[ Nabukodonosor @ 10.01.2005. 22:22 ] @
Ej, morao sam ovo da napisem i da cujem druga misljenja. Da li sam samo ja nenormalan ili je ipak nesto drugo u pitanju. Svaki put kada gledam ono s***** sam se smejem kao nenormalan, a onda pocnme da se nerviram. Prvo sto me nervira je ona PRETERANA dramatizacija celokupne situacije. Jednostavno, previse dramatizuje neke stvari koje u sustini nisu uopste strasne. Ko je bio u vojsci prosao je sve ono, a neko i mnogo vise i gore od onoga. Na kraju krajeva oni su tamo samo 15 dana. To je kao neki izlet. Jeste li gledali onu dramu (smesno,a) kada su prelazili preko one zice na 30 i 60 metara i gde su posle toga pricali kao da su prelazili preko kanjona u Koloradu, a ne preko nekog potoka vezani nekim sajlama od pola centimetara. Mislim, na 30 metara su se samo vozili na onim koturaljkama. Kad je u jednom trenutku ona riba stala i zezala se sa onim debilnim voditeljom, onda vam je sve jasno. I sta, bili su u sumi jedno vece, jeli rostilj (i oko toga je napravljena drama, kao fora oni su im dali meso, hleb, slaninu, sir i ostale djakonije i oni, vidi cuda, moraju SAMI da spreme veceru! Zamisli! Kako li su uspeli?!) i sutradan se spustali niz neku liticu, koja je pod nekim uglom od 30-tak stepeni i gde dete od 3 godine moze u papucama da se spusti trceci. A oni su koristili sajlu, naravno. Jer ne bi bilo drame bez toga. Onda one fore u vodi i kada rade sklekove, mislim, sve od smesnog do tragicnog.
Bas me zanima vase misljenje o ovoj medijskoj gluposti, koja po meni sluzi samo kao vrbovanje labilnih likova koji su napaljeni na zandarmeriju, ali nisu dovoljno, pa ovo sluzi samo kao okidac.
[ SmilieBG @ 10.01.2005. 22:26 ] @
Haha, slucajno sam uhvatio tu emisiju na Bk... Drama! Mislim da nasi, sasvim bezuspesno pokusavaju da skinu zapadnjacki fazon No Fear emisija... Doduse, na zapadu rade, po meni, mnogo gore stvari, tipa: jedenje raznih zivih(!) gamadi i sl :)

Sve u svemu, dokon smo narod i to jos jednom potvrdi smo :)

Kako bese ona izreka nesto... Video magarac da se konj potkiva pa i on dize nogu...? Tako nesto :)

Poz,
Sale
[ broker @ 10.01.2005. 22:27 ] @
Marjane, da li si ti nekada radio nesto slicno? Ako nisi svrati malo do Uzica da ti pokazem sta znaci visiti na 60 m. To je visina zgrade od 20 spratova.

Ko god kaze da to nije nista - laze. Ljudi na to mogu da se naviknu ili nenaviknu ali svakako ne ostaju ravnodusni.
[ Mobtel @ 10.01.2005. 22:45 ] @
ok je skidanje stranih emisija na nase nebo ali bi je trebali skinuti priomereno nasim uslovima i osmisliti tako da nam se ljudi nesmeju!
recimo ta emisija kad je u pitanju glavna naglada je auto i to je to..nema drugih nagrada...
po meni je pobednik trebao da pristup[i zandarmeriji a ostalo ....
e sad o drugom me i mrzi da pisem trenutno jer mi se spava ali se javljam soon
[ aleksandaraleksandar @ 10.01.2005. 22:49 ] @
Emisiju bih podrzao, kada bi BK, umesto velicanja uniforme, napravila jos 2
emisije, u nacionalnom takmicenju iz bilo cega, sto je konkuretno (ili bi
trebalo da bude) u danasnjem svetu.
Istorija, ekonomija, matematika, IT.
Stvarno nemam nista protiv onog decka iz Gnjilana, ali kada je rekao: "ovo
je prava stvar, kako mi ovde disemo, tako dise Beograd, tako dise Srbija."
Mislim da to puno govori o potpunom nemanju osecaja za svet u kojem se
nalazimo.
[ DaChaS @ 10.01.2005. 22:58 ] @
Pa pazi konkretno ne poznajem tog dechka i nemam nista protiv njega ali deluje kao savrshen kadar za vojsku
Ko je gledao Forest Gumpa razumece o chemu pricham "Forest you are fucking genius" pritom ne mislim na to da su u nashoj vojsi svi takvi nego da su jednostavno potrebni ljudi koji nisu puno proziveli i kojima ce nesto tako delovati kao vrh sveta

Inache bilo je i dosta propusta pri samom regrutovanju za snimanje serije znam iz priche ljudi koji su se prijavljivali ali je zato posle svima bilo drago sto nisu upali kad su videli kakva je smejurija od emisije
[ ~Vojvoda @ 10.01.2005. 23:36 ] @
Ona ''dileja'' iz Gnjilana je moj favorit
Jeste nadrndali su malo dramu bez potrebe a pod br. 2 nisam siguran da gospoda iz zandarmerije nisu bas preterano odusevljeni kvizom(citaj=ne vole javnost i da im neko njuska po kampu), obuka je tajna svake jedinice.
U jedno vas uveravam a to je da su kandidati 100% bezbedni i da ne rade ni 2% kros sta prolaze pravi zandari.
Stvari jesu strashe ali nisu opasne

Ovo sam sve manje vise ocekivao,voda,blato,marsh itd.
p.s. visiti na 60m nije nimalo naivno
ali onaj Aljosha!!!! njega treba pustiti da ga cela zandarmerija naguzi, stvarno je zasluzio stalno se trpa tamo a pizda je nevidjena,i nema muda ni zasta a kurci se on je kao shatro vojnik
[ Nabukodonosor @ 10.01.2005. 23:59 ] @
Citat:
broker: Marjane, da li si ti nekada radio nesto slicno? Ako nisi svrati malo do Uzica da ti pokazem sta znaci visiti na 60 m. To je visina zgrade od 20 spratova.

Ko god kaze da to nije nista - laze. Ljudi na to mogu da se naviknu ili nenaviknu ali svakako ne ostaju ravnodusni.

Nemam ja strah od visine. Sa pogresnim pricas sto se toga tice. A pogotovo necu da pricam o tome da oni na 60m prelaze stojeci na jednoj zici a drzeci se za drugu, a pri tome su vezani sajlom. Ajte molim vas!
Citat:
DaChaS:pritom ne mislim na to da su u nashoj vojsi svi takvi nego da su jednostavno potrebni ljudi koji nisu puno proziveli i kojima ce nesto tako delovati kao vrh sveta

Vrlo lepo si ovo rekao. Ali ja mislim da profil ljudi koji ide u npr. zandarmeriju ili slicne jedinice se moze sklopiti za 10 minuta. Postoji izraz kod nas koji nema u ostalim jezicima - kurcenje. Tako valjda izlecis neki komplex i imas neko visoko misljenje o sebi. Pa secate se onih likova iz Crvenih Beretki, kada su dolazili na ono sudjenje? Pa cela ulica je bila rezervisana za njih petoricu, jer su se toliko sirili da je saobracaj morao da se zaustavi da oni prodju. Face, sta ces. Suva inteligencija nase domovine. Sta bismo mi bez njih.
Inace, onaj Aljosa je debil samo takav.
[ maj1991 @ 11.01.2005. 00:13 ] @
Zbog Aljoshe i onih ispovedanja nasamo sam i prestao da gledam kviz
[ markolazarevic @ 11.01.2005. 00:15 ] @
Citat:
Nabukodonosor:

Inace, onaj Aljosa je debil samo takav.


A sada ce aljosa svoj urodjeni strah od visine prevazici blablabla
[ Nabukodonosor @ 11.01.2005. 00:22 ] @
Mene najvise nervira onaj sto je stalno "bez komentara" i onaj sto je prao zube pred kamerom i sto kada kaze jednu rec treba da prodje jos 5 minuta ne bi li rekao jos neku. Sto moj drug rekao, slab priliv informacija iz mozga.
[ Buum @ 11.01.2005. 09:16 ] @
Mislim da bi originalni naslov show-a trebalo da glasi Možeš Biti Samo Jeban.

Čista budalaština za ložane poput onog lika sa Kosova koji je beskrajno patetičan...

U stvari, možda bi nekome ko nije služio vojni rok i moglo biti od koristi ako pogleda neku emisiju – čisto da vidi kakav dril & maltretman otprilike može da očekuje od oficira. (mada, više je nego očigledno da su prema učesnicima serijala mnogo mekši nego prema običnim regrutima, a da ne govorim o potencijalnim žandarmima)
[ gorang @ 11.01.2005. 11:53 ] @
ja podrzavam ovu emisiju, jer je to kulturan nacin reklamiranja vojske i policije... ipak neko mora i to da radi, umesto nas guzonja koji smo za racunarom po celi dan :)

...inace sam bio u vojsku, i ono nikad nisam radio, niti bih radio, jer te niko ne moze ni na sta naterati..

...videcete za par meseci kada vojska napravi turnir u Couner Strike-u sa primamljivim nagradama, sve je to smisljeno, ali pametno.
[ Deluxer330 @ 11.01.2005. 13:16 ] @
[quote]gorang: ja podrzavam ovu emisiju, jer je to kulturan nacin reklamiranja vojske i policije... ipak neko mora i to da radi, umesto nas guzonja koji smo za racunarom po celi dan :) quote]


Citat:
Buum: Mislim da bi originalni naslov show-a trebalo da glasi Možeš Biti Samo Jeban. :-)


smejo sam se polsa sata kad sam procito ove postove
[ Nikola Denić @ 11.01.2005. 13:31 ] @
prevara :)
[ Zikka @ 11.01.2005. 17:15 ] @
Ja mislim da nam je dosta ratova,vojski specijalaca,zandarmerije,...Na ovom prostoru treba da se zapate druge stvari. Recimo neko otvoreno takmicenje iz matematike, informatike, plesnih skola, sportska nadmetanja,...
Daj jednom da vratimo u igru neke civilne stvari dosta vise forsiranja oruzja .Sta je sada u pitanju opet nam je pao borbeni moral.Ili mozda je rejting vojske ispod neke normale? Zbog toga smo zatrpani svim mogucim partizanskim filmovima. ?! Mozda je u pitanju slab odziv u zadnjih desetak godina za vojne skole? Nesto od svega ovog jeste istina. Ili mozda od svega po malo.
[ Zikka @ 11.01.2005. 17:51 ] @
Emisija je stvarno *ovnjiva, a jos kad dovede one likove iz policije i vojske u studio! Strasno! A onaj mali shiptar je nevidjeno glup! Ali nevidjeno!
[ F0X @ 11.01.2005. 21:12 ] @
lepo je to sto nasa zemlja uzima stvari sa zapada... ali kako uvek pogodi ono sto je glupo ?
[ konexunion @ 12.01.2005. 01:11 ] @
Citat:
Gost: Emisija je stvarno *ovnjiva, a jos kad dovede one likove iz policije i vojske u studio! Strasno! A onaj mali shiptar je nevidjeno glup! Ali nevidjeno!

Shiptar???Gde ti to vide shiptara?Da nisi mozda mislio na onog sa Kosova???Ali.... on nije shiptar.Mozda je to tvoj naziv za nas SRBE sa Kosova.Izvini ako sam te pogresno shvatio
[ Nabukodonosor @ 12.01.2005. 01:25 ] @
I ja mislim da nije u redu to sto je rekao.
[ broker @ 12.01.2005. 01:46 ] @
Ljudi dajte malo kulture i opravdajte naziv ovog foruma. Nekome je ta emisija dobra jer mu je to zanimljivo i ona je namenjena takvom gledalistu. Kome se to ne dopada ne mora da gleda zar ne?

Ne verujem da bi vam se svidelo da vas neko naziva pi*ki*cama ili pe*erima zato sto ne volite vojsku i po ceo dan sedite ispred ekrana. Svako ima svoja interesovanja i treba postovati druge ljude cak i ako se ne slazete sa njima.

Prestanite vise da od ES-a pravite pljuvaonicu gde je izgleda glavni stos olajavanje. Samo pokazujete koliko ste u stvari sami ograniceni. Glumite kao intelektualce a u stvari ste primitivni bas onoliko koliko za to optuzujete druge.

[ Nabukodonosor @ 12.01.2005. 02:12 ] @
Pa Pedja, mi nismo nikoga olajavali, vec samo ukazujemo na to da je ta emisija cista glupost i da neke skroz obicne stvari, koje moze dete od 10 godina da izvede bez problema, dizu u nebesa i prave slona od misa. Nista vise.
[ konexunion @ 12.01.2005. 02:21 ] @
Puj sto mi dize "Gost" pritisak...a taman rekoh da idem da spavam.

Citat:
broker:
Ne verujem da bi vam se svidelo da vas neko naziva pi*ki*cama ili pe*erima zato sto ne volite vojsku i po ceo dan sedite ispred ekrana.
Na ovo bih dodao i to sto niste sluzili vojsku.Nije bre ona bila za*ebancija kao ovo sada.Prestanite vise da od ES-a pravite pljuvaonicu gde je izgleda glavni stos olajavanje. Samo pokazujete koliko ste u stvari sami ograniceni. Glumite kao intelektualce a u stvari ste primitivni bas onoliko koliko za to optuzujete druge.

I jos jedno pitanje opet za "Gost":da li se srbi iz Hrvatske nazivaju Ustashama,iz Bosne Mudzahedinima itd.???
Na tabli tehnickog fakulteta u Kosovskoj Mitrovici se nalaze imena mojih skolskih drugova,komsija,prijatelja sa posla.Poginuli u borbi sa Shiptarima.
....nemoj to da mi diras...ako je neko nacionalno (ne nacionalisticki) opredeljen sigurno sam to ja i mi SRBI (BRE) sa Kosova.
Ostalima izvinjenje.ES je ipak castan i strucan forum i cast i privilegija mi je sto sam ovde,a u svakom zhitu ima kukolja.
Mozda se klincu i omaklo ko zna...
[ broker @ 12.01.2005. 09:32 ] @
konexunion-e, citirao si me i uz to izgleda dodao nesto sto j anisam napisao, molim te sredi taj citat. Mad ami nije jasno sto si mene citirao kada komentarises neto sto je neko sasvim treci napisao.

Marjane, mislim da je sasvim ocigledno o cemu se oved radi. Cisto olajavanje i pljuvacina. Znas, sta, pogledao sam nekoliko puta tu emisiju i i ja sam se nasmejao u par prilika ali to o cemu ti pricas uopste ne stoji. Ti dale smatras da i svako dete od 10 godina bez problema moze da se popne na uzad i predje kanjon visine 60 metara?

Vec sam ti rekao da mnogo gresis a ti izgleda bas insistiras na tome da se blamiras posto je ocigledno da izgleda nikad nisi ni kroz prozor pogledao sa velike visine. Ako covek ima neki urodjen strah to je strah od visine i to cak i mnogo manje od 60 m.

Vec sam te pozvao, dodji kod mene samo na jedan dan pa cu da ti pokazem koliko je "lako" izvoditi neke stvari koje, eto, na ekranu izgledaju jednostavne.

Na kraju krajeva uopste se ne radi i ovoj temi, mal malo pa se nadje neko da pljuje nesto sto se njemu ne dopada i sto je najgore sto ne razume. Pomiri se sa tim da je tebi to sto oni rade u MBS1 strano i da o tome nemas pojma ali da neko drugi bas to voli, i interesuje ga i da je njemu potpuno strano to cime se ti bavis i sto je tebi bitno.

A ako si neko cudo od coveka koje se rodilo sa svim znanjem u vezi penjanja, brate idi se uclani u neki alpinisticki klub da ti malo pokazu tehniku, koliko da baratas pojmovima, pa idi pravo na Mont Everest. Ako ti je 60 m pi*kin dim, onda se do vrha Everesta neces ni posteno oznojiti a verovatno bi ga popeo za pola sata laganog hoda.

[ strba @ 12.01.2005. 10:20 ] @
Po meni emisija je sasvim ok.
U njoj nastupa posebna vrsta ljudi i emisiju gleda ko zeli. A stvarno mislim da nije u redu pljuvati po svemu pa i po onome sa cime nemas veze ( jednostavno prebacis kanal kada pocne emisija).
U emisiji nastupaju uglavnom sportisti, posebnog nacina zivota, opredeljenja ka odredjenim ciljevima i ne vidim zasto neko kao Dimitrije koji je sa Kosmeta, prosao verovatno kroz dosta teskih situacija u zivotu zasluzuje pljujuvanje i nadimak siptar (nekulturno je, a i nevaspitano).

A da smejati se kako je to (prelazak preko uzeta na 60m) u emisiji smesno, da to moze uraditi bez problema skoro svako da uradi je jednostavno bez komentara.

Bio sam sa nekom ekipom i imao priliku da predjem preko mnogo manje visine (19m), ali se nisam usudio.


POzdrav

[Ovu poruku je menjao strba dana 13.01.2005. u 11:04 GMT+1]
[ Carlito Brigante @ 12.01.2005. 11:19 ] @
Pozdrav!

Likovi koji ucestvuju u takmicenju su zivi primeri da vojsku treba profesionalizovati! Plati coveka koji se lozi na takve stvari, a ostale pusti na miru, organizuj vojnu obuku u mestu prebivalista u trajanju od mesec-dva i ne uzimaj im devet meseci normalnog zivota!

Takodje, onaj mucenik Dimitrije je moj apsolutni favorit ("Danas je to sve bila jedna velika Krvava bajka") - mada se nesto prica po carsiji da je pobedila Dunja - ona bre ima neku totalno sje*anu zivotnu pricu: zivi u kolektivnom izbeglickom centru u Pancevu, radi kao krojacica, mladji brat joj je preminuo, ali uprkos svemu tome ima neverovatnu energiju: uspesno se bavi atletikom, svaki dan iz Panceva vozom putuje za Beograd na treninge, pobedjuje na maratonima, ima strasan pozitivan i pobednicki duh,... Mozda pateticno zvuci, ali stvarno bi trebala svima da nam bude uzor!

Elem, smatram da je Aljosa Milenkovic paljevina neopisiva i da je zbog toga sam taj reality-show takav kakav jeste. Naime, mislim da je sam projekat nepotrebno pretenciozan: sastoji se od standardnog drila za specijalnu jedinicu - ja tu ne vidim nista senzacionalno, u neku ruku to je "interview" za dobijanje posla. Druga prica je fasciniranost nase javnosti nekom kvazi-mistikom takvih jedinica. Licno mi u emisiji najvise smetaju oni smaraci, nazovi-eksperti, koji gostuju na kraju emisije i drve praznu pricu.

Jos jedna stvar: smatram nedopustivim da se na ovom mestu ono malo prostalih Srba sa Kosova i Metohije nazivaju siptarima!!!

Takmicaru Dimitriju iz Gnjilana, pored bisera kojima nas zasmejava, zameram jednu stvar: Kada je jedan eliminisani takmicar dosao u spavaonicu da se oprosti od preostalih, krenuli su da komentarisu razlog njegovog udaljavanja . Dimitrije je na to reagovao recenicom u stilu: " Tisina, ja ovde ostajem!" ... Malo jadno i nekolegijalno, samozivo!
[ aantsas @ 12.01.2005. 11:33 ] @
Sto se tice emisije - ko voli nek izvoli...
Sto ce tice voditelja - Moze Biti Samo JADAN!
[ aantsas @ 12.01.2005. 12:13 ] @
Izvinjavam se sto sam onog malog kosovara nazvao shiptarom! Pogresio sam! Znaci ni Srbi iz Bosne i Hrvatske nisu mudzahedini i ustashe!
Nazalost, imao sam priliku da upoznam dosta kosovara, cak sam i ziveo sa nekima! I cast izuzecima koji postoje, ali vecina njih koji su izbegli u Srbiju su mnogo losi ljudi! Znam ja da su oni prosli kroz puno toga! Sada mi je otprilike i jasno zbog cega pravi shiptari traze da se osamostale od Srbije! A to vrlo lako moze zakljuciti i svako ko je imao bliski kontakt sa pandurima sa Kosova! Sto je najzalosnije, takvi su preplavili jedinice kao sto je Zandarmerija, i umesto visoko profesionalnih jedinica sa tradicijom, napravili od njih legla nacionalizma i fasizma!
Da ne pricam o onim kosovarima koji su prodali svoja imanja za milione evra, i dosli u Srbiju da se sire i izigravaju zrtrve! Pogledajte samo Nis! Podigli su cene nekretnina za 200%, pokupovali sve kafice po centru! Cak se i ubijaju medjusobno, pogledajte samo one iz Kosovske BIA-e! A sta mislite kako je ljudima iz Kraljeva? Ako poznajete nekog, pitajte ga koliko se razlikuje Kraljevo sada i Kraljevo iz '98, kada ga jos nisu napunili! Uporedite stope kriminaliteta!
Neko je pomenuo i kulturu! Pa kultura tih o kojima sam pricao se zasniva na muvanju, varanju, trazenju veza i takvim stvarima!
Svaka cast onim Srbima koji su ostali dole! Njima treba odati priznanje, a ne laznim nacionalistima koji su dosli ovde da se sepure, a prosipaju neke parole kao:
"mojih skolskih drugova,komsija,prijatelja sa posla.Poginuli u borbi sa Shiptarima."
A sto ti isi ostao da se boris, nego si dosao ovde da kuckas po tastaturi? Nego su se borili pod prisilom mladi momci iz Srbije, medju kojima i moj rodjeni brat, koji je poginuo da bih ja ovde gledao kako neki paradiraju BMW-ima, MERCEDES-ima i GOLF 4-kama gradom, a odmah iznad registracija koje su uglavno cetvorocifrene, i sa nekim ciframa koje se mnogo ponavljaju, pise: "Ja sam zrtva, pomozite mi", a iz kola bije neka osmanlijska muzika!
[ Nabukodonosor @ 12.01.2005. 12:56 ] @
@Carlito Brigante
Slazem se sa svakom recju koju si napisao. I ja otpoceka navijam za Dunju. Evo sad sam i saznao kako se zove. Pa jebiga, gledao sam tek 3-4 epizode. Znaci, da se ispravim, od mog pocetka.

@Gost
Da, Kraljevo se zaista u korenu promenilo od tada. Na lose. Nemam nista protiv njih, ali zaista je tako i zaista su ti ljudi takvi kakvim ih je Gost opisao. Na zalost. Ja bih mozda mogao i sam da dodao koji opis, ali ne zelim.

@Broker
Pazi, ja zaista nemam taj strah od visine. I kao klikac sam isao sa drugarom i peo se svuda. Jednostavno, imas ljude koji se plase visine i one koji se ne plase. Simple as that. A o tome da ja idem preko dve (2) sajle, pri cemu na jednoj stojim a za drugu se drzim, gde sam pored toga vezan tercom sajlom koji ni kamion ne bi mogao da otkine, je zaista smesno i ne mogu da shvatim kako ovo mozes da uzmes za ozbiljno. Zaista. Tako visina postaje nebitna, jer nema razlike izmedju 60 metara i 6000 metara. Cak i ako se oliznes, i plus ispustis onu sajlu za koju se drzis (?!), neces ti nigde jer si vezan trecom sajlom.
Sto se tehnike penjanja tice, koju si pomenuo, ja je zaista nemam, i tako i nemam nekog osnova za alpinisticki klub. E sad, kada bi se nasao na nekoj steni od 1000 metara gde se penjem bez ikakvog obezbedjenja...e to je vec druga prica. I da to rade ovi ljudi, imao bih da kazem samo jedno : respect! Ovako....obican vasar.
[ DaChaS @ 12.01.2005. 13:37 ] @
momci moracu da vas razocharam ali dunja nije pobedila ....proverena informacija :))
mislim da je ispala 12-tog dana....a za pobednika se nisam ni interesovao :)


[Ovu poruku je menjao DaChaS dana 12.01.2005. u 14:43 GMT+1]
[ Carlito Brigante @ 12.01.2005. 13:40 ] @
Citat:
DaChaS: momci moracu da vas razocharam ali dunja nije pobedila ....proverena informaciaj :)) od nje


Steta, jako mi je zao, jer je ona od svih takmicara najvise zasluzila da pobedi, stavise, najnormalnija je od svih!

Izvinjavam se na dezinformaciji!
[ konexunion @ 12.01.2005. 23:18 ] @
@broker
Uh, u pravu si.Mada nije moja namerna greska jer mi veza puca svakih 3(tri) minuta, a citirao sam te zato sto se slazem sa tobom.Znaci bez uvrede.
@gost
E sada se vec slazem sa tobom za SVE sto si napisao i o Kraljevu(jako izrazeno), Nisu,Beogradu, Novom Sadu...i zbog takvih, nas sa Kosova i ne vole bas mnogo,da ne kazem mrze.Kazem nas jer ja i dalje zivim i radim ovde u Kosovskoj Mitrovici i na moju veliku zalost nemam NISTA ama bas NISTA u Srbiji.Ni kvadrat placa,nicega.Znaci imam samo kolektivni centar ako nas isteraju odavde.Po tastaturi kuckam(ne tako uspesno)samo kad nadjem malo slobodnog vremena,sto je najcesce jako kasno (vidi vreme slanja mojih poruka).Jasno mi je sada tvoje ogorcenje i izvinjavam ti se ako smatras da sam te na neki nacin uvredio ali znaj da pored onih koje si nabrojao postoje i casni izuzeci a tu svrstavam i sebe
[ aleksandaraleksandar @ 12.01.2005. 23:34 ] @
@carlito

To ona dunja sto je letos bila u specijalnoj emisiji RTS (buduci olimpijci).
Nikad je ne bih prepoznao. Inace zavrsila je frizersku, rece mi frizer :)
ali sam mislio i da radi taj posao.

--

Pa kad se srbi prime cas posle. Daju nadimak necemu, onako opusteno i posle
"nismo trebali". To je od pocetka trebalo da se zove "albanci sa juga
srbije", a ne "siptari", "siptari sa kosova". Tako da je ta rec postala
geografska odrednica za albance muslimanske vere. A nikome ne pise na celu
da li je albanac, i koje vere, pa tako ni dimitriju. Ok, znam da sam
preterao, ali teoretski gledano je tako. Pa sad neka se neko zapita, gde su
netsali srbi katolici, srbi muslimani? Ladno neko pametan zamenio uzrok i
posledicu i rekao "ko nije pravoslavac nije ni srbin". I tako otislo, sto bi
rekao patrijarh "zemlja sa sve ovcama". Znam da je off, ali mislim da nije
za brisanje :)

Hint: washington-ski univerzitet, istorija, balkan, greske srba u 18. veku.
Ranije je to bilo na netu.
[ Carlito Brigante @ 12.01.2005. 23:43 ] @
Ne bih zeleo da ova tema ode u smeru politike i nase sadasnjice, pa se zato ogradjujem od bilo kakve dalje diskusije. Uostalom, ovakve diskusije nisu predvidjene pravilnikom ES-a. Ukoliko moderator smatra da je ovaj moj post neprikladan, sam cu ga obrisati.

Razumem u potpunosti ljude koji preziru pojedne "izbeglice", koji su svojim eksponiranjem i bahatim ponasanjem sve, samo ne izbegla lica. Zelim samo da konstatujem da se u nasem drustvu prave pogresne generalizacije, na osnovu gorepomenutih "izbeglica". Za razliku od njih, muku onih nesrecnika i mucenika koji zive po raznim kolektivnim centrima, ziveci na samoj ivici egzistencije i ljudskog dostojanstva, mi zapravo i NE VIDIMO!!! Ili kako rece Josip Pejakovic: "Ja sam ti izbjeglica, a to ti je co'ek kog svi izbjegavaju!"

Ne bih vise zeleo da skrecem sa teme vezane za MBS1.

Pozdrav!

P.S.: @aleksandaraleksandar

Jeste, to je ta legenda i sila od devojke! Nisam znao da je frizerka, gledao sam davno tu emisju, nesto mi se cini da radi u nekoj fabrici odece
[ broker @ 13.01.2005. 10:21 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Pazi, ja zaista nemam taj strah od visine. I kao klikac sam isao sa drugarom i peo se svuda. Jednostavno, imas ljude koji se plase visine i one koji se ne plase. Simple as that. A o tome da ja idem preko dve (2) sajle, pri cemu na jednoj stojim a za drugu se drzim, gde sam pored toga vezan tercom sajlom koji ni kamion ne bi mogao da otkine, je zaista smesno i ne mogu da shvatim kako ovo mozes da uzmes za ozbiljno. Zaista. Tako visina postaje nebitna, jer nema razlike izmedju 60 metara i 6000 metara. Cak i ako se oliznes, i plus ispustis onu sajlu za koju se drzis (?!), neces ti nigde jer si vezan trecom sajlom.


O tome se i radi. Prvo sto te nauce kada te uce penjaju to je da je nebitno da li si na 2 ili 200m visine. Sve je u glavi, medjutim, strah od visine je prirodan, cak i kada je panican i vecina ljudi ga ima. Kada to naucis, bez obzira sto ti nije problem cak i kada si na 200m (a veruj, ja sam zverao i sa visine od 1000m) uvek postujes visinu, ma koja da je (sve preko 4 metra moze da bude fatalno).

Ljudi koji se bave tim poslom su maksimalno ozbiljni. A takmicari u MBS1 su u svakom momentu bili apsolutno bezbedni ali daleko bilo da je ono tako prosto i jednostavno izvesti. Na snimku se ne vidi, ali sistem sa dva uzeta je vrlo nestabilan i na njemu ocas posla mozes da izgubis ravnotezu.

Citat:

Sto se tehnike penjanja tice, koju si pomenuo, ja je zaista nemam, i tako i nemam nekog osnova za alpinisticki klub. E sad, kada bi se nasao na nekoj steni od 1000 metara gde se penjem bez ikakvog obezbedjenja...e to je vec druga prica. I da to rade ovi ljudi, imao bih da kazem samo jedno : respect! Ovako....obican vasar.


Pa svejedno je. Kada visis na nekoj steni takodje je nebitno imali ispod tebe 20 cm ili 200m, za tebe postoji samo ta stena i onoliko koliko mozes da vidis i dohvatis oko sebe. Da li si na steni ili na uzadima, nema razlike, mada bih ja prednost ipak dao steni, jer je stabilna, za razliku od uzadi. Osiguranje, zbog kga ti mislis da je sve jednostavno sluzi upravo samo za to da osigura u slucaju pada. Ono se korisiti prilikom svakog penjanja. Nemoj misliti da i najbolji alpinisti penju bez osiguranja. Bez osiguranja se penju samo budale. Statistika pokazuje da ginu uglavnom samo oni koji ne znaju tehniku penjanja ili su previse samouvereni (imaju taj tvoj stav: sve je to pi*k*in dim).

To sto si ti gledao na TV i u filmovima nema veze sa realnim. Gledao sam bas tu emisiju kada su MBS-ovci prelazili klisuru i mogu ti reci da ono to se videlo na ekranu nema blage veze sa tim kako je to stvarno njima izgledalo. TV ekran pa cak ni fotografije ne mogu da prenesu taj ambijent. Moras da budes tamo ili da imas iskustvo iz slicnih situacija da bi razumeo kako izgleda to sto su oni izveli. Ja sam cak bio malo iznenadjen da su svi tako dobro prosli preko uzadi. Ocekivao sam da ce imati mnogo vise problema. Izgleda da su ih dobro pripremili a i da su bas bili odlcni da izvedu sve sto se od njih trazi. Najverovatnije je presudno bilo to sto su verovali da su na tim uzadima potpuno sigurni.
[ broker @ 13.01.2005. 12:21 ] @
OK.
Mislim da smo se sada razumeli!
Ja duboko cenim i postujem ljude koji su ostali dole, ne mogu reci da saosecam sa njima jer niko ko nije to doziveo ne moze da shvati! Naravno, ne generalizujem, jer ni jedna generalizacija nije dobra. Upoznao sam ljude sa Kosova koji nisu imali izbora, i morali su da izbegnu, i za razliku od drugih, ponsaju se normalno! Sa jednim sam cak i blizak prijatelj!
Ruzne reci i misli su se samo odnosile na one koji su to svojim ponasanjem zasluzili!
@konexunion
hteo bih da se izvinem tebi ako sam te necim uvredio, ali nista od ovog sto sam pricao se ne odnosi na tebe i ljude slicne tebi! Citirao sam te ne da bih tebi licno odgovorio, vec je recenica bila pogodna za citiranje!
Pozdrav!
[ Nabukodonosor @ 13.01.2005. 13:07 ] @
@Broker
Ma daj bre, nemoj da se zezas! Pa jesi li video da je ona riba Dunja u jednom trenutku stala i pocela da se zeza sa Aljosom! Toliko je bilo strasno da je ona imala zivaca da se drka na onoj sajli?! Ali dobro, svako ima svoje misljenje.
[ boccio @ 13.01.2005. 13:28 ] @
Citat:
Osiguranje, zbog kga ti mislis da je sve jednostavno sluzi upravo samo za to da osigura u slucaju pada. Ono se korisiti prilikom svakog penjanja.

Mala dopuna. Osiguranje (uzad, karabineri, pojasevi) i oprema se samo u slobodnom penjanju (free climbing) koristi kao osiguranje od pada. Ostali vidovi penjanja, tj. tehnicko penjanje (alpinizam, speleologija) aktivno koriste opremu za napredovanje u smeri.

Citat:
Nemoj misliti da i najbolji alpinisti penju bez osiguranja. Bez osiguranja se penju samo budale. Statistika pokazuje da ginu uglavnom samo oni koji ne znaju tehniku penjanja ili su previse samouvereni (imaju taj tvoj stav: sve je to pi*k*in dim).

Nemoj tako da generalizujes :) Tzv. soliranje, ili kako ti kazes "bez osiguranja" je segment penjanja, i kao takvo je medju free climberima priznato kao deo mentalnog (psiholoskog) treninga. Naravno, niko ne moze da te natera da penjes bez osiguranja, to je odluka koju sam donosis. Ali daleko od toga da to rade samo budale ili kreteni...to je stvar vrhunske psiho-fizicke pripremljenosti i treninga.


Inace sto se tice tog "famoznog" prelaska klisure, moram da se slozim sa Brokerom - ko god kaze da je to p. dim jednostavno nije probao i lupa. Strah od visine je urodjen svakom bicu (prezivljavanje), i savladava se iskljucivo po principu klin se klinom izbija :) Pa bre, ljudi se useru od bandzija kad se popnu na platformu, sto je obicna smejurija...

Ova ekipa iz MBS1 se nista ne razlikuje od ostalih...Cinjenica je da su svi bili uvezani & upakovani ko bebice, ali shvatite da to nema veze. Strah od visine nije racionalan, ja sam posmatrao ljude koji pocinju sa penjanjem, upakovani su u opremu ko novogodisnji poklon i opet se grcevito drze za stenu kao da im zivot zavisi od toga...
Citat:
Pa jesi li video da je ona riba Dunja u jednom trenutku stala i pocela da se zeza sa Aljosom! Toliko je bilo strasno da je ona imala zivaca da se drka na onoj sajli?!

Nesto mi pade na pamet :) mozda lupam, ali sta mislite o tome da je ova ekipica prvo presla klisuru uz vristanje i plakanje, pa su tek onda upalili kamere? Da ispadne kao da su heroji... :)
[ maj1991 @ 13.01.2005. 15:54 ] @
Boccio, hoces da kazes da je bandzi laksi od onog pentranja? Ne bih bas rekao. Jesi li ti skakao bandzijem uopste. Strah od visine se u stvari svodi na strah od propadanja odnosno gubitka tla pod nogama a bas se to desava kod bandzija.
[ broker @ 13.01.2005. 23:43 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Ma daj bre, nemoj da se zezas! Pa jesi li video da je ona riba Dunja u jednom trenutku stala i pocela da se zeza sa Aljosom! Toliko je bilo strasno da je ona imala zivaca da se drka na onoj sajli?!


Da si obratio paznju, video bi da je ona to uradila na samom pocetku, dok jos bila na sigurnom. ako se ne varam, kasnije je bas ona spala sa uzadi, negde pri kraju.

Takodje, ono sto si video da, kako ti rece, trce niz strminu, je bilo smao na pocetku dok nisu prisli ivici. Meni je recimo taj deo obicno najgori, ne mozes da se obesis o uze, a kretanje ti je otezano jer si uvezan za uzetom. Medjutim, kada su kasnije presli napravo psustanje, koej ocigledno nije moglo biti snimljeno od sume, to je siguran sam cak bio pravi uzitak za svakog od njih. Spustanje na osmicu je siguran sam najprijatnija stvar koju mozete da sebi priustite na uzetu.

Citat:
boccio:Mala dopuna. Osiguranje (uzad, karabineri, pojasevi) i oprema se samo u slobodnom penjanju (free climbing) koristi kao osiguranje od pada. Ostali vidovi penjanja, tj. tehnicko penjanje (alpinizam, speleologija) aktivno koriste opremu za napredovanje u smeri.


Kada se radi po skolski uz uze koje se koristi za tehnicko penjanje, uvek se korisiti i dodatno, osiguravajuce uze. Penjanje se vrsi uz staticka uzad a za osiguravanje se koriste dinamicka.

Citat:
boccio:Nemoj tako da generalizujes :) Tzv. soliranje, ili kako ti kazes "bez osiguranja" je segment penjanja, i kao takvo je medju free climberima priznato kao deo mentalnog (psiholoskog) treninga. Naravno, niko ne moze da te natera da penjes bez osiguranja, to je odluka koju sam donosis. Ali daleko od toga da to rade samo budale ili kreteni...to je stvar vrhunske psiho-fizicke pripremljenosti i treninga.


Dobro 'ajd' da ne generalizujem: svim ozbiljnim alpinistima koje sam upoznao, narocito ukljucujuci one sa Himalaja, u ocima se vidi da nisu normalni :) licno, ne padam na te price vrhunske psihofizicke pripremljenosti. Stoji da ti ljudi stvarno postizu nadljudsko i upravo to ih cini nenormalnim. :) Pitanje je koji su im porivi. Obicno tvrde kako je to nekakva borba sa samim sobom, prirodom i slicno a meni to vise lici na obican mazohizam.

Ja sam penjanje uvek dozivljavao i dozivljavam kao fenomenalan nacin da covek bude u dodiru sa prirodom i uziva u njoj.

Citat:
boccio:
Nesto mi pade na pamet :) mozda lupam, ali sta mislite o tome da je ova ekipica prvo presla klisuru uz vristanje i plakanje, pa su tek onda upalili kamere? Da ispadne kao da su heroji... :)


Meni je ono ipak delovalo autenticno. :)
[ Nabukodonosor @ 14.01.2005. 00:05 ] @
Citat:
Pedja je rekao:Da si obratio paznju, video bi da je ona to uradila na samom pocetku, dok jos bila na sigurnom. ako se ne varam, kasnije je bas ona spala sa uzadi, negde pri kraju.

Pa evo sam si rekao. I sta joj je bilo, iako se okliznula sa sajle?!? Pa nista, naravno, jer je vezana kao....
[ broker @ 14.01.2005. 00:35 ] @
Mislim da nema vise smisla s tobom diskutovati. Mi to ovde objasnjavamo jedno a ti stalno pricas nesto sto sa tim nema veze.

Pa naravno da je bila osigurana, to uzence za to i sluzi da ako spadne sa uzeta ne pogine. To zaista u neku ruku olaksava zadatak ali nikako ga ne cini toliko jednostavnim da moze bilo ko i bilo kada da ga izvede. Ja bih cak uzeo kao premisu da su svi ucesnici kviza na neki nacin iznad proseka te da su u odredjenoj meri spremni za takve situacije ali sam siguran da bi se mnogi drugi maltene upišali na pomisao da tako nesto probaju da urade.

Štaviše, imao sam prilike da vidim iskusne alpiniste koji se u određenim situacijama izgube i prevlada strah u njima. I meni se jednom desilo da sam sleteo sa jednog zida u upravo to što sam imao osiguranje mi je spaslo glavu. Video sam iskusne penjace koji su ukoceni od straha i zamora ili koji povraćaju ili vrište iz istog razloga.

Naravno, isto tako sam, mnogo češće video iskusne penjače, kako u rizičnim i opasnim situacijama reaguju neverovatno ispravno i precizno i nijednog momenta ne gube kontrolu nad sobom i dešavanjima oko sebe a to nije zato što je to za njih trivijalno nego naprotiv, zato što su veoma svesni šta se dešava, koliko je opasno i koliko je važno da budu pribrani i urade ono što je potrebno.

I sad si se nasao ti, koji i sam kazes da nemas pojma o penjaju, da tvrdis kako je to sve igra za malu decu?!?!?!

Stvarno mislim da je neodgovorno, a nije ni normalno, tvrditi kako je ono sto su u kvizu izveli na uzadima, na visini od 60 m macji kasalj. Moze neko da pomisli da je to stvarno tako, da se napali i proba da izvede nesto slicno i UBIJE SE.

U obuci za alpiniste one koji se plaše visine ne leče od tog straha, nego ih uče kako strah da savladaju, a najviše zaziru od onih koji se visine ne plaše i njih nauče da se plaše.
[ boccio @ 14.01.2005. 00:39 ] @
Marjane, ali ja stvarno ne kapiram zasto potenciras da je sve to smesno i neozbiljno zato sto su uvezani i nista ne moze da im se desi? Pa to niko ovde ne spori, ono sto bi trebalo da shvatis je da to sto su oni radili, rade ljudi na alpinistickom kursu (dobro, rade mnogo vise, to je ipak emisija...) - ali reaguju na isti nacin. Pa valjda je tu poenta u uspesnom savladavanju prepreka, a ne ruskom ruletu da li ce da ljoljne sa sajle u strovaliju ili ne...

E sad, nisam bas kompetentan za ovu temu, ne pratim MBS1. Uhvatio sam onu epizodu sa abzelovanjem i trcanjem niz stenu pa znam otprilike o cemu se radi...ali hocu da kazem da 90% ljudi kad se nadje u takvoj situaciji (pricam o kursistima alpinizma, penjanja...drugi tesko da dolaze u takve situacije) mozak im ne registruje cinjenicu da su osigurani, jednostavno reaguju instinktivno. Dok ne savladaju to u svojoj glavi, a to ne moze za jedan dan. A kad uporedim te likove iz emisije, i kursiste (par ekipica koje sam video, ukljucjuci i moju kad sam bio na kursu) ovi uopste nisu losi...

Evo ti lep primer. Ko skija znace o cemu pricam. Objasni pocetniku da na vecoj padini treba vise da se nagne u napred, tj. ka padini. Nema sanse. Provalis pocetnika na kilometar, samo zato sto izgleda kao da mu je neko gurno motku u dupe. A zasto? Urodjeni instinkt za ravnotezu tera coveka da se na nizbrdici povuce unazad da bi odrzao ravnotezu. I dok to ne savladas, nista od skijanja...

Citat:
Broker:licno, ne padam na te price vrhunske psihofizicke pripremljenosti. Stoji da ti ljudi stvarno postizu nadljudsko i upravo to ih cini nenormalnim. :) Pitanje je koji su im porivi. Obicno tvrde kako je to nekakva borba sa samim sobom, prirodom i slicno a meni to vise lici na obican mazohizam.

Ja glasam za ovo prvo :) a ako cemo vec da cepidlacimo, kompletan alpinizam, a posebno free climbing je surovi mazohizam. Ajd ti objasni ljudima da je cela poenta sporta hvatati vrhovima prstiju ostru stenu i cepati jagodice, pa da vidim sta ce da kazu :)
[ Nabukodonosor @ 14.01.2005. 01:00 ] @
Citat:
Štaviše, imao sam prilike da vidim iskusne alpiniste koji se u određenim situacijama izgube i prevlada strah u njima. I meni se jednom desilo da sam sleteo sa jednog zida u upravo to što sam imao osiguranje mi je spaslo glavu. Video sam iskusne penjace koji su ukoceni od straha i zamora ili koji povraćaju ili vrište iz istog razloga.

Ali sigurno nisu bili na 60 metara visine, pri tome vezani do zuba! A ako ipak jesu, onda treba da batale to i da se bave bastovanstvom. Ali ne verujem da je bas tako bilo, nego su verovatno bili na 10 puta vecim visinama gde covek realno i ima cega da se plasi. Ja ti ovako javno kazem da mozes da me pozoves da predjem bez ikakvih problema kao i oni preko nekog uzeta, vezan nekom sajlom. Bez i po muke.

Citat:
Stvarno mislim da je neodgovorno, a nije ni normalno, tvrditi kako je ono sto su u kvizu izveli na uzadima, na visini od 60 m macji kasalj. Moze neko da pomisli da je to stvarno tako, da se napali i proba da izvede nesto slicno i UBIJE SE.

Ne shvatam te kako ce da se ubije?!? Pa zar se ona riba nije olikzula i visila sa sajle i nista joj nije bilo. Samo je nastavila dalje. O tome ti ja i pricam. Da sve to rade bez obezbedjenja, ona drama bi bila opravdana, a ovako...Ali shvatam ja da to ne sme da se radi bez sajli i obezbedjenja, i to je OK, ali nemojte onda da dramite toliko (mislim na emisiju, ne na tebe).

Citat:
Marjane, ali ja stvarno ne kapiram zasto potenciras da je sve to smesno i neozbiljno zato sto su uvezani i nista ne moze da im se desi?

Pazi, nisam ja to bas tako rekao, vec sam rekao da samo nema potrebe za tolikim dramljenjem oko toga. Znas kada bi ta dramatizacija bila opravdana? Kada bi uradili nesto sto bi gledaoce nateralo da kazu: Vaaauuuuu!! A ne ovako, uvezani, utegnuti a rade nesto za sta im u sustini sve te sajle i cuda i nisu potrebni. "A sada ce sici niz liticu dugu STO metara (u ***ote!)" a nigde ne pominju da su pri tome vezani a da je litica pod uglom od 20 stepeni. Uz to silaze niz neki puteljak. Ma smesno.

P.S. Nemojte da se ljutite na mene zato sto imam drugacije misljenje. Jednostavno me sve ono nimalo ne impresionira.
[ boccio @ 14.01.2005. 08:47 ] @
xexe...do yaya....Broker je (koliko vidim po ovim postovima) alpinista, ja sam (ex) free climber (jebiga, povreda kolena...). I sad ti koji lepo sam za sebe kazes:
Citat:
Sto se tehnike penjanja tice, koju si pomenuo, ja je zaista nemam, i tako i nemam nekog osnova za alpinisticki klub.

nas ubedjujes u nesto deseto...Mogu da razumem da sedimo negde u kafani mrtvi pijani, pa da nas zracis ovakvim izjavama, ali ovako...ovo moze samo na madzone-u :))

e, da, a izjava
Citat:
E sad, kada bi se nasao na nekoj steni od 1000 metara gde se penjem bez ikakvog obezbedjenja...e to je vec druga prica.

samo dokazuje da si stenu video jedino na fotografiji. Ne prozivam te, nisam iz tog fazona, ali jedan od osnovnih repera da provalis da neko nema veze sa tom pricom je sto mu se kategorizacija tezine penjanja svodi na visinu. Penjaca ili alpinistu nikad neces cuti da pita "e, a na koliko je ta stena koju si penjao?!"

Sta mislis, zasto?

Elem, samo jos jednu stvar da (pokusam) da ti objasnim, pa da se odjavim sa teme, jer nema sta vise pametno da se kaze:
Citat:
Ali sigurno nisu bili na 60 metara visine, pri tome vezani do zuba! A ako ipak jesu, onda treba da batale to i da se bave bastovanstvom.

Ova izjava je toliko detinjasta i tendenciozna da nemam reci. Pazi, kad sam video da si ovo napisao, odmah sam bacio pogled na tvoj profil jer sam ocekivao da imas nekih 15-16 godina :))
Ljudi koji se dugo bave ovim su se surovo povredjivali na vestackoj steni, vezani "do zuba" kako ti kazes. To je mnogo manje od 60 metara visine. Kako? Pa bili su malkice opusteni i nisu koristili osiguranje na pravilan nacin. Ti nazalost posmatras stvari u fazonu osiguran vs. neosiguran. Uopste nisi svestan da to sto imas osiguranje ne znaci nista posebno ako nisi skoncentrisan u svakom trenutku na to kako ti osiguranje stoji.

Ne znam zasto uopste vise pricam ovo...

[ broker @ 14.01.2005. 12:55 ] @
Borise i ja sam ex. Nazalost, obaveze me pritisle tako da vec godinama nisam posteno popeo nijednu stenu. :(


Ja bataljujem diskusiju. Covek se ubi od nipodastavanja necega sto uopste ne razume. Ironija je da sam se ja u diskusiju umesao upravo zbog toga da skrenem paznju na to da takvo ponasanje nigde ne vodi i samo steti ES-u.
[ Nabukodonosor @ 14.01.2005. 13:21 ] @
@boccio
Ti si se ocigledno fokusirao na neki alpinizam i gledas na moje poruke kao da ja pricam nesto lose o nekom alpinisti. Ja evo javno kazem da pozdravljam sve alpiniste i kazem da je to zaista umetnost. Ali ja o tome ne pricam, o tome samo ti pricas. Ja pricam o onim likovima koji hodaju po sajli, pri tome se drzeci za drugu iznad glave, a pri tome vezani trecom. Shvatam ja sta ti hoces da kazes, da treba da se pazi kako se koristi osiguranje, ali to je kod alpinista slucaj. Ovde im se nalazi kratka sajla vezana od pojasa do one sajle iznad glave. Sta tu ima da se pazi!? Toliko je kratka da ne moze ni da se zamrsi niti bilo sta drugo. Ako ti ove ljude, koje su savatnii s' konca i konopca, poredis sa alpinistama ili free climber-ima, onda stvarno ne znam sta da kazem. Da povucem ono sto sam na pocetku rekao, da je to umetnost, jer onda vise nemam takvo misljenje. Onda je to nesto poprilicno lako, cim to moze da izvede bilo koja riba iz prvog pokusaja, koja do tada to nikada nije radila. Ili je ipak malo drugacije, tj. da je ono sto su oni radili mala beba u odnosu na neki MALO ozbiljniji alpinizam. Ja sam za ovu drugu opciju.

A sto se tice mog pominjanja visine (posto vidim da SVE izvlacis iz konteksta, onako kako tebi odgovara), ja sam je pomenuo zato sto si ti pominjao kako su ljudi povracali od straha, a pri tome su alpinisti. Ja sam samo rekao da se sigurno nisu toliko uplasili ako su se penjali na 60 metara. Nista vise.
Znaci, usresredi se na emisiju, o tome pricamo. A ne o alpinizmu. Stalno odvlacis temu na tu stranu.
[ Nabukodonosor @ 14.01.2005. 13:34 ] @
Citat:
broker:Ja bataljujem diskusiju. Covek se ubi od nipodastavanja necega sto uopste ne razume. Ironija je da sam se ja u diskusiju umesao upravo zbog toga da skrenem paznju na to da takvo ponasanje nigde ne vodi i samo steti ES-u.

Slusaj Pedja, ako ono u emisiji vas dvojica svrstavate u cisti alpinizam, onda i mene uclanite u taj vas klub jer sam odjednom i ja postao alpinista, jer sam se kao klinac verao po mostovima, padinama i slicnim zajebancijama, jer sam zajedno sa jednim drugarom obozavao penjanje, ili pentranje je bolja rec. Ali to sto sam ja radio i ovi u emisiji nema blage veze sa alpiizmom, na zalost. Ali vi to ocigledno nece da shvatite.
[ boccio @ 14.01.2005. 14:11 ] @
a, ne :) ne zamenjujmo teze ovde...ja ne pricam o alpinizmu i alpinistima, pricam upravo o tim likovima i tome da to sto su oni radili (ne samo ta sajla, nego i spustanje niz stenu, trcanje licem prema steni i sl.) nije maciji kasalj. Samo to, nista vise.
Citat:
Ako ti ove ljude, koje su savatnii s' konca i konopca, poredis sa alpinistama ili free climber-ima, onda stvarno ne znam sta da kazem. Da povucem ono sto sam na pocetku rekao, da je to umetnost, jer onda vise nemam takvo misljenje. Onda je to nesto poprilicno lako, cim to moze da izvede bilo koja riba iz prvog pokusaja, koja do tada to nikada nije radila.

Da se ne ponavljam, citiracu sam sebe:
Citat:
ono sto bi trebalo da shvatis je da to sto su oni radili, rade ljudi na alpinistickom kursu (dobro, rade mnogo vise, to je ipak emisija...)

Dakle, poredim ih sa kursistima, ne prekaljenim alpinistima...mislio sam da si taj deo skapirao :)
Citat:
A sto se tice mog pominjanja visine (posto vidim da SVE izvlacis iz konteksta, onako kako tebi odgovara), ja sam je pomenuo zato sto si ti pominjao kako su ljudi povracali od straha, a pri tome su alpinisti. Ja sam samo rekao da se sigurno nisu toliko uplasili ako su se penjali na 60 metara. Nista vise.

Nisam ja to rekao, nego Broker, al nema veze...Samim tim ne znam na kojoj je visini to bilo, ali sam taj deo oko visina objasnio u prethodnom postu. Pobogu, koja je razlika izmedju 60 i 6000? Ja ne vidim... Cim se odmaknem par metara od tla, sasvim mi je svejedno na kojoj se visini nalazim, veruj mi...
Citat:
ako ono u emisiji vas dvojica svrstavate u cisti alpinizam, onda i mene uclanite u taj vas klub jer sam odjednom i ja postao alpinista, jer sam se kao klinac verao po mostovima, padinama i slicnim zajebancijama, jer sam zajedno sa jednim drugarom obozavao penjanje, ili pentranje je bolja rec.

e, e....sad smo nasli pravu rec! pentranje :) brate, pa svi smo se pentrali kao klinci kojegde, zar ne? Znaci samo da podvucem jos jednom: niko to ne smatra cistim alpinizmom, nekoliko puta smo napomenuli da to kako su se oni ponasali u tim situacijama (trcanje niz stenu licem na dole i sl.) je odlicno imajuci u vidu da se niko od njih time nije bavio ranije. Da citiram sebe ponovo:
Citat:
hocu da kazem da 90% ljudi kad se nadje u takvoj situaciji (pricam o kursistima alpinizma, penjanja...drugi tesko da dolaze u takve situacije) mozak im ne registruje cinjenicu da su osigurani, jednostavno reaguju instinktivno. Dok ne savladaju to u svojoj glavi, a to ne moze za jedan dan. A kad uporedim te likove iz emisije, i kursiste (par ekipica koje sam video, ukljucjuci i moju kad sam bio na kursu) ovi uopste nisu losi...

namerno boldujem rec "kursisti" da ti pokazem da od pocetka niko njih ne uporedjuje sa alpinistima, nego sa pocetnicima! Znaci ne zamenjujem ja teze, a jos manje izvlacim iz konteksta...
Citat:
Ali to sto sam ja radio i ovi u emisiji nema blage veze sa alpiizmom, na zalost. Ali vi to ocigledno nece da shvatite.

Delimicno si u pravu. To sto si ti radio - nema veze :) To sto su oni radili - ima...te stvari rade kursisti...a ovi su se, kao sto sam vec rekao, poneli prilicno dobro...

[ broker @ 14.01.2005. 14:23 ] @
Marjane, svakom porukom samo pokazujes neznanje, sto i nije toliko strasno koliko to sto si ti ubedjen da sve znas.

Ono sto si video na TV jesu alpinisticke tehnike. Razlike u odnosu na alpinizam ima, i to samo utoliko sto specijalne jedinice koriste te tehnike da bi obavile neki posao a alpinistima je cilj bas samo penjanje. I oprema se unekoliko razlikuje jer kada se radi posao onda se gleda da ima sto manje smetnji pa stoga specijalci koriste neku opremu koja se u alpinizmu inace ne koristi ili se koristi slicna ali primitivnija (jeftinija, ili koju je lako napraviti).

Ono sto si video na TV je tehnicko penjanje, koje se tako zove zato sto se za penjanje koristi dodatna oprema (u ovom slucaju uzad). Alpinisti tehnicko penjanje koriste onda kada je slobodno penjanje neizvodivo (slobodno penjanje je kad se covek penje sopstvenom snagom po prirodnoj podlozi a uzad se koristi samo za osiguranje za slucaj pada ali ne nose tezinu i ne potpomazu penjanje).

Ono sto si video na TV i alpinisti bi izveli na sustinski isti nacin.

E sad, zasto ti nisi alpinista? Pa zato sto ne znas nista vise od toga da smes da se popnes na visinu. Alpinista ne brine o visini, on brine o bezbednosti. Na misli o tome koliko je visoko nego koliko je cvrsta podloga, dali je klizava, ili krusljiva, da li je oprema ispravno namestena, da li su klinovi dovoljno cvrsti i slicno. E vidis, povracaju kada se desi da nesto zakaze, pa kada njihova ili necija tudja glava bude dovedena u pitanje, jer je to ogroman stres. Visina ih ne brine jer svako od njih zna da je svejedno hoce li pasti sa 20 ili 2000 metara visine. Rezultat je identican.

Dok si ti samo ocenjivao visinu, boccio i ja smo ocenjivali kako su ljudi osigurani, kako su uzad ucvrscena i koliko su svi (i to ne samo takmicari) u toku tog penjanja bili skoncentrisani da urade sve sto treba. Dok ne budes gledao to sto mi gledamo ne samo da neces biti alpinista nego nijedan alpinista te nece hteti za partnera.
[ Nabukodonosor @ 14.01.2005. 14:57 ] @
Pa cekaj, kako tako pricas da sam ja samo gledao visinu, a ne i osiguranje?!? Pa ja sam barem pet puta opisao kako su bili vezani i kakvo su osiguranje imali. Pogledaj ponovo ako si zaboravio. Ja i dalje tvrdim da je ono sto su oni izmeli veoma lako za izvesti i to javno kazem. Moze svako da me drzi za rec. Dajte mi dve onakve sajle i vezite me da nikako ne mogu da padnem i ja cu da predjem preko onoga. Ne vidim nikakav problem kod toga. Ne znam zasto od misa pravite slona. Kada bi me pitali da se penjem na neku strmu i visoku stenu, to vec ne bih mogao, jer ne znam, ali za ovo hodanje po sajli mi ne treba nikakvo znanje i prihvatam opkladu kada god hocete. Mogu i da se vozim na onim koturaljkama, nema problema. Uzivancija! Ali samo za ono su oni radili, nista preko toga. Ajt'e bre ljudi, pa jesmo li mi gledali istu emisiju?!
[ ~Vojvoda @ 25.01.2005. 00:12 ] @
praznik za oci mi je bilo kad se onaj seljak
Aljosha prosuo u onom klancu onog potoka
kako je bucnuo
a ja ostajem pri mom
ona dileja Dimitrije je idealan covek za vojsku dobar,posten i nevidjeno glup
i ujedno je moj favorit jer je on jedino dovoljno lud da uradi sve
samo da ne bude zabune u svakoj drzavi se vojska dize u nebesa
ovo je cista propaganda
samo je pristup malo pogresan
covece ljudi su na obuci u jednoj srpskoj formaciji a onaj derpe pushta Barry White-a za pozadinsku muziku,
de je marsh na Drinu?????!!!!!
broj 2 ostajem pri mom da nema prave zandarmerijske obuke, pa ljudi niko nije luda da otkrije kako obucava svoju vojsku
ja mogu da uradim 10 sklekova pravilnih i to je ok, toliko svako normalan moze da uradi
ali da te onaj opaljeni instruktor dribla ajde za svaku sitnicu 10, mnogo je kume....
poznajem taj tip ljudi sto su materijal za te jedinice moj dobar ortak iz srednje je mislio da ode u zandarmeriju ali se odlucio za visu kriminalisticku
decko je lud 100 gradi,i ne sumljam da su svi u zandarmeriji takvi
ovih 20 papana je doslo misleci da je lako ali nije,a zasto nije lako???
zato sto nisu taj kov ljudi-ni jednom kandidatu nisam video to u ocima(nemojte da se cudite to se odma primeti)
pozdrav!!!!
[ broker @ 25.01.2005. 02:29 ] @
Ne gledah ali rekose mi da su u vecerasnjoj emisiji takmicari morali da prodju kanjon Race. Bogme, to je vec podvig.
[ dunav @ 02.02.2005. 13:33 ] @
bas je Aljosa dobar!!
[ dunav @ 02.02.2005. 13:38 ] @
da li ste citali Aljosinu knjigu za koju je dobio Andricevu nagradu?
[ ~Vojvoda @ 03.02.2005. 02:27 ] @
Dali vi citate sta ja gore otkuca!!!
Pa taj Aljosha je kreten kakvog majka nije sachekala na planeti zemlji!!!
On se lozi na vojsku-ono-shatro-macho-junak...
U mom proshlom postu sam lepo rekao kakvi ljudi idu u te jedinice...
Oni su za taj posao i ja sam im zahvalan sto ce da me brane od neprijatelja!!!
To je sve!!!
Ali taj Aljosha se trpa tamo de mu nije mesto!!!
Gledao sam ga kad je ishao on sam u taj kamp on je jedan jeb*ni mazohista koji se lozi na to!!!
Ponavljam pogledajte onog instuktora "Grbu"(mislim da se tako zove) pogledajte manire,stav,govor...
On bre Aljoshu "jede za dorucak"....
Pa pogledajte Aljoshu on kao oce da bude strog kao i oni ali to se ne stice vezbom to se dobija rodjenjem...
A cinjenica da on ne moze da se pomiri sa tim nije razlog da upropasti kviz sa odlicnom koncepcijom...
Samo kad vidim njega kako serenda muka me uhvati, a onaj instruktor kad se prodere-ne bi voleo da budem blizu njega...

[Ovu poruku je menjao ~Vojvoda dana 03.02.2005. u 19:05 GMT+1]
[ broker @ 03.02.2005. 09:31 ] @
Misim da bi moderatori trebali da reaguju na ovo vredjanje.
[ dunav @ 03.02.2005. 10:33 ] @
sta radite veceras, u 21:30?????
[ ~Vojvoda @ 03.02.2005. 18:02 ] @
[quote="broker"]Misim da bi moderatori trebali da reaguju na ovo vredjanje.
[/quote]
Kakvo vredjanje???
Odkad je izgovaranje istine vredjanje???
Ja samo hocu da kazem da je pristup koji on ima totalno pogresan...
Izigrava instruktora-sto on nije niti ce ikad biti...
Posao treba da prepusti onim koji su za to strucni ;)
On bi samo tebao da bude neka vrsta posmatraca-sudije,razumemte supervizor...
A ne tamo on se dere na njih kao shatro-strog
Ja mu skidam kapu za koncepciju kviza ali se malo previse zaneo u svojoj ulozi
Nije on covek za to
[ fanfon @ 03.02.2005. 19:26 ] @
Gledao sam par emisija i, dobro, snimljeno je kako-tako. Losa kopija onih sa zapada. Nemam neke zamerke. Ali puko mi je film kad sam u prosloj slusao onog Dimitrija kako tripuje pred kamerom u onoj ispovesti 2-3 puta. Onake bulaznije jos nisam cuo. Kao da smo svi u smrtnoj opasnosti(pogotovo on) pa je to sad neki vazan i svecani trenutak kada se pise istorija tamo gde su oni. Nisam zapamtio sta je pricao ali znam da takve tripove davno nisam cuo. Zao mi je sto nije pobedio kad se toliko uziveo...
[ Rumenka @ 03.02.2005. 19:31 ] @
E, stvarno jeste pacenik, samo takav! A ne zna recenicu da sastavi.
[ ~Vojvoda @ 03.02.2005. 22:13 ] @
I ja se slazem decko je zesce napaljen...
Dok sam ga slushao kroz glavu mi je proletela misao da se on ovo sprema za borbu protiv Shipaca.... :)
Ali veceras sam gledao...
JEB* TE AL' JE ONA DUNJA DOBRA!!!!!
Znaci ono-uniforma je skrivala ali kad se preobukla u civil....
Ne da je dobra nego otkida,a uz jos mi i zemljakinja :)

[ Rumenka @ 03.02.2005. 22:23 ] @
A jos je veci kreten onaj sto mu treba pola minuta da izgovori jednu rec. Ne znam ni kako se zove, ali strasno iritira.
[ rajco @ 04.02.2005. 01:14 ] @
Samo bih hteo da dodam da ono sto oni rade[sklekovi , trcanje... fizicka snaga, ne mislim na hrabrost tipa prelazak preko kanjona itd.] nije tesko cak mogu reci da sam razocaran koliko su nespremni.
[ dunav @ 04.02.2005. 08:07 ] @
bas je Dunja ispalila Aljosu sa onom pricom o epizodnoj ulozi u ''Jeleni''...
[ miokus @ 04.02.2005. 08:59 ] @
ocaj
[ ~Vojvoda @ 04.02.2005. 19:33 ] @
bas ga prizemljila a i onu glupavu plavushu :)
[ justdoit @ 05.02.2005. 02:24 ] @
poz!!!!!!!!! ja sam nov i interesuje me za sada gde ce biti ove godine takmicenje mbs1 ako ce biti!!
[ ~Vojvoda @ 05.02.2005. 02:33 ] @
@justdoit
poz i tebi brate!!! :)
pa ne znam pipace "puls" gledalistu i malo ce da srede utiske
pa ako se primilo...
u svakom slucaju negde oko aprila meseca(cini mi se da je prosle godine pocelo tada) bi trebale da pocnu reklame za drugi serijal ako ga bude bilo...
nemoj da brines ako budu testiranja sigurno ce biti kod tebe u Nishu, ako ne bude u Nishu, sigurno ce biti tu negde u komshiluku-Pirot,Leskovac...
[ dunav @ 11.02.2005. 13:29 ] @
samo da Dimitrije ne pobedi!!!
[ markolazarevic @ 11.02.2005. 15:23 ] @
I moj cale mrzi dimitrija cim vidi facu prebaci kanal.
[ Nabukodonosor @ 11.02.2005. 16:04 ] @
Jeste debil nema sta. Ja kad ga video ne gasim TV, vec ga nosim u garazu da se dekontaminira.
[ markolazarevic @ 11.02.2005. 16:18 ] @
Vidis kako lepo 3 zadnje poruke imaju link ka interovom forumu.
[ Nabukodonosor @ 11.02.2005. 18:28 ] @
Da. :-)))))))))))


P.S. 4
[ supporters @ 12.02.2005. 00:13 ] @
Daj bre koji vam je i mene nervira i emisija i voditelj ali sta ste napli i ispljuvali tog dimitrija pa decko je sa kosova idite vi i zivite malo tamo pa onda da vidim kako cete da se ponasate.
[ Nabukodonosor @ 12.02.2005. 00:27 ] @
Pa nisu svi sa Kosova mutavi. Kakve to veze ima sa bilo cime?
[ Nabukodonosor @ 12.02.2005. 00:41 ] @
Da malo preformulisem izjavu posto me neki prozivaju preko PP-a. Hteo sam da kazem ono sto sam i napisao, ali cu malo da nacrtam i obojim. Hteo sam da kazem da nisu svi ljudi odozdo mutavi i da mutavih ima i previse i u Srbiji i u bilo kojoj zemlji. To nema veze sa tim odakle ste. Imam dosta drugara sa Kosova jer je Kraljevo puno tih ljudi, i ne se cam se da sam upoznao nekog mutavog. Ja sam ovde na forumu cuo da je onaj Dimitrije sa Kosova. On radi mene moze da bude i sa Himalaja, ja i dalje imam svoje misljenje. Znaci, ja takvo misljenje nemam zato sto je decko sa Kosova. Bas me zabole odakle je, kao sto je njega briga odakle sam ja. On je sam odlucio da se prijavi na nesto sto gleda cela zemlja preko tv-a, tako da mora da bude spremam na neke kritike. Niko ga nije bio usima da ide tamo. Kao i bilo koga od onih likova.
[ sLovenMan @ 12.02.2005. 09:33 ] @
Pobedio je vranjanac ;)
[ Miloje Sekulic @ 12.02.2005. 12:41 ] @
Citat:
sto mu treba pola minuta da izgovori jednu rec


Ne sprema se za voditelja nego za borca.
A voditelj je mnogo jak kad se "siri" po Knez Mihajlovoj, preslo u naviku.

Miloje
[ Miloje Sekulic @ 13.02.2005. 16:45 ] @
Emisila je krš, ne uspeo pokušaj kopiranja zapadadnih emisija. Kod nas vojska jos uvek nije profesionalna, i ova emisija deluje na jadnu komediju. Kod nas vojnike ubijaju na strazarskim mestima, te je neumesno da gledamo aljosino izivljavanje nad zanesenim mladim ljudima.

Koja bi majka dozvolia svom sinu da ode u vojsku kada vidi Aljosino i izivljavanje staresina nad mladim vojnicima. Aljosa je dobar kao izvestac ali izgleda da se ovde bas zaneo sa mladicima, pa kada gledam emisiju pomislim da je nastran (jedan od onih), i da mu je cela emisija samo paravan da dodje do "mlade muske piletine".


A emisiju bi trebalo zabraniti jer ismeva vojsku, a kada je pogledam samo mogu da shvatim zasto ima toliko samoubistava u nasoj vojsci. I zbog ljudi kao sto je mazohisticni Aljosa vojsku treba profesionalizovati sto pre, tj. da u nju ide samo ko hoce.


Posle toliko ratovanje i prolivanja krvi u poslednjim godinama na ovim prostorima, zar nam treba jedna takva emisija da nas podseca na tako ruzne stvari.

[ Corey @ 13.02.2005. 18:06 ] @
Citat:
GostI zbog ljudi kao sto je mazohisticni Aljosa vojsku treba profesionalizovati sto pre, tj. da u nju ide samo ko hoce.
Pa to je i cilj.Da se vojska uništi pa kada Albanci udare da nema ko da nas brani na Kosovu.
[ Artur032 @ 13.02.2005. 18:11 ] @
Ima logike u tome!