[ Deda_Mraz @ 24.01.2005. 19:38 ] @
Kompanija Google sprema se da pokrene besplatnu telefonsku uslugu koja će povezivati korisnike putem brze Internet veze, slušalica i kompjutera. Tehnologija potrebna za to postoji već neko vreme, ali se telekomunikacione kompanije još nisu naročito zagrejale za nju. Telefonska usluga Google-a mogla bi se povezati sa pretraživačem koji trenutno izvršava polovinu svih pretraga Interneta širom sveta. Tako bi, na primer, korisnik Interneta koji traži neki veb-šop mogao nakon pretrage kliknuti i razgovarati sa nekim iz prodavnice. U Japanu već sada oko 10 odsto domaćinstava koristi VOIP ("voice over Internet protocol").


Da li neko zna nešto više o ovome?
[ Gojko Vujovic @ 24.01.2005. 19:39 ] @
Da, ceo net bruji o tome:

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-1454225,00.html

Opasni su, udaraju na najjače tržište. Jedina značajna konkurencija tu im je Vonage na primer.
[ Corey @ 24.01.2005. 20:48 ] @
Extra stvar,samo nam jos fale brze veze a ADSL je dosao.
[ Deda_Mraz @ 24.01.2005. 23:32 ] @
Ako to stvarno bude kao što Google najavljuje, ladno će da počiste sve svoje konkurente! Prvo kao pretraživači, drugo kao web mejl i treće će da bude ovo telefoniranje za DZ

Mislim stvarno da yahoo nema šta da trazi naspram googla
[ dr ZiDoo @ 25.01.2005. 00:05 ] @
Onda kada svi pređemo na google, njihov vlasnik/ci će da zavladaju svijetom. Slušaće naše razgovore, čitati nam mejlove, gledati šta tražimo na internetu. Samo još čekam Google WC školjke i krevete.
[ Corey @ 25.01.2005. 14:39 ] @
Citat:
Deda_Mraz:Mislim stvarno da yahoo nema šta da trazi naspram googla :)
On ni sada nema sta da trazi a kamoli posle.
[ ducka @ 09.02.2005. 09:35 ] @
Citat:
Onda kada svi pređemo na google, njihov vlasnik/ci će da zavladaju svijetom. Slušaće naše razgovore, čitati nam mejlove, gledati šta tražimo na internetu. Samo još čekam Google WC školjke i krevete.

St je najgore stvarno ce da bude tako i sto je jos gore zamisli u svoj toj zbrci i povezanosti neku atomku na USA....
To bi znacilo ogromnu pometnju u svetu i bio bi fazon "jebaj ga,ajmo sve iz pocetka"
[ u_m @ 09.02.2005. 10:32 ] @
ha ha GOOGLE WC solja :) sa dva otvora :) GOOGLE
[ djela @ 10.02.2005. 23:13 ] @
Ha ha. Pa ne znam, ajde ko zeli da kontaktira google menagere? Ja bi da dizajniram tu WC solju!

:)
[ radovic @ 12.02.2005. 11:06 ] @
Ipak mislim da ste naseli na trac. (a onda se tracevi ko plamen prosirili po celom Internetu)

Google trenutno punom parom radi na projektu pretrazivanju serija preko googlea. http://video.google.com cisto da bi udarili kontru yahoo-u koji je pokrenuo search engine za vide fajlove. No google je smislio drugaciju koncepciju da se pretrazuju video emisije.

[ pomidora @ 12.02.2005. 16:23 ] @
Citat:
dr ZiDoo: Onda kada svi pređemo na google, njihov vlasnik/ci će da zavladaju svijetom. Slušaće naše razgovore, čitati nam mejlove, gledati šta tražimo na internetu. Samo još čekam Google WC školjke i krevete.


3aBePa!
[ Loogyc @ 02.05.2005. 17:42 ] @
Malo kasnim, ali da kazem: Google je KONZA!!!!