[ donat24 @ 14.01.2005. 19:43 ] @
Naslovi knjiga su poredani u ćelijama od B2 do AC2
podaci za pojedine knjige su ispod njih
npr.
za prvu knjigu u ćeliji B3 su podaci vezani za naslove u ćelijama C3 do AC3
za drugu knjigu u ćeliji B4 su podaci vezani za naslove u ćelijama C4 do AC4
.
.
.itd..
E sad mi dolazi problem:
Kako isprintati
za pojedinu knjigu podatke i naslov a da to izgleda normalno-tj.ako idem sa oznacavanjem naslova + knjige i podataka uz uporabu ctrl-a to mi u printu izbacuje na 2 stranice ;-(
Ima li kakav efikasniji nacin-makro nekakav vba koji bi to mozda mogao prebaciti u word ili bilo sto slicno ne mora u word samo da mogu zasebno na svakom listu ispisati podatke za svaku od knjiga.
[ Radioactive @ 15.01.2005. 22:57 ] @
Čuj stari ja puno radim sa excelom(statistika) i kad printam velike mape koje mi nemogu stati na jedan list moram smanjiti širinu stupaca ili redaka, to ti je kad ideš na oblikovanje, pa izabereš visinu redaka ili stupaca!!
Tako smanjujem veličinu dok ne prijeđe na jedan list!!
Možeš i prebaciti opcije kod printanja, da ti printa po dužini papira, možda ti stane!!
Možeš ići na oblikovanje čelije pa uključiti opciju da se tekst stisne i stane u čeliju ali je onda manje vidljiv!!!
Teško mi je pomoći kad te ne kužim najbolje, kad bih vidio što te pati onda je druga priča!!
[ govmust @ 17.01.2005. 00:01 ] @
Ne razumem bas najbolje problem al' mozda ovo pomogne:

U excelu mozes da definises deo sheet-a koji se stampa tako sto:
1. selektujes odgovarajuce celije
2. file -> print area -> set print area
3. print

Print area ustvari odredjuje sta se stampa a sta ne. NPR: imam neki proracun od b2 do p50 a hocu da stampam samo b, c, d, e, i p kolonu. Onda selektujem to sto mi treba preko 1., 2. i 3. i odtampam samo selektovani deo.

Zbunjuje me onaj deo pitanja sa Wordom. Sta ce ti makro za prebacivanje. Obican copy/paste radi pos'o izmedju worda i excela.
[ donat24 @ 17.01.2005. 19:34 ] @
Bezveze,ja ocito nesto nisam dobro uradio niti objasnio.
:-(
Ako napravim to sto je objasnjeno npr da zelim odprintati 1 i 5 redak - opet isto-oznaceno mi podijeli na 2 stranice u print previewu sto ne zelim jer nema toliko mnogo oznacenog teksta(cca 30-tak kolona i svaki puta ce biti 2 retka) nego zelim da to imam na 1 stranici.
Nesto ocito pogresno radim :-(
Word mi nije bitan ako dobijem ono sto zelim u excelu, samo sam ja u svojoj glavi umislio da bi to bilo lakse uredjivati u wordu s estetske strane nego u excelu.
[ govmust @ 18.01.2005. 01:25 ] @
Proveri da nemas negde u sheetu ubacen prelom (page break): (view -> page break nesto). Mozda te prelom kolje...