[ bdrago @ 26.01.2005. 09:03 ] @
DoCmd.Maximize + Modal.

Moze li neko da malo detaljnije objasni kako primjeniti ovo gore tj. napraviti da se forma pojavi kod otvaranja u fullscreen-u.
A jos bolje ako to moze da pokaze na prostom primjeru koji je okacen uz poruku.

Hvala!

[ maxum @ 26.01.2005. 10:41 ] @
Jednostavno kad otvoris formu u design modu, na Event "On Open" ubaci DoCmd.Maximize i to je to... evo pogledaj primjer pa reci ako ima jos nesto nejasno..

[ bdrago @ 26.01.2005. 12:27 ] @
Jasan mi je prvi dio tj. DoCmdMaximize , ali kako da forma bude modalna tj. bez bilo kakvih menija. Bio je skoro primjer komandne table Switchboard2005 ali mi nije bas jasan.
[ Gomatami @ 27.01.2005. 19:57 ] @
Switchboard 2005 je sjajno resenje, pa zato ne stedi vremena da ga rastumacis. Iako nisam expert za Access, sedeo sam za kompom i provalio ono sto je neophodno da se zna oko setovanja switchboarda.

Da ne bih sada pricao napamet, i smarao iskusnije kolege, pitaj sta konkretno treba.
[ bdrago @ 28.01.2005. 06:24 ] @
Pa pravo da ti kazem u primjeru Switchboard 2005 ima gomila koda pa ne mogu da se snadjem. Ako imas volje, uradi osnovno sto je potrebno da se otvori jednostavna forma u fullscreenu na primjeru koji sam okacio.
Hvala!
[ maxum @ 28.01.2005. 07:00 ] @
Najjednostavnije rjesenje bez ikakvog kodiranja je da napravis blank menu bar i da ga prikacis na ovu formu... evo ide primjer...
[ Gomatami @ 29.01.2005. 16:18 ] @
Strasno bih se lose osecao da ti ne pomogne, jer sam i sam bezbroj puta uspeo da resim probleme bas na ovom forumu. U stvari, vise su mi drugi resavali probleme, tj upucivali na resenja.

U to ime napravio sam par osnovnih postavki za koje smatram da ce te interesovati.

Najbitnije je da razumes sta se nalazi u tebeli Switchboard, tu je sustina cele price. Kod samo omugucava realizaciju zahteva iz tabele.

Ako zapne, javi pa cemo da sredimo!

Poz. Goran
[ Gomatami @ 29.01.2005. 16:35 ] @
Posto sam zaboravan, treba napraviti sledecu korekciju: kao "Startup Form" postavi Switchboard i to je to!

Sorry!
[ bdrago @ 31.01.2005. 06:18 ] @
Hvala Gorane.
Pregledacu ovo i probati da primjenim.