[ MadDog @ 04.05.2002. 23:35 ] @
ok znaci imam SAM file, pretpostavljam da svi znate sta je to !
ok znaci digao sam ga iz jedne igraonice i u njemu ima admin shifra
UMRO mi komp od brute forcovanja ima li neko ideju kako to ja da crackujem !
poslacu ko god da mi trazi samo nek mi neko kaze sta da mu radim!
ceo dan brute forcujem shifru!

hvala!
i POZ!

e-mail mi je [email protected]
[ random @ 05.05.2002. 16:45 ] @
Hehehe, pa ako lozinka ima 8+ karaktera, možeš 6 godina da je razbijaš inkrementalno. Ili probaj sa nekim dobrim dictionary fajlom, ili pribegni nekom manje lame načinu crackovanja (ako si imao fizički pristup mašini, a najpametnije što si uspeo je da uradiš je bilo da iskopiraš SAM fajl, onda mislim stvarno, okani se ćorava posla).
[ MadDog @ 05.05.2002. 17:46 ] @
aha a sta bi ti uradio sa fizichkim pristupom?
imao sam pristup u stilu NTFSDOS !
i ono jedino sto mi je palo napamet je da skinem SAM !!!
[ tiodor @ 06.05.2002. 00:45 ] @
Koji cracker koristiš, LC3 ili neki drugi?
[ tiodor @ 06.05.2002. 00:55 ] @
Mada, ukoliko imaš vremena, potraži po internetu malo tekstova o importovanju SAM-a u registry, pa se onda baci na crack. Ja imam neki fajl o tome, ali je oko 2MB, što je za moju konekciju enormno, pa ako si u BGD-u javi mi se na [email protected], da ti prosledim tekst.

Pozdrav, Tiodor.
[ drdrksa @ 06.05.2002. 12:48 ] @
Sto se tice brute force mozes da odneses nekome ko ima mrezu racunara pa da se to zavrsi za mnogo krace vreme (ko zna sta ce biti za 6 godina a ti jos crackujes taj fajl) .......
[ MadDog @ 06.05.2002. 18:34 ] @
to upravo i radim, HVALA svima ;)


POZ!
[ UroS @ 07.05.2002. 01:19 ] @
e reci posle koja igraona da dodjemo da pikamo :)
[ MadDog @ 07.05.2002. 11:01 ] @
heheh ;)
ako uspem ...
POZ!
[ Lapix @ 26.05.2002. 23:12 ] @
Probaj sa ovim:
http://www.cgsecurity.org/index.html?cmospwd.html
[ Lapix @ 26.05.2002. 23:16 ] @
...zaboravih.Sajt je francuski pa ako ti treba pomoc ili NTFS file reci pa cu ti ga poslati
[ etaoin @ 27.05.2002. 11:23 ] @
postoji mogućnost da je SAM fajl zaštićen...

On systems that do not use Active Directory, or SYSKEY, you may obtain password hashes directly from a password database file stored on the system -- the SAM file.
Note: this approach will not allow you to obtain password hashes from most Windows 2000 systems, as Windows 2000 uses SYSKEY by default. SYSKEY was introduced in Windows NT Service Pack 3, but was not turned on by default, so SAM access works on Windows NT systems unless SYSKEY was explicitly turned on. SYSKEY provides an additional layer of encryption to stored password hashes. Interestingly, you can't tell by looking at the SAM or at password hashes it contains whether they've been encrypted with SYSKEY or not. LC4 cannot crack SYSKEY-encrypted password hashes. This implies that if you do not have access to at least one administrator account on a Windows 2000 machine, you cannot obtain the password hashes required to run LC4. In such cases, you may benefit from a password reset utility.

password reset utility bi bio npr. 'passware password recovery kit'
[ MadDog @ 28.05.2002. 12:13 ] @
e...
Razbio sam shifru iz pomenutog sam file-a :D
jedva ali sam je razbio i sada uzivam u besplatnom igranju :D poz svima koji su pomogli !!!
cak i onima koji nisu :D
POZ!