[ slobodan mihailovic @ 04.01.2005. 17:21 ] @
Imam Samsung Model CB-512ZSE star 7-8 god. Normalno radi par sati , zatim katodna cev pocrveni i jave se povratne linije. Kada ga ugasim posle izvesnog vremena ponovo ga normalno upalim ali se isto desava. Da nije katodna cev pri kraju. Posto je nova godina hvala na brzoj pomoci. Komsiji se potpuno isto desava samo na TV CROWN.
[ Proko @ 04.01.2005. 18:01 ] @
Ako nije hladan lem na pločici ekrana, onda je ekran. Skoro uvek je ekran! Blagim kucanjem drvenom olovkom po grlu ekrana često se to može potvrditi.
[ zus @ 04.01.2005. 18:05 ] @
Ne verujem da je ekran, ili je hladan lem ili neki elektrolit
[ FREEMAN II @ 05.01.2005. 02:19 ] @
Elektrolit nije nikad uzrokovao navedeni problem pa stoga ta mogućnost otpada.
Hladan lem bi mogao da bude ili tranzistor(R) na rgb ploči za crvenu boju a u najgorem slučaju može da bude i katodna cijev(ekran) kao što je kolega već naveo.
Moje mišljenje je da ljudima treba dati konkretan savjet da ne lutaju bezveze a ako neko nije dovoljno siguran u svoje mišljenje tad je najbolje da to mišljenje ni ne iznosi.
Pozdrav
[ slobodan mihailovic @ 05.01.2005. 18:44 ] @
Posto sam juce potrazio pomoc a preko noci je TV bio ugasen danas se desava sledece: TV radi normalno, cak nekoliko sati zatim za trenutak,nekoliko sekundi, zabljesti crven ekran sa povratnim linijama, i ponovo se vrati u normalan rad, to se desilo dva puta za evo nekih 6 sati rada. Pozdrav.
[ Proko @ 05.01.2005. 20:10 ] @
Zameni "crvenu" katodu na ekranu sa "zelenom" ili "plavom" pa ćeš biti siguran da li je ekran, ili nešto drugo.
[ slobodan mihailovic @ 06.01.2005. 19:44 ] @
Ako zamenim recimo zelenu katodu sa crvenom,ako je katodna cev u pitanju, kako bi trebalo da se manifestuje kvar. Da li bi trebalo da se pojavi zeleni ekran sa povratnim linijama ili... ?
[ Proko @ 06.01.2005. 20:47 ] @
Ako je neispravan ekran, ostaje ISTA boja u "kvaru". Kod tebe crvena i uvek crvena. Ako se promeni boja (sa povratnim linijama) znači da je ekran OK.
[ Dr_aga @ 06.01.2005. 22:01 ] @
Ekran je sigurno neispravan. "Zalepila" se katoda crvene boje preko grejanja na masu.Problem mozes resiti ako raskacis originalno grejanje, (moras iseci i drugu stranu koja je na masi na katodnoj plocici) i napravis novo sa tri navoja zice oko jezgra vn trafoa.Krajeve namotaja dovedes na h i na onu nozicu koju si odvojio od mase
[ gasae @ 09.01.2005. 18:23 ] @
Nazalost kolege su u pravu, u pitanju je ekran a resenje je vrlo diskutabilno. Nekada pomogne spaljivanje visokim naponom ali je to komplikovano pa necu ni da ti objasnjavam. U svakom slucaju pravac servis :o(
[ Proko @ 10.01.2005. 10:46 ] @
Spaljivanje visokim naponom stvarno nekad pomogne, ali često posle određenog vremena greška se vraća.
Sad mi je pala na pamet jedna ideja, nisam nikome to radio, ali trebalo bi da uspe.
Ako si pomoću već opisanog postupka utvrdio da je u pitanju ekran, okreni TV naglavačke i pusti ga da radi tako neko vreme. Ako se greška ne pojavi (a ne bi trebalo, jer će vlakno da se pomeri usled zemljine teže), treba okrenuti ceo ekran unutar TV-a i otklonski sistem na njemu isto okrenuti (da slika ne bi bila naopačke).
Za to treba određeno iskustvo, a pomeranje otklonskog sistema zahteva dodatno podešavanje i generator slike, tako da je to najbolje da uradi neko stručan.
[ vlaki1 @ 10.01.2005. 13:32 ] @
Proko, stvarno imas originalna resenja, svaka cast. Voleo bih samo da nam kolega kaze da li je ovo upalilo. Sto se tice otklonske nije neki problem treba samo malo strpljenja i paziti da prilikom skidanja ne poremeti kruzne magnete.
[ slobodan mihailovic @ 14.01.2005. 00:53 ] @
Od kada sam poslednj zatrazio savet 5.1.05. na TV-u se nije javljala gore navedena greska, tako da nisam nista ni radio, ako se greska javi probacu gore par navedenih saveta i naravno javiti sta sam uradio, posebno interesantan predlog od Proke. Kad smo vec tu interesuje me kako se vrsi spaljivanje visokim naponom. Naravno zahvalan sam svim kolegama na savetima i interesovanju za problem. pozdrav