[ goran Ivcic @ 21.01.2005. 23:51 ] @
Pozdrav,

Napravio sam bazu podataka u Accessu i pripadajuce reports-e, forms-e i querye i sve radi dobro. Takodje sam napravio i shortcut-e za svaki od njih al kada pokrenem pr report preko shortcut-a najprije se otvori Access a zatim pripadajuci report.

Zanima me da li je moguce da se otvori SAMO Report BEZ Access-a u pozadini?
Mozete li mi opisati kako da to postignem?!



Srdacan pozdrav.
[ Simke @ 22.01.2005. 07:50 ] @
Ako rezultate reporta snimis u snapshot file, onda mozes da ga otvoris sa snapshot viewer-om. Ali ako hoces da pokrenes report da dobijes trenutne rezultate, nece moci bez startovanja accessa.
[ goran Ivcic @ 22.01.2005. 20:22 ] @
Aha, a sad jedno mozda glupo pitanje: A sta je to snapshot file, koji tip podataka, ... ... ... nikad cuo?!?

Da li je moguce da se Access pokrene "minimiziran" a da se prozor report-a vidi "normalno"?
[ Simke @ 22.01.2005. 23:23 ] @
Znaci pokrenes report, i onda File -> Save as, i tu imas razlicite formate u kojima mozes da snimis report, izmedju ostalih i snapshot. Jenostavno omogucava da ga vidis onako kako bi ga video u Accessu, samo sto ga otvaras snapshot viewer-om (nalazi se na office cd-u).

A sto se tice drugogo pitanja, imas startup opcije, tako da tu mozes da sakrijes sve toolbars, menus, itd i da stavis da se automatski otvori report koji hoces. Mislim da je to to sto tebi treba.