[ dragetz @ 04.01.2005. 11:33 ] @
Možda ne bi bilo loše skupiti na jedno mesto iskustva sa poslodavcima pa da se unapred vidi gde i kod koga uopšte vredi konkurisati za posao i projekte.
[ sasas @ 04.01.2005. 13:54 ] @
Možda bi bilo loše, jer bi takvo mesto ubrzo postalo prepuno kleveta, ogovaranja i nek_komšiji_crkne_krava postova. Takve diskusije je jedino dobro voditi u krugu ljudi kojima potpuno veruješ. Inače, više štete nego koristi.

ss.
[ Free_Sex @ 05.01.2005. 00:16 ] @
Slazem se u potpunosti ... Ne znam koliko bi tako nesto uspelo u 'civilizovanijem' svetu, a ne kod nas ...
[ _owl_ @ 05.01.2005. 14:30 ] @
Koliko se secam zbog toga je zabranjeno odgovaranje na ponude za posao u forumu IT berza poslova (valjda se u jednoj temi diskusija o poslodavcu otegla u nedogled, svaki odgovor na ponudu za posao se pretvarao u pljuvanje po ponudjacu).
[ Nikola Denić @ 05.01.2005. 21:35 ] @
Pa da,ali mora da se odvoji neki deo kao recimo

http://www.crnalista.info/ jer je dosta bitno da se zna nesto o poslodavcima ....
[ sasas @ 05.01.2005. 21:55 ] @


Pa upravo sam tako nesto imao na umu kad sam pisao post protiv takve ideje.
Evo par citata sa crne liste, pa ako nam tako nesto treba ovde, zasto da ne

Citat:

Status duga:Kleptoman, ojadio mnoge firme, par puta redovno kupi a onda pozajmi i nikad ne plati.

Status duga:napravili dug,neznaju kako,evidenciju nemaju.

Status duga:dug nekoliko meseci,kada smo ga pozvali previse smirenim glasom kaze da nema para.Jedva platio,ostalo jos malo.


I moj definitivni favorit

Citat:

Status duga: Duguje vec pet godina.Klasican matori prevarant koji trosi tudje pare.Ostao duzan trudnoj zeni,sada njeno dete ima cetiri godine,pare jos nije vratio.


ss.
[ pajaja @ 05.01.2005. 22:13 ] @
Ovo je najzanimljiviji sajt na CELOM svetu....
Od sad prvo prelistam listu pa onda razgovaram sa ljudima...
[ dragetz @ 13.01.2005. 08:27 ] @
OK, mozda ste u pravu ali onda se pojavi post kao sto je:

Citat:
Re: Kako do zaposlenja -> Posao preko Interneta 10.12.2004. u 10:06

Da li je neko od vas pokusao sa oglasima na
www.krstarica.com/lat/posao/programiranje/ ?

Cuo sam od nekoliko prijatelja, a i sam sam pokusao, da su im jednostavno uvek iznova (kao i meni) slali nove test zadatke kako bi ocenili kompetentnost kandidata. Kad se kandidat pobuni da je dosta onda mu posalju email sa pitanjem: A kol'ko biste vi para? (slobodna interpretacija) Pa opet Jovo nanovo...

Isti oglasi su na sajtu vec vise od godinu dana. Da li je moguce da niko ne odgovara njihovim kriterijumima?


a takvih iskustava, verujem, ima vise.

Rad na besplatnim "test" projektima se vrlo cesto trazi kada se nudi neki posao a cesto ne mozete biti sigurni da li je oglas za posao dat samo iz namere da narucilac dobije besplatan software. U takvim slucajevima bi dosta pomoglo necije tudje iskustvo sa naruciocem.

Ne postoji bez razloga rejting programera I POSLODAVACA na sajtovima kao sto su guru.com i ostali te vrste.
[ Ćoba @ 17.01.2005. 09:14 ] @
Citat:
sasas: Možda bi bilo loše, jer bi takvo mesto ubrzo postalo prepuno kleveta, ogovaranja i nek_komšiji_crkne_krava postova. Takve diskusije je jedino dobro voditi u krugu ljudi kojima potpuno veruješ. Inače, više štete nego koristi.

ss.


Pa dobro sad je super, imamo spolja lep i cist forum IT berza poslova bez diskusija i pljuvachina a ustvari ko zna koliko se prevara krije tamo.
[ sasas @ 17.01.2005. 10:06 ] @
Citat:
...a ustvari ko zna koliko se prevara krije tamo.


Samo napred, raskrinkaj bandu kapitalisticku i reakcionarsku ;)

Ja sam samo ukazao na to da postovima te vrste nije verovati, iz navedenih razloga. Nisam nikome zabranio da postuje. Ali evo: Slobodno mozete pisati u ovu temu, necu ja nikoga da bijem, i ne obazirite se na moja lupetanja. Ok?

ss.

ps. Samo nekako mi pisanje o bivsem poslodavcu izgleda kao da bi na forum pisao kakav mi je bio sex sa bivsom devojkom. :) Nije to lepo... ;)
[ Ćoba @ 17.01.2005. 12:13 ] @
Citat:

Samo napred, raskrinkaj bandu kapitalisticku i reakcionarsku ;)

!? Mislim da me nisi shvatio...
Citat:
Ja sam samo ukazao na to da postovima te vrste nije verovati, iz navedenih razloga.

I ja sam samo ukazao na to da postovima u kojima se nudi posao a posebno onim u kojima se zahteva test projekat, nije verovati. Znaci nije greh imati jedan sticky/top thread sa postovima kojima nije verovati jer se ionako vec nalazi u forumu koji nije za verovati ;).
Citat:
Nisam nikome zabranio da postuje.

Ko je rekao da si ti bilo kome bilo sta zabranio?
Citat:
i ne obazirite se na moja lupetanja.

OK ja necu.
Citat:
Samo nekako mi pisanje o bivsem poslodavcu izgleda kao da bi na forum pisao kakav mi je bio sex sa bivsom devojkom.

Ne radi se ovde o bivsem poslodavcu, nego o buducem iliti potencijalnom.
Elem ja samo zelim da pomognem ljudima koji traze posao da ne trose uludo vreme i ne cekaju na odgovor od 'korektnih' poslodavaca koji ni posle mesec dana ne nadju za shodno da posalju mejl obavestenja.
BTW, je li to samo slucajnost sto sam (negativan) odgovor na tvoju ponudu za rad u SLO dobio 20-ak minuta posle mog posta iako sam pre toga 13 dana 'cekao' na odgovor? Cini mi se da si se prepoznao mada nisam tebe imao na umu. Dobio sam odgovor u roku od 15 dana i mejlovi su ti kulturni. Doduse YU karakteri ti se ne vide (vide se samo html entity kodovi istih) ;)
[ sasas @ 17.01.2005. 13:23 ] @
Citat:
...BTW, je li to samo slucajnost sto sam (negativan) odgovor na tvoju ponudu za rad u SLO dobio 20-ak minuta posle mog posta ... Cini mi se da si se prepoznao mada nisam tebe imao na umu...


Eto, sad si me ocrnio, a potpuno bez osnova.
1. Ja nisam poslodavac, ja sam radnik (hint: ne odlucujem ja, mada moram priznati da mi laska sto bar neko ima takav utisak :).
2. Ti si "Ćoba" iz N. Sada (toliko vidim sad kad sam gledao u tvoj profil). Pretpostavljam da si se i u CVju tako predstavio, jer inace ne znam kako da povezem imena iz CVja sa nadimcima na forumu.
3. Stvarno je bolesno i pomisliti da bih tako nesto uradio, ali to mi ne moras verovati na rec ako ne zelis

Zakljucak: slucajnost je.
Prihvaticu izvinjenje naravno ;)

A sad malo o temi:

Zamisli da sam malo manje normalan i malo vise pogodjen, moj odgovor bi mogao biti ovakav - izaberi od ponudjenih opcija:
<LAZ>
- Nisi dobio posao jer smo zvali tvoje reference i svi su rekli da si neodgovoran, lenj, neznalica, kleptoman, lopina ....
- Lagao si za kvalifikacije
- Dosao si na razgovor, pojma nemas, trazis 5000 evra i kad ti nismo dali popljuvao si nas na javnom mestu
- (ostalo).........................................................
</LAZ>

Nekoliko ovakvih "razmena vatre" i ... u stvari kad razmislim u pravu si, a i bilo bi jako zabavno za citanje.

ss.
[ Ćoba @ 17.01.2005. 14:55 ] @
Citat:
Zakljucak: slucajnost je. Prihvaticu izvinjenje naravno ;)

OK za zakljucak. Izvinjenje? Cime sam te ja uvredio i sta nije istina od onog sto sam rekao da bih se je nekom izvinjavao? ;)

A sad o temi: Mislim da masas temu ;) Niko ovde ne prica o kriterijumu za prolaz na nekom konkursu nego o osnovnoj kulturi: slanje email obavestenja o rezultatima konkursa. Manji problem je kad posaljes CV nekom i taj se vise nikad ne javi. To je kod nas poprilicno normalna pojava. Problem je kad ti razmenis vise emailova sa poslodavcem, dobijes 'test projekat', dobijes rok za taj test, odradis test, posaljes ga i vise nikad ne dobijes nikakav odgovor od 'korektnog' poslodavca. Posaljes vise mejlova sa pitanjem sta se desava a on cuti a u isto vreme vidis da je 'korektan' poslodavac ziv i zdrav i da je aktivan na ovom istom forumu (konkretno bluesman). Uostalom ono kako si ti korespondirao sa mnom (BTW, CV glasi na Beric Slobodan ;)) je pravi primer kako treba raditi. Auto respond po primljenom CV-u i email o rezultatu konkursa po zavrsetku u nekom normalnom roku (sa ispravno napisanim YU karakterima ;)) Mene apsolutno ne interesuje zasto ti mene nisi primio. Ali me zivo interesuje sta rade 'korektni' poslodavci sa 'test projektima'? I zasto cute? Nasli su onog ko im je trebao pa ih sada mrzi da posalju email obevestenja? To govori o njima koliko su ozbiljni i mislim da bi bilo u redu upozoriti narod na takve likove. Mogucnost prepucavanja? Nema veze, nek se 'argumentuju', pa nek ljude odluce ko je u pravu. Pre sam za to nego za obecavanje kula i gradova u oglasima s nemogucnoscu da se upozori na potencijalne prevarante.
[ arsa xx @ 17.01.2005. 23:30 ] @
Mislim da treba drugacije razmisljati.

Ako postoji test, uradi i zaboravi, radi druge stvari, ne bangubi i ne sekiraj se sto se taj i taj poslodavac ne javlja. Ne cekaj odgovor, konkurisi i za drugi posao na drugom mestu.
[ dragetz @ 18.01.2005. 07:37 ] @
Izgleda da je ova rasprava ipak necemu doprinela - poceli su da stizu odgovori od nekih koji su ili zaboravili da su podelili test projekte ili, mozda, nemaju ni toliko vremena da odgovore na email, sto, medjutim, smatram najobicnijim nevaspitanjem i nedostatkom kulture.

Takvih, nazalost, ima sve vise i vise i to ne samo iz ovih krajeva vec i sa strane, pocevsi od "nasih" u belom svetu koji su zadrzali neke ovdasnje, lose, osobine, pa sve do "pravih" stranaca, npr. iz dosadasnjih nam bratskih republika, koji su videli da smo dosta dobre ovce za ssiassanje.
[ drmartinovic1961 @ 26.02.2018. 18:26 ] @
Hawryla Investment d.o.o. Beograd.
Firma koja se oglasava vec duze vreme,adresa Makedonska 30,prvi sprat za sada.Pisano inspekciji rada,prijavljivani,oni koji su nas poslusali do sada uklonili su njihove oglase.Traze bukvalno sve i svasta od hostesa,promoterki,menadzere,uvek mlade devojke.U praznoj kancelariji Vas doceka balava,polu pismena doticna Irena koja ja zaduzena za obavljanje razgovora.Prica je mozda iskusnijim devojkama jasna,lako je povezati i otkriti o cemu se radi.Poslali smo jedan lazan CV ali pravu devojku koja ce otkriti o cemu se radi.Uslovi rada nejasni,lokacija tajna :shock: :shock: :shock:???Znam da ce vecina reci ne bi tako nesto prisatala ni jedna normalna devojka,medjutim pisem Vam ovo da bi i ona druga polovina,koja cuje visinu plate od 1000 eura,pristane na obuku u Poljskoj (ni jedan ugostiteljski lanac trenutno ne postoji na teritoriji cele zemlje)a ponekad je to i Grcka.Odgovor da dodjete na razgovor dobijate odmah sledeceg dana.S obzirom da smo vlasnici lokala na istom spratu,zanimalo nas je o cemu je rec,niko ne zeli od njih da komunicira ,devojke podvode,uvek su mladje,ne toliko dobro obucene,profilom odgovaraju na decu koja se hvataju za poslednju slamku..Pisem Vam kao majka dvoje dece u moje i ime mog supruga koji smo na pitanje upuceno kolegama,obezbedjenju trznog centra i slicno da nam objasne sta se desava i gde je tu zakon,gde je policija-dobili odgovor da gledamo svoja posla i da je tako bolje.Zato apelujem na svu omladinu da dobro zapamte ovo ime firme koja ce verovatno uskoro i pobeci sa adrese i ko zna gde se locirati..ponekad se pitam da li je dobro ipak uzeti pravdu u svoje ruke...