[ vxr01 @ 22.12.2004. 19:05 ] @
dakle pitanje je ponajviše upučeno ljudima koji se na neki način bave kompjuterima profesionalno tj. žive od toga (programiranje, administracija web design itd...)

1.) dali je taj posao kojim se bavite (programiranje, administracija web design itd...) vaša profesija ili dolazite iz druge profesije pa ste uletili u taj posao



i pitanje za sve koji smatraju da su kakvi takvi programeri (html isključen):);

2.)dali ste profesionalni programer ili programer amater (samouk)


p.s. osobno znam dosta o kompjuterima, mrežama i ponešto o programiranju pa bi čisto volio saznati koliko ima još takvih kao ja koji nemaju informatičkog obrazovanja a imaju znanja kojeg su sami stekli iz ljubavi prema tome.

hvala!
[ Simke @ 23.12.2004. 05:23 ] @
1) Jeste profesija
2) Profesionalni programer
[ Sundance @ 23.12.2004. 05:51 ] @
1) Buduca profesija

2) Uglavnom samouk jer nas na faxu uce sve samo ne ono sto ce se jednog dana trazit u opisu posla. Glupi elektro* smjerovi!
[ Gojko Vujovic @ 23.12.2004. 07:50 ] @
Loša ti je definicija i podela na profesionalne i samouke programere.

Profesionalni si programer ako od toga zadađuješ/živiš, a kako si stekao znanje, u toj podeli ne igra veliku ulogu.

Amater programer po definiciji ne radi za pare.
[ MyWay @ 23.12.2004. 08:06 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: Loša ti je definicija i podela na profesionalne i samouke programere.

Vrlo tačno.
Postoji podela na profesionalne i amatere, kao i školovane i samouke.
[ vxr01 @ 23.12.2004. 19:02 ] @
priznajem da sam pogrešio u definiciji ubiti mislim da ste shvatili šta sam mislio
[ Slobodan Milivojevic @ 23.12.2004. 21:04 ] @
Pa kako da kazem, ne znam ni ja sam u kojoj sam grupi, sa burazerom radimo tu i tamo po neki posao, ne mogu da kazem da od toga zivim, al i onako jos sam mlad, i to radim onako, usput, al se tu uzme neka kinta, koja nije za bacanje.

Tako da ne znam gde je ta tacna granica izmedju grupa programera.

A sto se tice znanja 100% samouk.