[ danko @ 06.05.2002. 10:20 ] @
Kako da odstranim zastitu od brisanja sa nekog programa! Kratko uputstvo ako moze, korak po korak!
[ Milan Aksic @ 06.05.2002. 10:46 ] @
Kakva zastita?? Koji windows?? Da li je u pitanju neki sistemski fajl??
[ danko @ 06.05.2002. 20:44 ] @
Fajl koji mi se instalirao kao propratni uz neki program! U pitanju je Win XP.
[ Milan Aksic @ 06.05.2002. 21:59 ] @
Pa, napisi koji/kakav program, i sta win prijavljuje kada pokusas da ga obrises.
Inace ne bi trebao da imas probleme pri brisanju, osim ako se ne ucitava pri startovanju windows-a, pa ti prijavljuje access violation ili slicno.
U svakom slucaju napisi kakav je to prog ili pokusaj da uklonis njegovo automatsko startovanje, i onda pokusaj da ga obrises.
[ Krsta @ 07.05.2002. 01:25 ] @
Ako sam dobro razumeo pitanje hoces da obrises neki fajl koji win ili neki drugi program koristi i ne dozvoljava da se obrise.
U tom slucaju podigni sistem sa sistemskom disketom i onda pokusaj, ako nece koristi naredbu deltree imefajla.
[ Mihailo @ 07.05.2002. 03:56 ] @
Prvo proveri da li imaš prava da brišeš fajl, ako je NTFS na disku (desni klik - properties - security). Ako taj fajl koristi neki proces, moraš prvo da ubiješ proces. To proveriš sa ctrl+alt+del vidi da li se fajl spominje negde (desni klik - end process). Ako je u pitanju sistemski fajl, prvo ga treba obrisati iz dll cache-a, dakle iz dira: E:WINDOWSsystem32dllcache (ili WINNT), jer će ga sistem iskopirati na original lokaciju zbog system file protection (zaštita sistemsih fajlova).
etc :) budi precizniji ...
[ Serbian Fighter @ 07.05.2002. 04:04 ] @
Napomena:
Svaki programer u svom programu moze napisati (najlakse je isto uraditi u VB) da se program i ako je startovan ne pokaze na TASK listi prilikom ctrl-alt-del. Takodje moze i da zabrani istu komandu tako da tom kombinacijom tastera sa tastarure ne postignes nikakav efekat.
Ostalo je Mihajlo lepo objasnio.
[ NLO @ 07.05.2002. 06:57 ] @
da, ali na win9x, u nt-ovom task manageru pod processes se prikazuju svi aktivni procesi tj startovani programi...

Dejan Krstic: Obrisan quote.

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 14.05.2002 u 12:27 PM GMT]
[ Krsta @ 08.05.2002. 02:33 ] @
Ne mora da znaci, prikazuju se oni koje je sam programer odlucio da se vide (kao sto je i Serbian_Fighter napisao),
mada u win-u ima i nekih sto se ne vide. Najprostiji je primer virusa, bilo bi lepo kad bi se video lako bi ga iskljucili. )
[ Simke @ 08.05.2002. 03:07 ] @
To sto vidite na win 98 je lista APLIKACIJA, na NT-u pored toga ima i lista PROCESA. Sto znaci da ces proces videti na nt-u, bez obzira da li vidis aplikaciju ili ne.
[ danko @ 08.05.2002. 18:36 ] @
Hvala Vam momci na pomoci, resio sam problem! Program je bio aktivan, i nije dozvoljavao brisanje, ali posto mi je Wincommander na srpskom, stalno je izlazila poruka "SKINITE ZASTITU OD BRISANJA", pa me je to bunilo! Pozdrav svima!
[ random @ 08.05.2002. 20:20 ] @
Da si to odmah rekao, uštedeo bi ovde ljudima mnogo pisanja, jer nisu znali na šta misliš zapravo.