[ bags @ 17.01.2005. 15:43 ] @
Danas na predavanju Informatika i Drustvo (nesto kao sociologija) pricali smo o raznim vrstama kriptografije ,ali jako jako povrsno.Profesor je usput spomenuo da steganografiju i rekao par reci o njoj.E sad dolazi problem.Da bi nam olaksao ispit (olaksao ?!?) uveo nam je neke dodatne zadatke,tako da cu ja veceras na mail dobiti sliku sa nekom sifrom (da li je rec ,recenica ili obicni string nije rekao) i potrebno je da u sto kracem roku posaljem to njemu nazad. Vazno je poslati sto pre ,jer samo prvi dobija 4 boda ,narednih 25 tri boda a osali jedan bod. (test ima 50 bodova).

Problem je sto ja uopste ne znam kako da pocnem.Mislio sam otvoriti u hex-editoru ali ja niti znam strukturu jpeg fajla niti imam predstavu sta da trazim.Tako da ako je neko voljan da pomogne neka se javi ovdje ili na pp ili na mail.

Hvala
[ crews_adder @ 17.01.2005. 17:16 ] @
E dobro si me podsetio:
http://www.viskey.com/
[ crews_adder @ 17.01.2005. 17:22 ] @
"Baci" (tj. uploaduj) taj JPEG-file ovde na [ES], u ovu temu.
Time ces biti u prednosti u odnosu na ostale "kolege" jer ces samim tim da imas >40,000 potencijalnih pomagaca i "saucesnika"
Neko resenje ce se vec naci, sigurno.
[ bags @ 17.01.2005. 18:24 ] @
Nadam se da nece lik naci es (mada ne zna srpski ) jer onda svi ostaju bez dodatnih bodova. Inace originalno ime je z e b r a samo bez razmaka. :)
[ jajo @ 17.01.2005. 21:45 ] @
Ono sto sam za sad otkrio je da se radi o jphide algoritmu.
nije bas neko otkrice, ali eto...
[ jajo @ 18.01.2005. 11:39 ] @
jel riječ "Rusty" ima kakvo značenje u tome predmetu?
[ bags @ 20.01.2005. 23:21 ] @
Konkretno nema u vezi predmeta ali mozda ima veze sa sifrom ,stvarno ne znam.
Uostalom istekao je rok za predaju.Objavice profesor za par dana put do resenja ,pa cu ga postovati ovdje.Inace zanimljiva je statistika od priblizno 500 studenata samo je 56 uspelo.

Hvala jajo na trudu! ;)

[ bags @ 24.01.2005. 21:24 ] @
jajo imas pice od mene. Sifra je bila "Rusty " ,samo je jos trebalo otici na sledeci sajt i unijeti.Ali respect u svakom slucaju.



[ jajo @ 24.01.2005. 21:53 ] @
Sjetit cu se besplatne cuge kad navratim do beca :)