[ Paladin @ 02.05.2002. 14:43 ] @
Ima li nacina da se Dreamweaver ubrza? Operacije kao sto su strip tags,
remove parameters i slicno traju po nekoliko minuta u zavisnosti od velicine fajla.
Ako je fajl koji se obradjuje veci od ~100KB sve je uzasno sporo, cak se i meniji
otvaraju 3-10 sekundi nakon klika. Problem je sto cesto moram da obradjujem fajlove
velicine 200-500 KB koji sadrze dosta tabela, da bih od njih napravio fajlove "normalne"
valicine (npr 25-50 KB).

Koristio sam DW 4.0.1 na masinama od PII 400, 128 RAM do PIII 1000, 512 RAM;
winNT4, win2000, win98;
bez obzira na konfiguraciju i operativni sistem sve je uzasno sporo.

par napomena:
- Sve te masine su bile posvecene iskljucivo radu sa DW4 i Photoshop 6, nikakav softver
nije radio u pozadini (antivirus i sl.).

- U podesavanjima za DW uvijek je bio ukljucen fast table editing, broj history steps 10

- Svi fajlovi su bili smjesteni na lokalnom disku

- Sve masine su uredno odrzavane (defrag, cleanup, updates, SP...)

Ja sad nabrajam sta je i kako je bilo, jer sam na raznim forumima cesto vidio da ljudi
navode svasta kao razlog sporosti Dreamweavera. Ubise se na Macromedia support pitajuci
"a jel imas NAV? a da nisi mozda stavi 546579 history steps" i slicne gluposti.

Bojim se da je DW jednostavno lose napisana aplikacija. Koristim DW od verzije 2.0 i ne
prelazi mi se na nesto drugo, ali zaista pocinje da me strasno nervira. Ranije nisam
imao posla sa velikim brojem Word i sl. dokumenata koje treba prebaciti u HTML, pa mi
sve ovo nije toliko smetalo, medjutim posao koji sad radim se uglavnom svodi na to.

Ja jednostavno ne mogu da prihvatim da je za find-replace operaciju na plain text fajlu
(sto replace ili cleanup u DW u sustini jeste) potreban dual Pentium 6 na 7500 Mhz i 4096 RAM

Meni nije jasno kako Photoshop 6 bez problema obradjuje sliku od 50 MB, a na istoj masini
DW se "davi" sa fajom od pisljivih 150 KB !!!

Ajde sad majstori, molim recite vasa iskustva po pitanju ovog problema. Ako neko moze da
objasni neki pametan i brz nacin za pretvaranje Word fajla od 5-30 strana (koji se sastoji
uglavnom od tabela) u cist i uredan HTML, bio bih veoma zahvalan.
[ 01011011 @ 02.05.2002. 21:43 ] @
Meni DW 4 radi savrseno dobro na mom kompijuteru, PIII 450 mhz 360mb Memorije :) Znam recete nisi normalan sto si stavio da nije 128, 256, 512, ali tako sam nadogradio pa mi ispalo toliko. :)

Medjutim sad radim u zadnja dva dana sa DW MX i zakon je, ovo je ono sto sam oduvjek zeleo. Probajte necete se pokajati. Jedva cekam da skola dobije kopije pa da mogu da ih pokradem koju i izgorim :)
[ dr ZiDoo @ 03.05.2002. 12:05 ] @
Cudno, meni je dream na PI 166 i 32 radio relativno dobro, a na Tbird 1,6 i 512mb radi ko lood