[ srdjand @ 04.02.2005. 18:04 ] @
TV je dosta star, sve sam zamenio da bi slika bila stabilna, ali ne mogu da centriram sliku tj iz pobudnog kola diodnog modulatora ne mogu da podesim levu stranu(pogled s preda), zapravo ne mogu da suzim sliku ravnomerno desnu i levu pa se titl i ne vidi sa leve strane. Na samom modulu nisam zamenio trimer zato sto reaguje na promene.
Pozdrav svima..
[ goranar @ 05.02.2005. 01:17 ] @
Opisi malo bolje. Ocigledno ti ne valja horizontalna linearnost, ali bitno je da li O-W radi kako treba. Kada smanjis horizontalnu sirinu, da li su ivice slike vidljive i prave ? Da li se onda popravi i linearnost ? Da li je mozda sa jedne strane ivica kriva a sa druge prava ? Pozdrav.
[ vlaki1 @ 07.02.2005. 13:15 ] @
Bez obzira na sve zameni trimere na modulu O/W.
[ Proko @ 07.02.2005. 13:42 ] @
Imaš okrugli magnet sa četvrtastom rupom pored jedne zavojnice. Pokušaj sa njim da podesiš hor.linearitet.
[ srdjand @ 08.02.2005. 19:48 ] @
Sada imam vise vremena da opisem problem, naime O-W radi, ivice su prave ali kada smanjim horizontalnu sirinu nemam isi odnos crnog sa obe strane, tako da kada bih podesio levu stranu sa desne bi ostalo crno i naravno kada rasirim sliku da se i sa desne strane izgubi crno deformise se slika. Probao sam na zavojnici da podesim ali ne reaguje mnogo, samo nisam sve trimere promenio zato sto reaguju sva tri ali izmericu ih.
Veliki pozdrav...
[ Proko @ 08.02.2005. 20:57 ] @
Ako tim je širina problem, a napajanje je u redu, proveri buster kondenzator (ide na kolektor VN tranzistora). On može "delimično" da izgubi kapacitet čime impulsi postaju uži i VEĆI što dovodi do proboja tranzistora.
[ goranar @ 09.02.2005. 00:17 ] @
Da li si siguran da je faza dobra ? Probaj da pomeras fazu kada ti je slika rasirena samo na jednu stranu. Ako ne resis problem na taj nacin probaj da HL podesavas ali sa signal generatorom, pa javi sta se dogadja. Tu nemas predvidjeno podesavanje HC, pa mislim da bi na HL morala geometrija da dodje u normalu. Pozdrav.
[ FREEMAN II @ 12.02.2005. 02:46 ] @
Koa štoje kolega @Proko naveo probaj da zamjeniš Buster kondenzator jer on zna da uzrokuje takve probleme.
Pozdrav