[ bojan-kobra @ 27.12.2004. 21:47 ] @
Koristim program DVDlab v1.4 beta 2 i tako prebacujem filmove iz divx u dvd.U neke filmove jednostavno nemogu da urezem titl pa me interesuje da li neko zna kako je moguce napraviti zaseban titl na dvd filmu.Odnosno da li je moguce napraviti meni iz kojeg se mogu po sopstvenom izboru izabrati titlovi
[ witch @ 29.03.2005. 12:44 ] @
Dvd lab nema tu mogucnost ali Dvd lab Pro ga ima, probaj.
[ Windows @ 27.05.2005. 00:32 ] @
Nabavio sam dvd-lab pro v1.5. Kako prebacujes DivX filmove u DVD.
Koje programe koristis?
[ foxzr @ 04.06.2005. 00:42 ] @
Probaj D.I.K.O odlicno radi i free je, postoji i Gold verzija ali se ona placa. Odlicno radi.

CU
[ Windows @ 05.06.2005. 15:00 ] @
Ja radim sa MainConcept MPEG Encoder-om v1.04.02.00.
Radi odlicno. Pretvorim sa njim XviD u DVD (mpeg)za nekih 2-3 sata.
Sa DVD-lab pro demuxujem tj. razdvojim od mpega ton i sliku, ubacim prevod, sprzim
na dvd i gotovo. Samo me muci jedan problem. Kada prebacujem avi 25fps-a u dvd
sve je u redu ali kada prebacujem avi 23.976 fps-a u dvd slika trza. Kako to rijesiti?
Cuo sam da se mora avi od 23.976 prebaciti u avi 25 fps-a pa u dvd. Kako?
[ speedman @ 05.06.2005. 19:14 ] @
@ windows
problem ti je u programu - mainconcept, probaj s nekim drugim(Tmpeg Enc Plus)

a ako hoces avi 23 u avi 25 frameova, to mozes sa VirtualDubom
[ emirzen @ 22.07.2005. 03:08 ] @
Ima li koji program da se u dvd film moze staviti vise prevoda npr srb, eng, fra pa da se oni mogu stimati kao na pravom dvd da ti izaberes koji ces a ne da je urezan unaprijed hvala
[ mika11 @ 28.07.2005. 12:58 ] @
probaj sa novom verzijom the film machine
[ Crocitizen @ 12.10.2005. 15:51 ] @
DvdMaestro koristim više od dvije godine koji služi da sam praviš chaptere,menije,titlove max do 15 različitih titlova engleski,hrvatski....do 15 titlova...i mislim da bi ti on bija idealan za to što želiš...
[ speedman @ 12.10.2005. 16:08 ] @
Citat:
emirzen: Ima li koji program da se u dvd film moze staviti vise prevoda npr srb, eng, fra pa da se oni mogu stimati kao na pravom dvd da ti izaberes koji ces a ne da je urezan


ja ti preporucujem DVD-Lab PRO
[ AcaNDr @ 15.10.2005. 23:28 ] @
Imam ja odlican tutorijal,sa dvd lab pro da ubacis prevod.Kome treba nek se javi na email i mogu mu poslati.Napisan je na srpskom
[email protected]
[ AcaNDr @ 15.10.2005. 23:31 ] @
Jel taj D.I.K.O i ostali programi sto ste nabrojali da se divx prebaci u dvd odrade film u mpeg formatu ili u video_ts i audio ts?Meni bi trebalo to drugo!
[ speedman @ 15.10.2005. 23:40 ] @
ja ne isprobavam bas puno programa jer mi je ova kombinacija super:
TmpegEncplus + DVD-LabPRO

sa Tmpeg-om dobijem mpeg2 i onda u Lab-u napravim izbornike, dodam titl i preko njega dobijem spreman DVD za prziti(tj video_ts folder sa vobovima) to se zove authoring
[ CONFIQ @ 17.10.2005. 22:04 ] @
Citat:
AcaNDr: Imam ja odlican tutorijal,sa dvd lab pro da ubacis prevod.Kome treba nek se javi na email i mogu mu poslati.Napisan je na srpskom
[email protected]


možda misliš na ovo: http://www.neotronic.info/inde...k=view&id=20&Itemid=31
Mada previše je dugačak ceo taj tutorial...
meni se najviše sviđaju oni sa videohelp.com
[ Gjagji @ 25.11.2005. 14:10 ] @
Kasnim malo ali da iznesem svoje iskustvo. Slazem se sa speedman-om, koristim istu kombinaciju. Cak stavise, titlove pomocu DVDlab-a (pro) ubacujem i u svoje snimke, ako zelim komentare koje po zelji iskljucim...

I da napomenem da, u vreme kad sam ja jurio authoring program, ubacivanje stream-a sa titlom iz tekstualnog fajla je podrazumevalo koriscenje bar jos jednog programa za podesavanje .sub u neki format koji podrzavaju ostali authoring programi. DVDlab, medjutim, ima opciju 'import' koja prihvata .sub i .srt titlove, i generise sam potreban stream.
[ blabla123 @ 07.03.2006. 20:03 ] @
vrlo je jednostavno prebaciti divix u dvd format pomoću programa VSO Divx To DVD. samo povučeš divix, a možeš ubaciti i više titlova koje na izrađenom DVD-u možeš birati, jedino je uvjet da su titlovi u srt formatu. program sve radi sam kao idiot kamera
[ piri @ 10.03.2006. 22:16 ] @
Moze li mi neko reci gdje mogu da skinem uputstvo na srpskom jeziku za dvd lab pro.
Hvala unaprijed.
[ Mister_rap @ 11.03.2006. 14:57 ] @
Kompletno uputstvo tesko...
Ali pretrazi malo forum i baci pogled na http://www.livada.pondi.hr/index1.htm
Vjerujem da ce ti koristiti.

Pozdrav.
[ piri @ 11.03.2006. 18:44 ] @
Citat:
Mister_rap: Kompletno uputstvo tesko...
Ali pretrazi malo forum i baci pogled na http://www.livada.pondi.hr/index1.htm
Vjerujem da ce ti koristiti.

Pozdrav.
Veliko hvala
[ piri @ 13.03.2006. 12:09 ] @
U programu Vob Edit sam razdvojio DVD film (video,audio,podnaslov). I on je podnaslov prebacio u sup file. Taj podnaslov (titl) bih htio prepraviti u Subtitle workshopu ali ga program nevidi. Kako taj titl iz sup file prebaciti u neki SUB ili SRTfile ili bilo koji drugi koji ce Subtitle workshop prepoznati. I imam jos jedan problem: Kada zelim u Subtitle workshpo-u uskladiti neki titl sa DVD filmom nikako nemogu da pustim cijeli film nego samo vts_01_1 ili neki drugi vts ali nikako i cijeli film. Pocetnik sam u ovome i nadam se da sam dobro objasnio koji imam problem. Unaprijed hvala za svaku pomoc.

Pozdrav
[ Cileinteractiv @ 13.03.2006. 17:50 ] @
Pozdrav.
Za izdvajanje subtitla iz DVD-a možeš koristiti SUB rip.
[ piri @ 13.03.2006. 18:58 ] @
Skinuo sam ovaj program i u njemu se bas ne snalazim. Zamoliobih te da mi u kratkim crtama (ako je to moguce) objasnis kako da ripujem subtitle . Ili da me uputis na neki tutorial za Sub rip. Hvala

Pozdrav.
[ speedman @ 13.03.2006. 19:10 ] @
u google napisi "subrip tutorial" ili "subrip guide"

"I imam jos jedan problem: Kada zelim u Subtitle workshpo-u uskladiti neki titl sa DVD filmom nikako nemogu da pustim cijeli film nego samo vts_01_1 ili neki drugi vts ali nikako i cijeli film. Pocetnik sam u ovome i nadam se da sam dobro objasnio koji imam problem."

sto se tice ovoga
stavi DVD u dvd-rom i preko DVD decryptera u IFO modeu snimi na HDD
tako ces dobiti jedan veliki file od 4 do 8gb i moci ce uredno namjesitti titl

PS: u opcijama se treba staviti da ne spitira file
"file spliting" stavi "none"
[ Cileinteractiv @ 13.03.2006. 19:17 ] @
Pogledaj na ovom linku, tutorijal sa slikama-Ripping the subtitles
http://www.weethet.nl/english/video_ripsubtitles_vobsub.php
[ piri @ 14.03.2006. 12:12 ] @
Pozdrav
Posluzio sam se tutorialom (Subrip), radio kako je objasnjeno, kad je zavrsio, snimio sam, i dobio file od 5kb nekih 10% titla bez texta samo sa vremenskim oznakama pojavljivanja i skrivanja titla Znaci samo za ,mozda, prvih pola sata filma. Probao sam 3-4 puta i uvijek isto.Ako mi mozete reci gdje sam pogrijesio.Hvala
Citat:
speedman: u google napisi "subrip tutorial" ili "subrip guide"

"I imam jos jedan problem: Kada zelim u Subtitle workshpo-u uskladiti neki titl sa DVD filmom nikako nemogu da pustim cijeli film nego samo vts_01_1 ili neki drugi vts ali nikako i cijeli film. Pocetnik sam u ovome i nadam se da sam dobro objasnio koji imam problem."

sto se tice ovoga
stavi DVD u dvd-rom i preko DVD decryptera u IFO modeu snimi na HDD
tako ces dobiti jedan veliki file od 4 do 8gb i moci ce uredno namjesitti titl

PS: u opcijama se treba staviti da ne spitira file
"file spliting" stavi "none"
Ovo sam odradio i sve je u redu. Subtitle Workshop sada pusta cijeli film. Hvala Puno na pomoci.

[Ovu poruku je menjao piri dana 14.03.2006. u 13:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao piri dana 14.03.2006. u 13:14 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 14.03.2006. 14:50 ] @
Pokušaj sa drugim softverom.
http://www.weethet.nl/english/video_ripsubtitles.php
http://www.free-codecs.com/download/SubRip.htm
[ piri @ 14.03.2006. 17:36 ] @
Sredio sam, sad je u redu sve. Hvala puno na pomoci i razumjevanju.
[ deathangel_bgd @ 22.06.2006. 01:21 ] @
Moj predlog je sledeci posto i sam koristim konvertovanje avi u dvd format.Naime avi konvertujem win dvd convertorom i on pravi video_ts i audio_ts foldere sa ostalim fajlovima unutra(vob,ifo).Titl lepim sa vob sub-om koji je besplatan a lepim ih na sledeci nacin.
1.Pre konvertovanja film(avi) u dvd format moras pogledati da li titl TACAN, tj da li je uskladjena sinhronizacija.Ako nije titl ces srediti sa subtitle workshop programom.U njega jednostavno ubacis titl koji ti treba i podesavas vreme.E sad tu sam imao dosta problema jer (mada mi to nije jasno)neki filmovi imaju titl gde ceo film titl "trci"npr. 4 sec. i onda samo vratis kompletan film(tj titl za film)4 secunde,ali mi se mnogo puta desavalo da npr svaka 3 recenica bezi po par sekundi pa tako moras svaku 3 recenicu da vracas za vreme koje je potrebno(pratis film i u isto vreme i titl).E sad kad sredis titl pokrenes win avi video konvertor,odredis avi file od kog hoces da pravis dvd i folder gde ces snimiti taj dvd.Kad startujes konvertor automatski se pali vobsub(primetices zelenu streliucu dole u toolbaru) i lepi automatski izuzetno tacno(ako ti je titl podesen lepo)titl na dvd.Desava se "ponekad" da vob sub propusti neku recenicu ali ne uvek.
E sad da li neko zna da mi kaze kako da ne lepim automatski titl vec da kao i na oriiginal dvd-jevima idem ono"desnni klik,subtitile i odredim titl.Znaci da ne lepim titl na film vec da ga "ubacim" unutra??
Ako neko zna najjednostavniji postupak unapred HVALA.
[ deathangel_bgd @ 22.06.2006. 01:42 ] @
Ja skinuo taj dvd maestro ali mi nista tu nije jasno kako taj program pravi od divx dvd?????Ako neko zna neka mi objasni poblize,HVALA.
[ Kapetan Sisko @ 28.01.2007. 12:51 ] @
I ja sam dugo trazio, probao razne programe, raspitivao se i..... ko zeli da konvertuje iz avi, divix...bilo kojeg formata u DVD preporucujem program CovertXtoDVD. Najjednostavniji i odradjuje sve zivo - i film i titlove...upravo sam zavrsio konverziju jednog filma i prezadovoljan sam.
Ovo pisem da doprinesem da se ljudi ne pate i ne traze koji im je program najbolji za ovaj posao.
[ ThGamEr @ 01.04.2007. 19:09 ] @
Ovako, posle sve ove priche, koji program ce mi najbolje pomoci da ubacim 2-3 titla na DVD-film
u najkracem mogucem periodu, jer imam nekih 300 filmova u najavi da odradim.

?????????????
[ movie freak @ 03.04.2007. 19:05 ] @
*blabla123 je u pravu, najbolji program koji daje odlican kvalitet slike (u zavisnosti od kvaliteta divx-a) i odlican izbor slova, velicine i boje je VSO Divx to DVD software. Pritom radi dosta brzo u odnosu na vecinu i jako je jednostavan. ;)
[ Shon3i @ 03.04.2007. 21:07 ] @
Citat:
najbolji program koji daje odlican kvalitet slike
Pa ne trudi se bas najbolje sto se tice kvaliteta, ocu reci da ima situacije kada kvalitet nije bas dobar i ako je DivX malte ne savrsen (2CD ripovi), i recimo gde bi tmpgenc, cce, hc encoderi odradili bolji posao. Za odnos brzine/kvaliteta skidam kapu, i stvarno je najbolji, kao i takodje all in one, encoding+mastering o istom trosku, kao i velikom broju ulaznih formata.
[ pucola001 @ 09.10.2010. 07:22 ] @
Meni nije jasno oko cega ser zamarate, evo program samo ubacis video avi il neki drugi i prijevod . srt i sl i sve sam uradi extra. Snimka ispadne extra

Program je XToDVD
Nadam se da sam pomogao
Ako kome treba pomoc samo me pozovite na ovoj stranici na kontakt http://artofthefaces.com/ i javim se ovdje odmah...
[ Jons squire @ 25.11.2010. 13:31 ] @
Koristeći DVD Decrypter,IfoEdit,VobEdit i Txt2Sup dobio sam 1 m2v fajl ,2 ac3 fajla, 1 dts i 3 sup fajlova.Dobio sam željeni rezultat u formi VIDEO_TS.Međutim nemam tj. ne znam kako da kompletno sredim film sa menijem i poglavljima filma.
Probao san Sonijev Arhitekt u verziji 5 ali mi se čini da nema mogućnost podrške za sup fajlove ista situacija je i sa DVDlab.Da li bi mi pomogao TMPGEnc DVD Author ili da li postoji tutorijal za prva dva navedena programa jer mi se čine da su sposobni za moju nameru.
Inače za ubacivanje titla u već postojeći DVD gore pomenuti boldovani programi su najjidealnije rešenje.