[ Zivija @ 22.12.2004. 14:44 ] @
Meni bolje zvuci ogg, posebno pri manjim bitrate-ovima, mislim da on predstavlja buducnost....
Voleo bih da cujem sta ostali misle...
[ Dalibor81 @ 22.12.2004. 15:06 ] @
Pa sto se tice kvaliteta ne znam ali meni je on bolji zbog toga sto ne spada u komercijalni format, pa eto samo zbog toga, a cena CD-R diska je davno izbacila iz vaznijih parametara bitrate.
[ Miroslav Strugarevic @ 22.12.2004. 16:23 ] @
Moj glas ide OGG-u. Kvalitet je vrhunski, jos ako neko ima dobre zvucnike to sve zvuci fenomenalno..
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2004. 20:31 ] @
Definitivno OGG Vorbis.

Imam par originalnih CD-ova jos iz 95,6-e godine, i kad ih kompresujem bolji rezultat za moje uvo dobijem na istom bitrate-u. Koristim mp3 iskljucivo zato sto dosta pesama nabavim u ovom formatu, a nikako ne vredi rekompresovati bilo sta.

A sto se tice nizih bitrate-ova, tu OGG Vorbis nema premca. Koristio sam na mom telefonu vrlo kratko vreme mp3 player, i morao sam da pesme drzim u kvalitetu makar 96kbps.

Sad koristim symbian oggplay, i prezadovoljan sam kvalitetom zvuka, a svaka pesma mi zauzme nesto oko 1MB, tako da ... Uzivancija!
[ Ivan Dimkovic @ 22.12.2004. 21:01 ] @
Citat:

A sto se tice nizih bitrate-ova, tu OGG Vorbis nema premca. Koristio sam na mom telefonu vrlo kratko vreme mp3 player, i morao sam da pesme drzim u kvalitetu makar 96kbps.


Probaj ovo :-)

http://www.rjamorim.com/test/64test/results.html - 64 kb/s
http://www.rjamorim.com/test/32kbps/results.html - 32 kb/s
[ caboom @ 22.12.2004. 21:03 ] @
izaci ce tebi ogg2, je***e ti milu majku! ;)
[ superbaka @ 23.12.2004. 09:42 ] @
offtopic:
vidim da na forumu nema nista o AAC formatu za koji je Dimkovic jednom spomenuo da ima mnogo bolji algoritam kompresije od mp3 i ogg formata... jos kad bi u nekoj temi mogao malo vise da napise o tome bilo bi lepo... za sada mu verujem na rec i ripujem u AAC preko NERO-a vec nekoliko dana... :)
[ pajaja @ 05.01.2005. 20:40 ] @
Ja sam koristio MP3 al od kad sam mom MP3 playeru ugradio
nov frimware sa podrskom za ogg... vise nije MP3 nego OGGplayer.
cini mi se da je malo bolji....
ja i dalje glasam za WAV....