[ timmy @ 10.01.2005. 22:35 ] @
Da li neko od prodavaca mobilnih telefona u Beogradu prima VISA karticu?
[ petarta @ 21.01.2005. 15:06 ] @
Mislis na netu ili u radnji?
U mnogim radnjam primaju.
[ timmy @ 21.01.2005. 18:38 ] @
Mislim na placanje u prodavnici ne preko neta.

Obisao sam ih dosta, a mnoge sam i zvao telefonom da proverim i nisam pronasao nijednog prodavca kod koga bih mogao da platim aparat VISA karticom.

Ideja je da iskoristim revolving i da aparat platim time na 5 rata (Deltabanka).

Naravno, resenje je i da podignem kes na automatu i da platim dinarima,
ali je pitanje da li podizanje kesa podrazumeva i da se taj novac vraca kroz revolving?

U call centru kazu da svaka transakcija, pa i podizanje na bankomatu podrazumeva revolving iako mi na salteru u banci kazu da nisu sigurni (!?) ali da misle da ipak podizanje kesa znaci da se ceo iznos mora platiti na kraju meseca. Ipak bi pre trebalo da su u call centru za platne kartice bolje obavesteni, zar ne?
[ jaques @ 23.01.2005. 23:52 ] @
Teško ćeš platiti karticom mobilni telefon jer je to sve švercovana roba pa nema ulaz a naplata ide preko banke i tako sve to...Znači jedino u ovlašćenim radnjama sa cenama + pdv.
[ Davor Vlajkovic @ 24.01.2005. 01:11 ] @
Citat:
timmy: Naravno, resenje je i da podignem kes na automatu i da platim dinarima, ali je pitanje da li podizanje kesa podrazumeva i da se taj novac vraca kroz revolving?

Ne podrazumeva. Ako su ti u call centru DB rekli da svaka transakcija, pa i podizanje gotovine na bankomatu, podrazumeva zaduzivanje kroz revolving kredit, onda trci do najblizeg bankomata i digni lovu pa idi u banku i uplati revolving ratu, pa opet do bankomata i tako ukrug
Citat:
timmy: Da li neko od prodavaca mobilnih telefona u Beogradu prima VISA karticu?

Roaming (je) prima(o) Visa kartice...
[ valeksic @ 31.01.2005. 22:59 ] @
Nemoj da zaboraviš da kod podizanja keša sa bankomata sa Master karticom ide i provizija. U slučaju Delta Banke 3%.
[ timmy @ 23.02.2005. 13:34 ] @
Odlucio sam se da ipak probam i podignem novac na bankomatu i kupim mobilni telefon, dakle za cache (kad vec ne primaju kartice).

Na kraju meseca mi je stigao obracun:

Provizija = 600 din
Revolving = 4000 din

Dakle, novac podignut na bankomatu takodje podleze revolving kreditu, tj. to moze biti nacin da se u radnjama koje ne primaju VISA karticu ipak iskoristi mogucnost kreditiranja na 5 meseci.
[ softi @ 11.04.2005. 20:36 ] @
i plati 600 dinara provizije.. za mene mnogo.