[ bakiman @ 28.12.2004. 20:40 ] @
Vidim RadioCLub prodaje predajnik za kućnu upotrebu, bez antene i polupraznom baterijom od 9V može da "predaje" na 10ak mentara kroz zidove stana.

E sad oni su stavili da signal koji treba da se predaje dolazi preko elektretskog mikrofona što govori da je predajnik MONO. E sad ja planiram da umesto tog mikrofona ubacim MONO signal sa kompjutera i slušam "bežičnu" muziku po stanu .

Dakle to je izvodljivo, ali ipak bi bilo mnooogo bolje kada bi taj zvuk bio STEREO.

Pitanje za Vas jeste da li se ovo čudo može pretvoriti u STEREO?

Priložena je šema veza ovog uređaja.



PozdraV
HVALA
[ kikidevil @ 04.01.2005. 15:04 ] @
skini pdf za ba1404 to je stereo transmiter(coder) ima ga u radio klubu nikola tesla timocka 18 bg(crveni krst) imam i plocicu za isti
[ excalibur @ 05.01.2005. 00:55 ] @
Evo da se malo dotaknem ove teme,ono što ti trebaš moguće je ostvarit upravo ic kolom ba1404 koji šalje MPX siglal 2x 75KHz po kanalu a moguće ga je mpx-ovati softverom ako koristiš računar preko winapa a evo jedne šemice za razgledanje.
[ excalibur @ 05.01.2005. 01:03 ] @
Ili napravi stereo predajnik što je mnogo lakše i bolje stvar je fantastična i nije problem za napravit a na toj šemi koju si dao očito vidim nestabilnost pri radu samog uređaja te veliko brujalje kad prikačiš na obični adapter u ovom slučaju to se neće desit zato što se o brujanju i nestabilnoj freQvenciji brine zener dioda i Qvarc kristal koji umiruje i stabiliše rad predajnika.Nije bog zna kakva snaga 250mw ali performanse su za 10.A ako želiš nešto jače samo nadogradiš pojačalo snage.Evo ti prvo šema tog predajnika.
[ bakiman @ 06.01.2005. 12:58 ] @
Niste uzeli u obzir da nisam stručnjak, ja vas ništa ne razumem...

Gde da skinem pdf za ba1404 i gde da ga stavim, ako ga budem uzimao, u ovom uređaju?

Dakle, meni ne treba i ne želim da imam predajnik koji je jak, već SAMO za stan!

PozdraV
[ kikidevil @ 06.01.2005. 15:08 ] @
exkalibur ti je poslao odlican mali predajnik, neka ti neko uradi pcb i zalemi. za materijal pogledaj forum
stereo encoder za fm.
[ excalibur @ 17.01.2005. 22:56 ] @
Imam to u pdf.formatu i vrlo je komplikovano da ga šaljem kad je jednostavnije da odeš na google ukucaš ba1404 pdf.i imaš kolo sa svim statistikama imo sam negdje i pbc za ovaj stereo tx. ako ga pronađem šaljem ti odmah.
[ bakiman @ 18.01.2005. 13:05 ] @
OK, hvala za savet, a šta je PBC?
[ SASA M. @ 19.01.2005. 06:11 ] @
PBC? Personal Board constructor

Misli se na nekoga ko moze da ti uradi stampanu plocu (pcb) za ovaj projekat.