[ Nebojsa_S @ 08.01.2005. 00:51 ] @
Pre nekoliko dana sam formatirao HDD , zbog prelaska na NTFS sistem(bio je Windows XP sa Fat32). Kada sam ponovo instalirao Apache2/PHP 4.3.6/MYSQL 4.0.18 , pojavio se problem. Naime, nijedna skripta koja sadrzi funkcije za rad sa bazom nije htela da radi. U svakoj dobijam identicnu gresku:
Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in C:\Program Files\Apache Group\Apache2\htdocs\... on line 20.
Napominjem da mi je konfiguracija potpuno ista kao i pre formatiranja diska, sto sam proverio u sacuvanim starim fajlovima za konfiguraciju(httpd.conf, my.ini, php.ini...).Kada se na bazu konektujem preko Command Prompta sve je u redu i imam pristup svim bazama. Takodje , sve skripte koje ne pozivaju bazu rade sasvim normalno. Pokusavao sam sa svim mogucim kombinacijama u okviru naredbe
mysql_connect(), ali uvek isto.
Ako neko ima neku ideju, bio bih mu vrlo zahvalan.
[ Frane Marinković @ 08.01.2005. 09:57 ] @
To ti je zato jer NTFS (NT file sysem) štiti datoteke! Ako želiš da podigneš localhost na NTFS maraš instalirat NT os jer je ona jedina koja uspostalja vezu između NTFS -a i Neta! Za sve druge verzije ako želiš localhost moraš FAT ili bolje FAT 32!
[ _owl_ @ 08.01.2005. 20:54 ] @
Hm, pa problem je sigurno do skripti (tj. do onog koji ih je pisao). Vidi da u skripte stavis iste parametre koje koristis kada se konektujes iz konzole (obrati paznju na adresu servera, tj da li je localhost, 127.0.0.1 ili nesto drugo)
[ Nebojsa_S @ 09.01.2005. 00:00 ] @
Pronasao sam uzrok problema. Skripte su u redu. Problem je bio u podesavanjima firewall-a (ZoneAlarm Pro). Glupo, ali desava se.
U svakom slucaju , hvala na odgovorima. Pozdrav