[ Šofko @ 22.12.2004. 21:46 ] @
Imam problema sa ovim rezačem koji nemogu rešiti pa ako netko zna u čemu je stvar neka samo kaže! Rezač uopće neće da reže cd-e,prije je radio normalno pa je onda počeo da zaje... malo je rezo malo nije a onda je u potpunosti prestao rezat,probao sam sa mnogim cd-ima ali neće,instaliro sam najnovije drajvere tri puta sam ga rastavio i očistio leću i opet ništa,stvarno ne znam u čemu je problem, imam napajanje od 300W i sumnjam da je riječ o napajanju!?
[ Ebox @ 22.12.2004. 22:29 ] @
Najverovatnije je u pitanju neki kvar, ali nesto mi pada na pamet:

Da li ti je u Device Manager-u uredjaj prijavljen bas kao Lite-On LTR 52327S? Da li si apdejtovao drajver ili si ga flash-ovao novim firmware-om?

Pitam jer ja imam isti model rezaca koji je OEM proizvod i koji Device Manager ne prijavljuje kao Lite-On. Uredjaj koji sam ja kupio jeste Lite-On-ov proizvod, ali je formalno proizvod 4KUS kompanije, a pomenuta kompanija na svom sajtu ima i najnoviji firmware za taj model koji se prijavljuje kao CD-R 7S52. Inace, Lite-On-ovi rezaci se pojavljuju i kao proizvodi AIPTEC kompanije i jos nekih.

Ako si apdejtovao drajvere i, posebno, ako si ga flash-ovao, da li si to uradio sa pravim, odgovarajucim software-om? Ne znam da li se drajveri i firmware sa Lite-On sajta moze koristiti i za ove OEM modele ili je pametnije preuzeti software sa sajta one kompanije pod cijim nazivom i oznakom se ovi Lite-On rezaci i prijavljuju?

Meni je trebalo dva sata da provalim da li je Lite-On zaista proizvodjac ovog mog rezaca. Inace sam jako zadovoljan sa njim.
[ Šofko @ 22.12.2004. 23:25 ] @
Evo ovako! U device menageru mi je prijevljen kao lite on,a sto se tiče drajvera skinuo sam novi firmware sa weba! Sad sam ja ljepo rastavio rezač i ugledao naljepnicu na kojoj piše ovako: SONY-RW 7S i ispod toga NZ3B121014 sad stvarno ne znam šta je!
[ mrkidivx @ 23.12.2004. 00:12 ] @
Rezač je jednostavno odsvirao svoje.
Znam orijatelja sa istim rezačem koji je jednostavno prestao da reže.
[ Šofko @ 23.12.2004. 00:25 ] @
Izgleda da ću morat nabavit novi!
[ Šofko @ 23.12.2004. 00:36 ] @
Ipak Ebox dali mi možeš objasniti gdje točno mogu naći taj novi firmware 4KUS kompanije,ako to ne uspije kupujem novi rezač!
[ Ebox @ 23.12.2004. 02:46 ] @
I ja tipujem da je odsvirao svoje, ali 'ajde vredi da se zezas jos malo.

Pazi ovako, kako ti prijavljuje da je Lite-On, a ima Sony nalepnicu na sebi (garantovano je Lite-On pravljen za Sony) predlazem ti sledece: dacu ti link do stranice na kojoj ces da vidis da je Sony CRX225E zapravo Lite-On LTR 52327S:

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1638

tu imas i najnoviji software za ovaj Sony.

Takodje poseti stranicu na istom sajtu, na kojoj nema sta nema kada su firmware-i u pitanju:

http://forum.rpc1.org/dl_all.php

Dakle, tu ces moci da utvrdis koji je tvoj uredjaj formalno (proizvodjac je definitivno Lite-On), a onda trazi odgovarajuci software na stranicama koje sam ti dao.

E sad, ako ne radi jer si ga flash-ovao pogresnim software-om to je druga stvar.

Naravno, sve radis na sopstveni rizik, ja sam ti samo dao ideju jer i tako ne mozes bas mnogo da izgubis.

[ Šofko @ 23.12.2004. 21:09 ] @
Ništa mu ne pomaže probao sam sve ali neće,kupit ću novi! Hvala na pomoći, Pozdrav!