[ bokacbl @ 20.01.2005. 13:23 ] @
Pozdrav,

Imam problem sa sljedecim...

Treba da kreiram izvjestaj koji se poziva iz forme i to sam sve odradio i to radi, medjutim jedan od kriterijuma za pravljenje izvjestaja je po datumu. Odnosno treba da odradim da trazi odredjene zapise u odredjenom vremenskom rasponu.
Ja sam odradio da forma poziva izvjestaj koji koristi upit za kreiranja izvjestaja, u kojem sam naveo da se ispisu zapisi ciji je datum izmedju datuma1 i datuma2 koji se unose na formi. Medjutim u bazi odredjeni zapisi nemaju datum ili su nula. Sto znaci da treba postaviti uslov da je datum 0 or Null.
Odnosno trenutno dio koda izgleda ovako:
...WHERE tabela.polje BETWEEN [Forms]![Pregled]![Datum1] And [Forms]![Pregled]![Datum2]
i ovo sve radi kako treba
Medjutim kada neko izabere da je kriterij 0 or Null onda ne radi sto je i normalno jer upit zahtijeva da se ubace vrijednosti Datum1 i Datum2

Odnosno kako da odradim da se promijeni upit ako neko postavi uslov 0 or Null, tj..

da upit izgleda tipa.... WHERE tabela.polje Is Null Or 0...

Nadam se da ste razumjeli...

Hvala
[ mardesic @ 28.01.2005. 02:40 ] @
Najjednostavnije rešenje ti je da postaviš Default Value za text box na formi da bude današnji datum (=Today), pa ukoliko korisnik ne unese datum jednostavno se izvršava upit do ili od današnjeg dana, tako da nema greške u izveštaju. Ako sam te dobro razumeo, ovo bi ti rešilo problem bez muke!