[ Bruno Toldi @ 12.01.2005. 11:47 ] @
Elem, nije bitno zashto i kako, uglavnom sistem mi je totalno pobrljavio i ja bih sad primenio neku varijantu spashavanja koju sam primenjivao na Windows platformi, pa bi mi trebao neki program koji moze disk na kome se inache sve nalazi sa sve OS-om, programima i mojim dokumentima, da izdelim na dve particije (a da pritom ne izgubim bilo shta od gomile stvari na disku), pa bih svoja dokumenta prebacio na tu novonastalu particiju, a formatirao bih ovu gde je sistem i programi. Molim vas shto pre, stojim u mestu, a posao cheka. I da, saveti tipa, narezi na DVD i sl. ne dolaze u obzir, jer je pobrljavio i toast, a i da nije, ne bih rezao, jer ima preko 80 giga dokumenata.
Hvala unapred.
[ MrNo @ 12.01.2005. 13:26 ] @
http://www.coriolis-systems.com/iPartition.php
Ne mogu da ti garantujem da ce da radi, zato sto nikada nisam koristio program. Uz to kosta 45 dolara.
[ KBB @ 12.01.2005. 13:40 ] @
Citat:
MrNohttp://www.coriolis-systems.com/iPartition.php
Ne mogu da ti garantujem da ce da radi, zato sto nikada nisam koristio program. Uz to kosta 45 dolara.


Sa njihovog sajta:
"To partition your boot disk, you will require an external disk or bootable CD-ROM."

Mislim, ali nisam 100% posto siguran, da bez formatiranja diska nema nista od deljenja na particije. Moj savet ti je da pozajmis od nekog ili da kupis HDD i da na njega prebacis podatke i onda sve iz pocetka. Meni se desilo (ima dosta takvih slucajeva) da mi padne System posle update na 10.3.7 tako da i to izbegavajte. Problem sam resio sa dodatnih hdd-om i formatiranjem sve iz pocetka...
[ madamov @ 12.01.2005. 13:55 ] @
A i pred svega svaki takav utility dolazi sa disclaimerom da prethodno bekapuješ podatke u slučaju da nešto podje naopako. Tako da si se sve svodi na to da nekako izvučeš podatke pre particionisanja, pa što onda lepo ne bi to uradio i bez tog softvera?

Najbolje je, ipak, da pozajmiš ili kupiš još jedan disk na koji ćeš sjuriti podatke.
[ MrNo @ 12.01.2005. 15:21 ] @
Ili ako mozes da se povezes preko mreze na neki drugi komp.
Sto se tice 10.3.7 ja nisam imao nikakvih problema a probao sam ga na skoro svim konfiguracijama (G3, G4 i G5)
Jesi imao neki sistem hack?
[ Bruno Toldi @ 12.01.2005. 15:22 ] @
I mislio sam da ce se na kraju svesti na tako neshto. U svakom sluchaju hvala na trudu.
[ KBB @ 12.01.2005. 15:45 ] @
Citat:
MrNo: Ili ako mozes da se povezes preko mreze na neki drugi komp.
Sto se tice 10.3.7 ja nisam imao nikakvih problema a probao sam ga na skoro svim konfiguracijama (G3, G4 i G5)
Jesi imao neki sistem hack?


Na 4 masine mi je odradio kako treba update i sve sljaka normalno ali mi se na 5toj skucao i nije mu bilo spasa sem reinstalacije. Sve je bilo po propisu instalirano bez ikakvih zajebancija i opet je pao... Citao sam po forumima ljudi od preko su isto imalo ogromne probleme sa tim updateom...
[ madamov @ 12.01.2005. 20:52 ] @
Citat:
Na 4 masine mi je odradio kako treba update i sve sljaka normalno ali mi se na 5toj skucao i nije mu bilo spasa sem reinstalacije. Sve je bilo po propisu instalirano bez ikakvih zajebancija i opet je pao... Citao sam po forumima ljudi od preko su isto imalo ogromne probleme sa tim updateom...


Na tri moje mašine i na šest-sedam klijentskih 10.3.7 instaliran bez problema.
[ viza @ 13.01.2005. 22:10 ] @
i ja sam sa update-om na 10.3.7. imao problema.

mašina je G3 sa 100% čistim intalacijama bez ikakvog "budženja" bilo čega. inače 10.3.6. radi perfektno.

prilikom upgrade-a na 10.3.7. se "zapucao" i nije pomoglo ništa osim čiste intalacije iz početka!

tako da je do daljeg izbegavam!
[ vukk @ 14.01.2005. 00:23 ] @
Citat:
Bruno Toldi: I mislio sam da ce se na kraju svesti na tako neshto. U svakom sluchaju hvala na trudu.


pa i da imas neki alat da napravis dve particije 80 GB podataka ces isto da cekas da se presnimi kao i na neki externi HDD ili kroz mrezu (da ne pominjemo vreme koje ce proteci tokom particionisanja), tako da sto se vremena tice, ne dangubi, pozajmi disk i sljakaj :-)