[ martinprce666 @ 02.02.2005. 23:34 ] @
Iamam jedam problem!
Odrzvavam LAN mrezu u jednu firmi i ima jedan problem!
Jedan PC-ja u mrezi je bio iniciran trojancima pa sa morao preinstalirati ceo sistem(formatirao sam ceo disk)!Na njemu sam Instalirao XP Pro SP1- podesio sve parametre (staticke IP adrese, Internet Gateway, DNS-a sve kao ranije) pustio sam sharing!(full)i problem je u tome da od NEGA VIDIM I ULAZIM SVE PC-ja u LAN-u ,A NJEGA VIDIM SA BILO KOG PC ALI NE MOGU DA UDJEM U NJEMU(Ustvari ja ga vidim kao PC, ali ne mogu da udjem u njemu!isklucio sam Firewall, mislio sam da on ne daje pristup ali ipak isto! inace koristim NOD32 Antivirus! mozda bi i on mogao smetati!!!!!Pingujem ga sa bilo kog pc-ja i sve je OK ali nikako ne mogu da ugjem na njegov hard disk!!!
POMAGAJTE!!!!!!!
[ mikson @ 03.02.2005. 00:02 ] @
Sharing ti nije podešen kako treba. Kako stoji stvar sa korisničkim nalozima? Koje naloge imaš na tim mašinama (user, pass), kako se loguješ....? Jel u pitanju domen ili radna grupa? Daj malo detalja...
[ martinprce666 @ 03.02.2005. 00:21 ] @
Logiran sam kao Administrator i imam samo jednu WORKGROUP! nema Passworda
[ mikson @ 03.02.2005. 01:00 ] @
Ulogovan si kao admin na toj sveže instaliranoj mašini? A na ostalim mašinama? Jel koristiš built-in admin naloge? Koliko se sećam, XP te tera posle instalacije da napraviš još jedan nalog osim Administrator (koji po default-u postaje član grupe Administrators). Ako koristiš različita korisnička imena, bez obzira na blank password, neće te pustiti - mora se slagati i user name i password.
Proveri još jednom da li su ti dobro podešene dozvole na sharing-u. I probaj da isključiš za početak firewall i ostale zezalice.
[ risk @ 05.02.2005. 09:42 ] @
probaj da iskljucis authenication (local area connection properties -> authentication) i da ukljucis guest nalog.
[ johndoe48239 @ 06.02.2005. 09:57 ] @
Imao sam slican problem. Resio sam ga tako sto sam na kompjuteru A dodao ostale kompjutere kao users, na na tim ostalim racunarima dodao kompjuter A kao user. Namestio svugde user cannot chage pass i pass never expires.
[ Milos Stojanovic @ 06.02.2005. 14:05 ] @
http://www.elitesecurity.org/poruka/586162