[ Black_eyed @ 01.02.2005. 08:10 ] @
Da se razjasnimo, pocetnik sam.

Potrebno je da pokrenem iz forme upit koji poziva jos dva upita. Treba da iz forme prosledim parametre tim upitima.

OK, nemora da se bas upustamo u detalje. Kako se prosledjuje parametar iz forme upitu.
Hteo bih da kada pritisnem komandno dugme da se aktivira subforma u kojoj ce mi se otvoriti upit koji ce koristiti parametar koji sam dao u formi (recimo iz text box).

Moze li preporuka za knjige VBA?
[ Simke @ 01.02.2005. 09:21 ] @
Probaj da u query-ju kao parametar (WHERE) stavis [Forms]![ImeForme]![ImeKontrole]
[ Black_eyed @ 02.02.2005. 11:02 ] @
To sam provalio i sam ali ne radi posao.

Naime, kada to tako uradim, cim pokrenem formu i pre nego sto se ona otvorila on me pita za parametar koji moram da upisem a ne da saceka da se forma otvori pa da na pritisak dugmeta preuzme parametar iz forme.

U formi ima sub-forma u koja treba da otvara rezultati upita na click kontrolnog dugmeta, ali sada se odmah pojeve rezultzti upita (jer sam morao da upisem parametar pri pokretanju forme) i dalji pritisak na dugme ne daje nikakve rezultate.

[ Zidar @ 02.02.2005. 15:32 ] @
Batali parametre u upitu potpuno. Ako pravilno napravis formu i subformu, forma ti je parent a subforma ce uvek pokazati samo Children za tekuci parent. Ako hoces da glavnu formu otvoris za neki predefinisani rekord, uradi kao sto ti je Simke rekao - DoCmd.OpenFrom sa WhereCondition. Parametarski upiti UVEK mogu i TREBA da se izbegnu. To je samo 'quick and dirty' resenje, koje ubrzo nije vise quick nego ostaje samo dirty.
[ Black_eyed @ 03.02.2005. 06:22 ] @
Hvala na savetu!

Morucu da se ozbiljnije bavim proucavanjem VBA nema mi druge!