[ electrobuka @ 27.01.2005. 13:14 ] @
Kako u Photoshopu obojiti fasadu kuce za sto krace vreme ili ako ima neko neki bolji predlog u vezi programa kojim bi to trebalo raditi .
[ dr ZiDoo @ 27.01.2005. 18:13 ] @
Na jedno 5 hiljada načina.

Za početak tako što selektuješ fasadu pa onda primjeniš jedan od efekata sa bojama.
Onaj lošiji je da selektuješ fasadu i jednostavno je prefarbaš.
[ SerbianRenegade @ 03.03.2005. 20:24 ] @
Ja mislim da bi ti najvernije ispalo ako bi to uradio sa vise lejera
[ electrobuka @ 03.03.2005. 23:29 ] @
zar ne postoji nista jednostavnije i brze od photoshop-a
[ MileG @ 03.03.2005. 23:36 ] @
Naravno da postoji! Uradi fasadu na kuci pa slikaj i onda ne moras da se bakces sa fotosopom :o)
Selektuj fasadu, uzmi alatku za farbanje, bijelu boju i ofarbaj. Ako hoces hirofu onda idi na filters - noise - add noise.

* moj savjet, odradi na kuci pa slika (lakse je)
[ electrobuka @ 03.03.2005. 23:44 ] @
Ne razumes
Ja musterijama moram da pokazem kako ce im izgledati kuca posle izvedenih radova
Tu postoje razne fasade ,vrata, prozori, gipsani radovi itd....
i sve sto treba jeste da slikam kucu i da je obradim da oni pre pocetka radova vide kako ce to da izgleda na kraju
[ MileG @ 03.03.2005. 23:53 ] @
Ako sam te dobro razumio...
Da bi montirao prozore i vrata na nezavrsenu kucu treba ti malo vece znanje, montaza i moglo bi se tu nesto napraviti.
Sto se fasade tice, lijepo smo ti rekli. Uzmes sliku i uvecas je, onda polako selektujes fasadu tj. ono gdje ce biti fasada i ofarbas. Selekciju radis tako sto uzmes alatku poligon laso i obrezes lijepo gdje ce biti fasada. Ako oces da selekciji dodas/oduzmes neki dio onda imas shift + selekcija za dodavanje i alt + selekcija za oduzimanje.
Kad napravis selekciju onako kako ce da izgleda fasada tj. tamo gdje ce ona da bude onda izaberes bijelu boju i stisnes edit - fill. Za noise se nisam zezao dobro ce ti doci, dace efekat hirofe :o)

* brateee kako bi ti meni objasnio kako se nanosi fasada na kucu ovako?!
[ exPirat @ 04.03.2005. 00:37 ] @

Ono sto tebi treba je tzv. "color visualizing software".

Imas sliku nekog objekta i onda odaberes farbu, kliknes recimo na vrata i klijent vidi kako ce kuca izgledati sa vratima u toj boji.

Sticajem okolnosti sam malo (sasvim malo) upucen u ovo pa cu ti napisati par stvari koje ti mogu pomoci.
Ova vrsta softvera se cesto isporucuje uz masine za mesanje boja u farbarama.
Imao sam prilike da vidim kako radi sw zvani "cpscolor" pa probaj da ga negde pronadjes. Video sam u akciji i neki italijanski sw, ali se ne mogu setiti naziva.

Poenta tog softvera je ne da samo nabaci farbu preko odabrane povrsine, vec da je prefarba uzimajuci u obzir svetlije i tamnije povrsine, brazde, reljef i sl.
Ovakav nacin "farbanja" implementiran je (barem koliko ja znam) tek u photoshopu CS.

[ iced @ 31.05.2005. 10:19 ] @
Nabavi program Home Design Pro...
U njemu ces naci najveci broj opcija koji pokriva tvoje zahteve.