[ cuky @ 26.01.2005. 14:35 ] @
Izrada audio pojačala

Želio bih ući u svijet elektronike jer me to područje jako zanima, no ja sam totalni početnik.
Može mi netko preporučiti link gdje se može naći kakva dobra e-knjiga koja će mi razjasniti mnoge elektroničke nepoznanice (elementi, njihov princip rada, ...)

također bi mi trebao link na kojem je zaista detaljno opisano do najmanjeg detalja i objašnjeno (PCB,...)kako napraviti audio pojačalo

unaprijed zahvaljujem
[ 1OXB @ 26.01.2005. 22:31 ] @
Pogledaj ovde na forumu pod temom "TUTORIJALI ............" a ponesto ces naci i na mom WEB-sajtu www.b-a-s.0catch.com/mojiprojekti1.html

Srecno i samo guraj napred!

Bora
[ rcoma01 @ 02.02.2005. 22:59 ] @
Kada budeš slobodan otiđi do Elektrotehničke Škole "Nikola Tesla", potraži kopirnicu i kupi knjigu Praktična Elektronika. Knjigu je napisao Miomir Filipović ( bivši direktor škole ), zvani Fića i pronaći ćeš sve što te zanima. Knjiga je preuna podataka o komponentama, njihovoj upotrebi, ispravljača,AUDIO POJAČAVAČA i brdo korisnih šema.
Veruj mi na reč iz nje ćeš mnogo naučiti, to je jedna od najboljih knjiga, i ja sam iz nje učio.
Pozdrav
[ SASA M. @ 03.02.2005. 05:16 ] @
Skini ovaj pdf sa vaseg FER-a. ima oko 2mb, objasnjava neke osnovne sklopove kakvi se koriste za izradu pojacala. doduse ne preterano detaljno, ali mislim da vredi imati, pogotovu sto je na jeziku koji razumes.

URL http://w.srk.fer.hr/e-books/pojacala%20snage.rar