[ van t hoff @ 05.02.2005. 14:17 ] @
Sta preporucujete za program koji simulira osciloskop (jeste osciloskop) koristeci PC tj. vasu zvucnu karticu u smislu ADC-a da digitalizuje signal i predstavi ga kao sto to radi ekran osciloskopa.

Ja sam do sada koristio Virtins Sound Card Instrument koji u sebi ima Osciloskop, signal generator, i frekventni analizator. Ali vec sam nasao vise mana i zanima me ima li bolje alternative (pogotovo za ovaj signal generator, koji savrseno generise sve vrste signala sem pravougaonog koji meni najvise treba).
[ gane1 @ 05.02.2005. 15:31 ] @
Ako ti interesuju samo cetvrtke mislim da je naj-jednostavnije da napravis monostabilni multivibrator i ako se malo potrudis imaces divne cetvrtke!
[ van t hoff @ 05.02.2005. 18:20 ] @
Citat:
gane1: Ako ti interesuju samo cetvrtke mislim da je naj-jednostavnije da napravis monostabilni multivibrator i ako se malo potrudis imaces divne cetvrtke!
OK, samo da li imas neku semu ili mozes da me uputis na neku, jer ovako ne bih znao ni da pocnem (jer ne znam sta je monostabilni multivibrator :)).
Hvala!
[ Shadow Warrior @ 06.02.2005. 03:36 ] @
radio klub ima kit signaj injektor sa multivibratorom, lako se pravi, a kosta nesto ispod 200 kinti
www.radioklub.co.yu
[ vladobk @ 06.02.2005. 09:23 ] @
Citat:
gane1: Ako ti interesuju samo cetvrtke mislim da je naj-jednostavnije da napravis monostabilni multivibrator i ako se malo potrudis imaces divne cetvrtke!


valjda astabilni multi vibrator da nebi morao da okida monostabil ?
ima neka shema zmigavca na www.elos.co.sr pa bi eventualno mogao to iskoristiti
[ *Guru* @ 06.02.2005. 15:43 ] @
Jedan od boljih programa koji simulira bilo kakav mjerni instrument je LabView od National Instruments. Govorimo o poluprofesionalnom proizvodu.