[ simpson @ 09.05.2002. 22:40 ] @
Mnemotehnike su tehnike koje se koriste za lakse pamcenje.... Stvar se svodi na povezivanje onog sto hocemo da naucimo sa necim poznatim....

Ljudi koji odlicno savladaju ove tehnike nemaju problema sa ucenjem pa zato smatram da bi bilo dobro da se na ovoj diskusiji posveti posebna paznja ovim metodama...

Da bi se bolje upoznali sa ovim savetujem da pretrazite internet... ja cu probati da vam dostavim jednu knjigu koja govori o ovim metodama... zato imajte strpljenja dok je ne pronadjem..
[ simpson @ 20.05.2002. 22:04 ] @
Trazite na netu knjigu Power Memory System da bi se bolje upoznali sa ovim sto sam pricao.....
[ drdrksa @ 20.05.2002. 23:24 ] @
Lepo bi bilo da das neki link ................
[ simpson @ 22.05.2002. 22:03 ] @
Citat:
drdrksa:
Lepo bi bilo da das neki link ................


pa ne znam bash link.... ali znam da se knjiga nalazi negde na netu i da sam je skoro skinuo... ako je neko bas zainteresovan mogu da mu posaljem preko e maila... knjiga je u pdf formatu i velika je oko 500kb....zipovana..
[ drdrksa @ 22.05.2002. 22:42 ] @
A zasto je ne uploadujes na neki host pa ovde napises link da mogu svi da je skinu ????
[ simpson @ 23.05.2002. 22:56 ] @
Citat:
drdrksa:
A zasto je ne uploadujes na neki host pa ovde napises link da mogu svi da je skinu ????


ok.. ta ti je pametna.. strpite se neko vreme i bice..
[ LordVader @ 02.06.2002. 12:15 ] @
Evo jedan nacin da dodjete do knjige:
Idite na IRC server irc.eu.dal.net / irc.dal.net
/join #bookwarez
ukucajte !xcon6 Student_Power_Memory_System.pdf

Mozda morate cekati neko vrijeme posto queue moze da bude veoma dugacak! Ja sam cekao pola sata dok dodjem na red!!!

**napomena** morate u opcijama IRC klijenta iskljuciti blokiranje primanja fajlova preko DCC-a.

Ako ko od vas skine knjigu nek je nabaci na neki host, ja sam je skino al mi je host nesto s*eban pa ne mogu da je stavim.

POZDRAV!

Btw knjiga je odlicna!
[ LordVader @ 02.06.2002. 12:20 ] @
eh evo naletio sam na direktan link za dl:

http://www.makethegrade.com/Products/Power%20Memory%20System.ZIP

piis
[ simpson @ 09.06.2002. 00:16 ] @
hvala LordVaderu..... preporucujem svima da procitaju knjigu.... mozda ce neko pronaci resenja za svoje probleme sa ucenjem pomocu ove knjizice...
[ Rusi @ 18.06.2008. 23:01 ] @
Da li se ova tehnika koristi samo prilikom ucenja ili moze da poboljsa opste pamcenje? Ako ne, sta bi ste preporucili za bolje i kvalitetnije pamcenje?



------

Ajoj! Kada je o ovome pricano... sry za ozivljavanje teme. Googl je prvo ovo pokazao :)
[ pRo-HeAd @ 03.10.2010. 19:04 ] @
ja imam pitanje, zeleo bih da savladam fotografkso pamcenje znaci npr jedan moj drug jos od pre sad je na faxu procita za sat vremena 500 strana, ja sam zivi svedok i zna 90% toga sto je procitao..Da li neko mozda ima ideju kako da savldam ovo, ionace ja sam ucenik 5.00, ali verujte mi dnevno jako mnogo ucim i do 5 sata pa bi mi mnogo ali veoma veoma mnogo koristilio kad bi nekako to savladalo ili imate neke savete...Bicu vam zahvalan


PS: ako imate neki sajt da proverim IQ dajte..:)
[ JankoNIS @ 03.10.2010. 21:59 ] @
Citat:
LordVader: eh evo naletio sam na direktan link za dl:

http://www.makethegrade.com/Products/Power Memory System.ZIP

piis



Neverovatno, 7+1 godina star link jos uvek radi!
[ Dominator08 @ 14.11.2011. 12:25 ] @
Ne radi više link, da li neko može da okači negde knjigu?

Zapravo, našao sam nešto ali ne znam da li je to ta knjiga?
[ Vojin Jovanovic @ 18.12.2014. 18:19 ] @
hehe
3 godine kasnije...

link još uvek radi

srecno