
[ degojs @ 23.12.2004. 08:23 ] @
A šta priča popularni Bradonja ovih dana?

Citat:
If you value freedom, you will resist the temptation to use a program that takes away your freedom, whatever technical advantages it may have.


Citat:
Proprietary software is unethical, because it denies the user the basic freedom to control her own computer and to cooperate. It may also be of low quality or insecure, but that's a secondary issue.
I will reject it even if it is the best quality in the world, simply because I value my freedom too much to give it up for that.


http://www.linuxdevcenter.com/.../2004/12/22/rms_interview.html


I kad čovek iskombinuje šta ova dvojica (GNU i Linux :) pričaju, jasno je kakvo im je i dete. Valjda će da se promeni kad poraste.

[ Sundance @ 24.12.2004. 21:01 ] @
Citat:
Proprietary software is unethical, because it denies the user the basic freedom to control her own computer and to cooperate. It may also be of low quality or insecure, but that's a secondary issue.
I will reject it even if it is the best quality in the world, simply because I value my freedom too much to give it up for that..


Ima jedan AV koji nije proprietary, zove se ClamWin i supalj je za barem cca 60% svog malwarea koji postoji, onaj tko ga koristi zbog etickih razloga je vrhunski debil, kad s druge strane ima 5-6 super-kvalitetnih proprietary rjesenja besplatnih za desktop uporabu.

Ovaj Stallman mi izgleda kao netko tko se malo previse otkacio od stvarnosti. Bilo bi lijepo da MS naruci nezavisnu procjenu psiholoskog profila istog, pa da ovdje pejstamo i dokazemo jednom zauvijek da je doticni "lud ko slapa".
[ axez @ 24.12.2004. 21:51 ] @
Citat:
Sundance: Ima jedan AV koji nije proprietary, zove se ClamWin i supalj je za barem cca 60% svog malwarea koji postoji, onaj tko ga koristi zbog etickih razloga je vrhunski debil, kad s druge strane ima 5-6 super-kvalitetnih proprietary rjesenja besplatnih za desktop uporabu.

Ovaj Stallman mi izgleda kao netko tko se malo previse otkacio od stvarnosti. Bilo bi lijepo da MS naruci nezavisnu procjenu psiholoskog profila istog, pa da ovdje pejstamo i dokazemo jednom zauvijek da je doticni "lud ko slapa".


Ali da bi uopste morao da koristis proprietary ili ne proprietary AV treba da ga teras na proprietary OS-u dok na non Proprietary OS-vima AV nije potreban.

Ko je ovde debil?
[ Dragi Tata @ 24.12.2004. 22:54 ] @
Citat:
Sundance
Ovaj Stallman mi izgleda kao netko tko se malo previse otkacio od stvarnosti. Bilo bi lijepo da MS naruci nezavisnu procjenu psiholoskog profila istog, pa da ovdje pejstamo i dokazemo jednom zauvijek da je doticni "lud ko slapa".


Pa ne znam ko uopšte sumnja da je Stalman lud. Mislim da je on definitivan dokaz da marihuana pogubno deluje na mozak.
[ axez @ 24.12.2004. 23:40 ] @
Citat:
Dragi Tata: Pa ne znam ko uopšte sumnja da je Stalman lud. Mislim da je on definitivan dokaz da marihuana pogubno deluje na mozak.


Pih....ajde sada reci da ti nisi nikada zavijao...:)
[ Sundance @ 24.12.2004. 23:54 ] @
Citat:
axez:... dok na non Proprietary OS-vima AV nije potreban.


Nije potreban jos. To sto linux virusi nisi poprimili epidemioloske razmjere nije posljedica nikakve superiorne sigurnosti, vec nedovoljne rasprostranjenosti linuxa na desktop trzistu na koje viruspisci u 99.99% slucajeva ciljaju. Uostalom, kao sto sam ti pokazao u postu na Defaced forumu, usporedjivanjem relativnog odnosa broja malwarea/OS i rasprostranjenost OS-a ispada da je linux nekoliko puta nesigurnija platforma.

Za linux postoji oko 500 stvarnih virusa, a to su ili samopropagirajuce skripte ili klasicni ELF infektori + nekoliko desetaka tisuca komada malwarea koji je poznatiji kao lokalni exploiti, rootkitovi, snifferi, backdoorovi/trojani i jos nesto sto mi sad ne pada na pamet..

Reci mi axez, imas li u cron podesen poznati alatich chkrootkit na nekoj od svojih masina? Znas, NT kernel rootkitovi poput hxdef na win spadaju pod kategoriju malware i AV ih detektiraju. Lijep broj prepoznaje i genericke keyboard sniffere, pokusaje malicioznih procesa da se injektiraju u adresni prostor IE-a i sl. pizdarije koje normalni programi ne bi smjeli raditi. Na linuxu se to ne zove antivirus, vec sistem za detekciju upada i kriju se iza kripticnih naziva kao sto su grsec, lids..

E pa ako koristis ijedan od gorespomenutih alatica onda tesko da mozes reci da ti AV (u prosirenom smislu koji se upotrebljava na win) nije potreban.

Stovise, pokazivas koliko slabo razumijes i poznavas koncepte sigurnosti koda.

Citat:
Ko je ovde debil?


Ti kazes.
[ Sioux @ 25.12.2004. 00:06 ] @

Ja sam koristio mnogo OS-ova i mogu vam reći da je Linux sadašnjost i budućnost.

GNU i Linux su ideologija i predstavljaju slobodu.

Realno svaki OS ima prednosti i mane ..kad se preračunam za i protiv u ovom trenutku su Win i Lin na klackalici.Ima tu još igrača BSD i njegovi derivati.... videćemo.






[Ovu poruku je menjao Sioux dana 25.12.2004. u 01:34 GMT+1]
[ Sioux @ 25.12.2004. 00:17 ] @
Još nešto vezano za viruse ..svi igrači na tržištu izdaju verzije za Linux .A znate kako ih prodaju ??
Sloganom da ako instalirate av na linux mašine štitite mešovite mreže odnosno Win mašine na netu .Dakle idu na humanost kod linuxaša jer im je to ovog trenutka jedino preostalo.
Arhitektura Linuxa je drugačija pa virus ne može da nanese veliku štetu ni na solo sistemu a kamoli masovno.
Ajde carevi napišite virus imate otvorene sve kodove što neko nije napravio opaki virus za linux do sada ???
[ Sundance @ 25.12.2004. 00:34 ] @
Citat:
Sioux: ..svi igrači na tržištu izdaju verzije za Linux .A znate kako ih prodaju ??Sloganom da ako instalirate av na linux mašine štitite mešovite mreže odnosno Win mašine na netu


Koji su to "svi"? Pusti demagogiju sa strane i daj imena i linkove sa "sloganima".

Citat:
Arhitektura Linuxa je drugačija pa virus ne može da nanese veliku štetu ni na solo sistemu a kamoli masovno.


Ajd faco jedna, ajd nabroji neke stvari koje windoze virusi mogu a linux virusi ne mogu, pod uvjetom da su pokrenuti pod istim privilegijama i da imaju pristup istim sistemskim resursima.

Citat:
Ajde carevi napišite virus imate otvorene sve kodove što neko nije napravio opaki virus za linux do sada ???


Ima ih jaaako opakih, recimo metaPHOR je lik pod imenom The Mental Driller portao na linux, po njegovim rijecima, za par sati. Radi se o najkompleksnijem metamorfnom virusu ikad napisanom, vecina AV detektira samo prvih par generacija.

Evo ja imam iskustva sa windoze virusima, znam kako funkcionira Loader, PE format, teoriju infekcije... Imas li ti ikakvog pojma kolika je slicnost imedju ELF i PE formata? Ista stvar samo na drugi nacin. Samo se fje ne zovu MapViewOfFile vec mmap, cak i ne trebas parsirati export tablice dijeljenih biblioteka vec imas syscalle koji se ne mijenjaju...jos lakse i jos portabilnije, hihi.

Daj suti kad nemas pojma sta pricas.
[ axez @ 25.12.2004. 00:39 ] @
Citat:
Sundance: Ima ih jaaako opakih, recimo metaPHOR je lik pod imenom The Mental Driller portao na linux, po njegovim rijecima, za par sati. Radi se o najkompleksnijem metamorfnom virusu ikad napisanom, vecina AV detektira samo prvih par generacija.

Evo ja imam iskustva sa windoze virusima, znam kako funkcionira Loader, PE format, teoriju infekcije... Imas li ti ikakvog pojma kolika je slicnost imedju ELF i PE formata? Ista stvar samo na drugi nacin. Samo se fje ne zovu MapViewOfFile vec mmap, cak i ne trebas parsirati export tablice dijeljenih biblioteka vec imas syscalle koji se ne mijenjaju...jos lakse i jos portabilnije, hihi.

Daj suti kad nemas pojma sta pricas.




ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ...

zev....

jel prestao lupati gluposti.
[ Sundance @ 25.12.2004. 00:42 ] @
axez, kad ti ponestane argumenata, uvijek pocnes vrijedjati i pisati gluposti.

Stvarno mi se riga od vas linuxasha, vac fanatizam granici sa bolesti.
[ degojs @ 25.12.2004. 00:50 ] @
Citat:
Ajde carevi napišite virus imate otvorene sve kodove što neko nije napravio opaki virus za linux do sada ???


http://www.elitesecurity.org/tema/84793
[ axez @ 25.12.2004. 00:52 ] @
Citat:
Sundance: axez, kad ti ponestane argumenata, uvijek pocnes vrijedjati i pisati gluposti.

Stvarno mi se riga od vas linuxasha, vac fanatizam granici sa bolesti.



Pa pogledaj se u zrcalo pa ces videti fanatika. Tvoja mrznja je upravo fanaticna
Pobogu, ako ne volis Linux toliko niko te ne klepa po usima da ga koristis. Microsoft sasvim dovoljno pljuje po Linuxu.
[ axez @ 25.12.2004. 00:56 ] @


Jel se ti namerno pravis blesav degojs????
PHP i PHPBB rade i na windozi , kakve to ima veze sa Linuxom?
[ degojs @ 25.12.2004. 00:58 ] @
Open source. Neko se baš pravi blesav, slažem se.

What is LAMP?

Short for Linux, Apache, MySQL and PHP, an open-source Web development platform that uses Linux as the operating system, Apache as the Web server, MySQL as the RDBMS and PHP as the object-oriented scripting language.
[ Sundance @ 25.12.2004. 01:00 ] @
Citat:
axez: Pa pogledaj se u zrcalo pa ces videti fanatika. Tvoja mrznja je upravo fanaticna
Pobogu, ako ne volis Linux toliko niko te ne klepa po usima da ga koristis. Microsoft sasvim dovoljno pljuje po Linuxu.


Nema od moje strane govora od mrznji prema linuxu, sve sto radim jest pljucam po vasim glupim izjavama u kojima pokazujete koliko malo i pogresno razumijete neke koncepte. Primjetit ces da ja nigdje nisam inicirao raspravu o nesigurnosti linuxa, to uglavnom radite ti, littleboy i takvi poput vas.

Ja fanatik :)

Hah, nisi odgovorio na ona moja pitanja jeli koristis lids, grsec, chkrootkit i sl. alatiche? Cak ni na production serverima? :)

kill - 9 $(pidof axez)