[ ipacid @ 02.02.2005. 03:54 ] @
Imam potrebu da nekako preko GPRS-a proveravam svoj nalog na Gmail-u. Ali, naravno gmail ne podrzava (bar koliko ja znam) pristup preko gprs. Pronasao sam neki sajt koji bi trebao da sluzi kao posrednik izmedju gprs i gmail, tj. ja se mobilnim telefonom ulogujem na taj sajt a on mi bukvalno sluzi kao interfejs za komuniciranje sa gmail-om.
wap.gmailwireless.com - ali on ne radi. Bar kod mene prijavljuje gateway error.
Zna li neko kako se moze proveriti gmail preko gprs?

Posto Yahoo! ima opciju da mu se doda par eksternih mail servera, dosao sam na ideju da na gmail odobrim POP access, pa da mi Yahoo! skida poruke sa gmail-a, tako da ja kada pristupim yahoo-u preko gprs mogu da citam i poruke sa gmail. Naravno ni ovo ne radi, yahoo prijavljuje "da je gmail neocekivano prekinuo vezu". Zna li neko zasto se ovo desava i kako da podesim da bi ovo sve radilo?
Takodje sam probao da na yahoo podesim da mi skida mail i sa PTT-a, ali prijavljuje mi istu gresku. Ovo sa ptt-om je najverovatnije jer ptt zahteva da IP adresa sa koje se pristupa POP serveru bude njihova. Ali sta je fora sa gmail-om?
[ Ni ten ichi ryu @ 02.02.2005. 05:44 ] @
gmail help centar kaže: da li si kliknuo "save changes" posle uključivanja "enable pop in gmail"?
nisam siguran ali čini mi se da yahoo za eksterne servere koristi samo standardne portove (110 za pop i 25 smtp), dok gmail koristi 995 za pop, 465 i 587 za smtp.
[ Nikola Denić @ 02.02.2005. 06:33 ] @
pogledaj malo bolje ... imas java aplikacije za gmail ...
[ bobanex @ 02.02.2005. 13:23 ] @
probao sam pomenuti servis i odlicno radi: nokia 3650, 063 mreza
[ rajco @ 07.02.2005. 13:24 ] @
Daj link do te java aplikacije.
[ srdjee @ 07.02.2005. 16:28 ] @
http://www.ocasta.co.uk/mt/archives/2004/10/gmailchecker_1.html
[ Mister Big Time @ 07.02.2005. 23:54 ] @
Citat:
ipacid: Imam potrebu da nekako preko GPRS-a proveravam svoj nalog na Gmail-u. Ali, naravno gmail ne podrzava (bar koliko ja znam) pristup preko gprs. Pronasao sam neki sajt koji bi trebao da sluzi kao posrednik izmedju gprs i gmail, tj. ja se mobilnim telefonom ulogujem na taj sajt a on mi bukvalno sluzi kao interfejs za komuniciranje sa gmail-om.
wap.gmailwireless.com - ali on ne radi. Bar kod mene prijavljuje gateway error.
Zna li neko kako se moze proveriti gmail preko gprs?

Ti mislis na WAP, ne na GRPS. ;)

Postoje neki third party programi za ovu namenu.... ne secam se tacno naziva.