[ -wx- @ 07.05.2002. 00:49 ] @
Pravim IRC clienta u VB-u, slicnog izgelda kao mIRC. Imam jednu MDI formu i 3 child forme frmServer, frmChanel i frmPrivate koje se otvaraju po potrebi. Problem je u tome sto kada winsock primi podatke koji su namenjeni recimo kanalu #bla kako da to prosledim bas do forme koja ima caption #Bla? Ili recimo za private poruke.. znaci, program prepozna od koga je poruka ali.. kako da ja tu poruku prosledim do forme koja ima caption <taj nick> ako je vise frmPrivate formi pokrenuto...

Da li neko ima ideju?
[ leka @ 07.05.2002. 03:27 ] @
pogledaj http://sourceforge.net/projects/leka :) To je radjeno pre 4-5 godina...
[ leka @ 07.05.2002. 03:31 ] @
-WX- Vec ima par interesenata koji bi radili na tom projektu (pogledaj ID projekta i shvatices koliko je to staro)... Ja nemam vise volje da se bakcem sa VisualBASIC-om. clsList je veoma bitna klasa to bi bar trebalo da ti bude jasno ako iole malo poznajes IRC protokol. Sve u IRC protokolu je zapravo vezano za liste i jedna zaista kvalitetna klasa je glavna stvar za dobar IRC klijent.

Tu je jedan .png fajl (bar je trebalo da bude) gde sam opisao kako je sve zamisljeno... Jos jedna glavna klasa je clsBuffer koju sam takodje mislim samo zapoceo ali nisam imao vremena da dovrsim a koja je bitna jer stvari koje dolaze sa IRC-a su po prirodi ASINHRONE (to je veoma bitno shvatiti na pocetku), a izlaz je po pravilu SINHRONi... I tako dalje. Voleo bi da to pogledas i da eventualno od oba projekta izvuces najbolje! :)

Pozdrav
[ -wx- @ 07.05.2002. 13:23 ] @
Hvala, pogledacu.