[ cohadar @ 22.12.2004. 11:43 ] @
Kupio sam hard disk od 80GB koji neće da mi radi na
chaintech 5agm2 ploči sa procesorom AMD-K6-2

Prvo što mi je palo na pamet je da flešujem bios?
Da li će mi ovo pomoći?

[ miodrag_sm @ 22.12.2004. 12:39 ] @
Ja imam Chaintech 6BTA2 i mislim da mogu do 40Gb,sve preko toga nece "videti"... Pretpostavljam da flesh BiOS-a moze mozda pomoci... vredi probati...?
[ Emil Ranc @ 22.12.2004. 13:07 ] @
Za obe ploče, najsvežiji biosi koji podržavaju hdd-ove veće od 30Gb, mogu se naći na http://www.chaintech.de/BIOS/BIOSUPD8.htm

Pozdrav
[ cohadar @ 23.12.2004. 08:55 ] @
Flešovao sam bios i sada mi se potencijalni kapacitet pomerio sa 8,4GB na 45GB
ali mi to nije dovoljno.

Novijih biosa za moju ploču nema tako da ću možda morati nešto sam da ishakujem.
(ili da kupim kontroler što mi totalno ne odgovara)

[ npero @ 23.12.2004. 11:26 ] @
Ogranicenja kapaciteta mogu da se zaobidju softverski putem. Pogledaj malo sajt proizvodjaca hard diska trebalo bi da tamo nadjes. Secam se nekada da sam ugradjivao Maxtora od 20Gb na P1 i sa tim softverom je radio bez problema sa svih 20Gb.
[ Emil Ranc @ 23.12.2004. 18:34 ] @
Citat:
cohadar: Flešovao sam bios i sada mi se potencijalni kapacitet pomerio sa 8,4GB na 45GB
ali mi to nije dovoljno.

Novijih biosa za moju ploču nema tako da ću možda morati nešto sam da ishakujem.
(ili da kupim kontroler što mi totalno ne odgovara)


Da, da... i ja sam mislio da toliki hdd nećeš moći na tu ploču...
Sećam se svoje prve P1 ploče, beše na njoj tada nenadmašan Pentium200MMX, i hdd od 2.5g. Znam da sam hteo da menjam bios zbog većeg harda, jer je stari podržavao 8.4g, ali najsvežiji bios samo 13g.

U svakom slučaju, moj savet ti je, ako si i slab sa kintom, da se skrpiš bar za neku slabiju dvojku (400-500-600mhz), a tog keca, dok još možeš, utopi za budzašto.

Naravno, nije zgoreg preispitati prvo ta softverska rešenja koja npero pomenu.

Pozdrav
[ cohadar @ 24.12.2004. 08:50 ] @
Softversko rešenje malo morgen.
Reprogramirao sam BIOS, nije da podržava novi hard disk
ali sad mi pušta neku muziku kad probam da upalim komp.
(Kriv je moj profesor asemblera iz srednje lol)

Sad moram da idem kod druga da ga reprogramiram, smor.

Inače komp mi je dvojka, i rado bih ga utopio za trojku.

Zna li neko kakve su cene kod onih "Od babe đevojka..."
[ Goran Mijailovic @ 24.12.2004. 18:27 ] @
Mislim da nisu mislili na ta softverska resenja
Mozda pre na nesto sto se moze uraditi sa Maxblastom.
[ bokami @ 24.12.2004. 18:38 ] @
Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu . Kada ga ploca vidi kao hard od 8.4 ili 32 gb napravi particiju iz dos-a maximalne velicine.
formatizuj ga . E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp vidi dve particije jednu koju si ti napravio iz dosa i drugu koja je ostatak do 80 gb kreiraj tu particiju i nastavi instalaciju na c: tj onu koju vigi ploca. kad zavrsis instalaciju winXp iz explorera ces videti disk c i disk d on nije formatiran. formatiraj ga i to je to. sa ovom prevarom mozes instalirati 400 gb na 386 plocu.
[ bokami @ 24.12.2004. 18:41 ] @
dodatak na ovo od malo pre kad u biosu postavis vrednosti za disk skini dzamper za ogranicenje hdd-a i postavi ga na master.
[ bokami @ 24.12.2004. 18:43 ] @
Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu . Kada ga ploca vidi kao hard od 8.4 ili 32 gb napravi particiju iz dos-a maximalne velicine.
formatizuj ga . E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp vidi dve particije jednu koju si ti napravio iz dosa i drugu koja je ostatak do 80 gb kreiraj tu particiju i nastavi instalaciju na c: tj onu koju vigi ploca. kad zavrsis instalaciju winXp iz explorera ces videti disk c i disk d on nije formatiran. formatiraj ga i to je to. sa ovom prevarom mozes instalirati 400 gb na 386 plocu.kad u biosu postavis vrednosti za disk skini dzamper za ogranicenje hdd-a i postavi ga na master.
[ npero @ 25.12.2004. 17:16 ] @
Softversko resenje mislio sam na EZ drive iz maxtor-ovog maxblast softvera mislim da nesto slicno imaju i ostali proizvodjaci. Sa tim sam bez problema instalirao 20Gb hard na P1.

Pozdrav....
[ Marcony @ 26.12.2004. 08:36 ] @
Citat:
bokami: ...E sad ide caka ovo ce da vidi dos a kad instaliras Windows xp , u toku instalacije winXp...


Pa gde da instalira XP na P2?!!!
[ bakiman @ 26.12.2004. 10:42 ] @
Može XP da radi pristojno na toj mašini, SAMO ukoliko se kvalitetno održava registry baza...

PozdraV
[ cohadar @ 30.12.2004. 14:05 ] @
--> Na hdd postavi dzamper na ograniceni kapacitet prikaci disk na plocu .

Nisam siguran da imam tu opciju na hardu.
Kako se to zove na engleskom?