[ kupidisk @ 25.01.2005. 21:11 ] @
Koji je bolji format od jpg i png? Zanima me konkretno oko upotrebe na sajtu (omoti za CD i screenshotovi).

Posetioci sajta imaju ugvalnom WinXp sa IEom 6 ili novijim (ako ovo uopste ima veze).

Kojim programom mogu najlakse da napravim baner. Moram da napomenem da nemam talenta za tako nesto i da kombinacije tipa PS u ruke, pa posle spoji u gif otpadaju jer bi to sa mojim znanjem ispalo 50kb. Znaci potrebni su mi osnovni text efekti i njihovo smenjivanje.
[ filmil @ 25.01.2005. 23:25 ] @
Citat:
Koji je bolji format od jpg i png? Zanima me konkretno oko upotrebe na sajtu (omoti za CD i screenshotovi).
JPG je bolji format za fotografije. PNG je bolji format za crteže, linije, slova itd. Promenom parametara kompresije ove dve tvrdnje mogu da se izmene ali u najvećem broju slučajeva je tako.
Citat:
Posetioci sajta imaju ugvalnom WinXp sa IEom 6 ili novijim (ako ovo uopste ima veze).
Delimično ima veze. IE ne ume da pravilno iscrtava providne PNG slike.
Citat:
Kojim programom mogu najlakse da napravim baner.
Pogledaj program GIMP. Ima alate koji ti olakšavaju pravljenje banera, dugmičića, animacija i uopšte za dobar deo web poslova je mnogo bolje rešenje od Photoshopa. Povrh toga je besplatan.
Citat:
Moram da napomenem da nemam talenta za tako nesto i da kombinacije tipa PS u ruke,
Ja sam takođe strahovit antitalenat za grafiku pa ipak mogu koješta da napravim s GIMP-om; ako nisi žestoki profesionalac, GIMP će ti odraditi posao sasvim dobro.

f
[ dr ZiDoo @ 26.01.2005. 09:27 ] @
Već je bila jedna tema, ali eto neka još jedna pošto vidim da se ljudi ne snalaze.

Vidi banner ti je običan komad grafike. Uglavnom ljudi žele da on bude animiran ali svakako u tome ne treba pretjerivati i staviti pa oprezno. Takodje ne smije da bude previše upadljiv, da vadi oči etc.

Što se tiče programa za pravljenje. Ako je animiran ja ti preporučujem Adobe Image Ready. Imaš takođe i nekih jeftnijih paketa od Adobeovih (Paintshtop, Gimp, Macromedia). Takođe ne rjetko se dešava da se u kreiranju bannera moraš pomoći i nekim vektorskim alatom (CorelDRAW, CorelRAVE, Illustrator, Freehand - rijetko). Naravno, ne postoji program koji može da zamjeni tvoju kreativnost, tako da.

Šta želim da velim, već dugi put na ovom forumu.
Niko vam ne može objasniti kako se pravi banner. Mogu vam se predočiti neke stvari (dimenzije, boje, veličina), ali niko vam ne može objasniti kako se dizajnira.
[ kupidisk @ 26.01.2005. 14:08 ] @
Meni je potreban program za izradu jednostavnih efekata na textu. Znaci napravim par slicica i onda ih spojim nekim animatorom.
[ mal den @ 27.01.2005. 12:47 ] @
To mozes i u Photoshopu
[ kupidisk @ 27.01.2005. 20:27 ] @
Citat:
mal den: To mozes i u Photoshopu


Da moze, ali mi treba malo uzi program. Za mene i moje poznavanje PS ima previse mogucnosti.
[ Dragan_76 @ 12.02.2005. 13:16 ] @
Zanimljivo programce za izradu banera firestarter
[ kupidisk @ 05.03.2005. 16:43 ] @
Napravif konacno dve gif slicice koje lice na nesto i njima sam zadovoljan. Sada mi treba neki besplatan alat kojim aih mogu spojiti u jednu gif animaciju. Znaci najprostije smenjivanje na 1.2 sec, bec efekata ili bilo cega drugog.

Bitno mi je da je alat besplatan ili da ima besplatan trail koji ne ostavlja poptis na izloznu sliku.