[ anon315 @ 29.04.2002. 15:24 ] @
Bez nekog odredjenog pravila masina pocinje da urla TINO NINO TINO NINO, i onda stane posle par sekundi, pa nekad traje duze, pa nekad krace, recimo prvo je pistala redovno kada pocinje da se ucitava linux kernel, a sad kad sam ocistio kuler i procesor vise ne, ali se opet tu i tamo desava. Proverio sam u BIOS-u i setovano je da me obavestava kad predje temperatura procesora na 75, ali meni je 63 stepena, tako da ne verujem da je to, jedino ako se ne zagreje u toku rada, mada ne bi terbalo imam najjaci moguci kuler, inace PIII 866 mhz ...

Sta bi moglo da bude ?
[ loshmi @ 29.04.2002. 16:39 ] @
Pa recimo od pet kulera koje imam u kucistu, najbucniji je ovaj na grafickoj kartici, ni sam nisam mogao da verujem. Pistao je pri podizanju sistema kao lud i u toku rada, ali veoma retko. Kuleri na grafickoj su malih dimenzija a vrte se na veliom broju obrtaja, pa kad udje prasina umeju da piste (bar slucaj sa mojim). Znaci obrati paznju na njega, kapiram pisti dok se podize sistem (tj. dok se nestabilizuju naponi, verovatno lose napajanje), ili pak kuler na napajanju, kod kucista loseg kvaliteta moze da bude uzrok. Takodje preporucio bih ti da otvoris kuciste i da malo "pratis situaciju", kad se desi pistanje da tacno vidis koji je od kulera. kad vidis koji je onda ga ocisti (video sam negde tread na forumu o ciscenju) ako nepomogne uzmi novi.
pozdrav Milos
[ anon315 @ 29.04.2002. 18:35 ] @
Ne, ne, ne decko, palicom se udara lopta Salim se, ma nisi me razumeo, ne piste meni kuleri, a sta vise imam sve brand name profi kvaliteta, nego pisti iz zvucnika !!! ALARM JEBOTE
[ loshmi @ 29.04.2002. 19:47 ] @
Sorry, nisam bas najpažljivije čitao, pa gotovo sigurno da se u toku rada zagreje na tih 75C. Jednostavno instaliraj neki program za praćenje temperature procesora kao što je motherboard monitor ili sl.
pozdrav
[ drdrksa @ 29.04.2002. 19:52 ] @
Probaj da preinstaliras drajvere od ploce !!!!!!

Znam da zvuci cudno ali je to jednom mom drugu pomoglo (isti simptomi)
[ FireBallKiller @ 29.04.2002. 22:23 ] @
Na ne, ne, dechko, treba da nadjesh neku dokumentaciju o tome, naime zvuchnik (tzv. beeper) proizvodi 3 razlichita zvuchna signala, kada pri podizanju sistema neshto nije u redu on se oglashava sa razlichitom "melodijom" za razlichit problem, ja se trudim da odrzavam sistem u radnom stanju tako da mnoge nisam ni chuo, chuo sam signal koji daje kada ne nadje grafichku kartu i kada ne detekuje RAM i razlikujem ih i kad ih chujem znam shta je u pitanju al mi TINO NINO neznachi nishta proveri jel se RAM, grafichka i sl. stabilno stoje u lezishtima, a ovo za temperaturu je vrlo moguce, udji u BIOS i pod stavkom HARDWARE MONITOR ili slichno pronadji trnutnu temp. chipseta i procesora, a zatim vidi i po podizanju windowsa. Ako je temp pod punim opterecenjem bez overclock-a preko 55 C trchi i menjaj cooler. I josh neshto NEPOSTOJI TAKO NESHTO KAO DRIVER ZA MATICHNU!!!

Javi shta si uradio!
[ drdrksa @ 29.04.2002. 23:12 ] @
Citat:
FireBallKiller:I josh neshto NEPOSTOJI TAKO NESHTO KAO DRIVER ZA MATICHNU!!!


Ko kaze , pa ja sam uz racunar dobio CD sa natpisom Motherboard Driver, bla bla ......

A i X mojih drugova imaju takav CD
[ FireBallKiller @ 29.04.2002. 23:49 ] @
Nemam nameru da se svadjam sa tobom niti da se podsmevam, jednostavno mnogo ljudi greshi pa sam mislio da to spomenem, tako da nije lichno uperen post protiv tebe i nije mi jasno chemu takav odgovor (znam da sam moderator, al necu da brishem). Dotichni CD verovatno sadrzi drajvere za integrisane uredjaje modem, grafichku kartu, mreznu kartu, zvuchnu kartu i slichno, kao i recimo neke alate kao npr. za flash BIOS-a, proveru temperature i sl. Ali matichna plocha nije uredjaj za koji se pishu drajveri (zamisli situaciju skolpish rachunar a on nece da radi jer nema drajvera za matichnu plochu, a njega nemozesh da instalirash jer racunar NERADI - smeshno ali je tako). Za VIA zasnovane matichne ploche postoje 4in1 driveri ali sluze za optimizaciju performansi i povecavaju stabilnost ili NISU DRAJVERI ZA MATICHNU PLOCHU, jer takvi nepostoje.

sorry, but Jebiga...
[ drdrksa @ 30.04.2002. 00:04 ] @
poruka moderatora : izbrisan citat

Potpuno si upravu , jebiga moja greska ........


[Ovu poruku je menjao jc denton dana 21.05.2002 u 01:54 AM GMT]
[ jc denton @ 30.04.2002. 21:07 ] @
Zvuk 'tino nino' je karakteristican za slot1 BX ploce (cuo sam isti na 6BTM, SY-6BA+ i mozda jos neka) i javlja se kada procesor nije utaknut u slot kako treba. Znaci, ako imas BX slot1 plocu pogledaj da li je sve kako treba kod procesora, tj. da li je 'legao' u slot pravilno.

poz.
[ anon315 @ 01.05.2002. 10:44 ] @
Aha, imam Abit BX133 Raid plocu, probacu to pa cu javim dal je uspelo, ali definitivno je procesor, ubio sam u biosu da mi javlja ako se procesor pregreje i vise ne urla ..