[ dejancho @ 19.01.2005. 22:26 ] @
Nisam neki dobar poznavalac Photoshopa, a potrebno mi je da montiram scenu na kojoj se jedan lik pretapa u drugi, npr. kao na ovoj slici:

Naravno mnogo jednostavnije: Imam lik iz profila i neki objekat pored pa bih da odradim mekani prelaz iz jednog u drugo....
Valjda sam objasnio kako treba?!?
[ tforgo @ 19.01.2005. 23:02 ] @
Ako ti nije problem postuj slike koje zelis uklopiti.

Scena na slici (film: Terminator) je odradjena na nekom 3D programu koji je u ono vreme bio pojam... Sada tako nesto moze da se relativno lako odradi u maxu ili nekom slicnim 3D prog.
[ dr ZiDoo @ 19.01.2005. 23:59 ] @
Vidi, (ovo već počinjem da ponavljam :)),

PS nije program u kojem stvari idu: Step1 -> Step2 -> Step3 = FINISH.

Moraš malo da radiš u njemu, da probavaš, da se učiš, da se uživiš. Onda kada dobro savladaš sve stvari vidjećeš da morfiranje i drugi složeni procesi mogu da se urade na 1000 načina. Ti naravno biraš koji, zapravo i ne biraš on sam nastaje, ali rezultat polako dobijaš i oblikiješ, uljepšavaš, dotjeruješ i kasnije doguraš do zadovoljavajućeg nivoa.

Najbolji primjer ekvivalencije ovog pitanja ti je npr. "Kako da nacrtam stolicu?".

Postoji 100000 raznih stolica, postoji 10000 različitih uglova iz kojih ćeš da je crtaš, možeš da kreneš od naslonjača, ili od nogu. Znači ti ćeš nactati stolicu ali ne znaš ni sam kako. Tačnije znaš ali ne možeš objasniti.

Inače, ovaj morfing je urađen kao što tfrogo reše u nekom 3d programu. U 3Du to i nije problem, pošto ako radiš u 3D maxu, postoji već određeni plugini koji sami generišu neke fizičke osobine materijala, tako npr. ako napraviš da se ovo diše iz nekog gustog fluida plug ti može sam generisati ove "razvlakuše" :)
Ipak iza ovog ostji filmska industrija, cifre od po 200 miliona dolara i tako to.
[ dejancho @ 20.01.2005. 17:21 ] @
Ma, mislim da se nismo razumeli...
Ja znam odakle je ova scena i znam da sam pogresio sto sam uopste nju postavio kao primer!
Odoh da pronadjem nesto adekvatnije, jer nisam mislio da odmodelujem nesto ovakvo. Da je to u pitanju, pao bi mi na pamet Max ili LW, Maya....
Stvar je verovatno mnogo prostija nego je ja iskomplikovah :)
Te stvari rade mnogi jednostavni programcici, ali su ogranicenio opcijama i opet cu morati a radim doradu u shopu, pa sam mislio da je bolje da sve uradim u njemu. Postovacu, ipak, neki bolji primer!
[ djolepiv @ 28.01.2005. 00:40 ] @
ne znam kako u photoshop-u ali mozes u premiere-u sa winmorph-om
premiere mora biti verzija min 6
program inace radi kao stand alone ili kao plugin za premiere - kao tranzicija
super je, bas sam ga iskoristio u nekoj montazi...
pozzzz
[ Drago L. @ 13.02.2005. 09:07 ] @
sa zakasnjenjem, ali probaj tu vidit,

http://www.mi3dot.org/tutorials/comments/53/