[ zelvel @ 05.02.2005. 22:52 ] @
Postoji li mogucnost da preko interneta razgovaram sa fiksnim telefonom po ceni lokalnog poziva.
Znam da moze PS sa PS-ijem. Ali postoji u ovoj opciji mogucnost da onaj koga zovem bude obavesten da treba da ide na internet da bi se cuo samnom ili mora da se bude u isto vreme. Nemojte me slati na stranice ne znam engleski.
HVALA
[ NenadS @ 06.02.2005. 10:41 ] @
Po ceni lokalnog poziva ne moze sigurno.

Pogledaj www.skype.com ja ga koristim kad zovem preko i super je :)
[ netman @ 06.02.2005. 14:51 ] @
Probaj i Firefly, program je manji od 2 MB i radi odlično i na lošijim centralama.
Ako hoće da razgovaraš komp-komp, onda taj neko mora da bude na Netu i tada je razgovor besplatan, ali ako platis malo možes da zoves po belome svetu sa kompa na fiksne i mobilne po nekim smešnim cenama( ~0.03).
[ Nabukodonosor @ 06.02.2005. 22:52 ] @
Citat:
netman:ali ako platis malo možes da zoves po belome svetu sa kompa na fiksne i mobilne po nekim smešnim cenama( ~0.03).

Mene ovo dosta zanima posto mi roditelji zive u inostranstvu. Mozes li da kazes sta to treba da platim da bih mogao tako da telefoniram. Nisam bas u toku, pa ako mozes malo da mi sve to pojasnis.
[ NenadS @ 07.02.2005. 23:53 ] @
Odes lepo na gore pomenuti link i sve ti lepo pise. Kredit kupis kreditnom karticom, a za sve zemlje EU, usa i australiju minut razgovora je 1.7centi :)
[ Nabukodonosor @ 08.02.2005. 01:06 ] @
Koje nase kreditne kartice primaju?
[ Zox @ 08.02.2005. 12:44 ] @
@Nabukodonosor

VIdi, ja sam zainteresovan da napravimo sistem po kojem bih ja koristio tvoj telefon za zvanje po Bgd/SCG a ti moj telefon za zvanje po EU. Doduse, ne sve zemlje EU ali ceo Benelux, Francuska, Nemacka, UK bi dosle u obzir.

Za ovo je potrebno da imas stalni net, jedan stariji kompjuter, par hardverskih dodataka i telefonsku liniju. Naravno ovo bi bilo interno izmedju nas dvojice, ne za javnu i siroku upotrebu i uz interni dogovor oko uslova koriscenja telefona.
Ako imas volje i ove tehnicke uslove ajde da dalje razradjujemo.

Znanje i softver/hardver nije problem.
[ Nabukodonosor @ 08.02.2005. 16:57 ] @
Nemam uslova. nemam stalni pristup Netu. A i nemam koga da zovem po beneluksu.
[ srdjansto @ 25.06.2005. 11:22 ] @
Dali za ovakav nacin zvanja, dakle sa kompa na telefon moram da imam poseban aparat ili mogu sa mikrofonom i slusalicama, kao kad zovem nekog preko skype-a na komp?
Pozdrav
[ huegus @ 25.06.2005. 12:13 ] @
i jedno i drugo
preko programa ka x-pro ili sipps mozes koristit svaki voip provider ka nikotel ili coco.
[ pro-driver @ 25.06.2005. 22:32 ] @
Milos je, procitao sam poruku za voip i telefonsku liniju, hardwer itd za zvanje po evropi. Pa sam mislio da popricamo da vidimo sta mozemo da uradimo...

Imam tel, net 24/7, komp ....


cujemo se
[ stella-bg @ 15.07.2005. 09:39 ] @
Sve moze, a placa se ovde, u dinarima!
www.voipcommunications.eu.com
Malo kasnim, mozda si se vec snasao na neki drugi nacin, ali ovo je provereno i savrseno radi. Jedini uslov ti je da imas brzinu vecu od 28.8 kbps, u ostalom, sve imas na navedenom sajtu, pa pogledaj. Sajt je i na srpskom jeziku.
[ huegus @ 15.07.2005. 09:58 ] @
To je Talkpro reselling, jel da?
http://www.aicosystems.com/rate/index.html
http://www.voipcommunications..../tarife.asp?slovo=S&type=1
npr SAD, kod aico 0,029$ ali kod vas 0,039$
Kako to?

[Ovu poruku je menjao huegus dana 15.07.2005. u 10:59 GMT+1]
[ stella-bg @ 26.07.2005. 11:54 ] @
Izvinjavam se zbog kasnjenja odgovora.
Na sajtu www.voipcommunications.eu.com se trenutno rade izmene tarifa, pa su jos ostale stare tarife na sajtu. Obavesteni smo da su izmene sajta u toku.
Mi korisnici imamo preko naseg racuna mogucnost uvida u tacne i trenutno vazece tarife, po kojima nam se i tarifiraju razgovori.
U svakom slucaju, VOIPCOMMUNICATIONS Ltd nam je izasao u susret i uskladio tarife prema nasim potrebama, pa su tako tarife za zemlje bivse Jugoslavije, koje su aktuelne za zvanje sa ovog podrucja, nize nego na Aico-vom sajtu.
Hvala im u ime njihovih korisnika.
Pozdrav.
[ navigare @ 07.10.2010. 09:57 ] @
pa vidi, moze varijanta da taj koji koristi telefon kupi skajp telefon, naravno mora da ima hub gde ce se baza nakaciti. To ti je najjeftinija varijanta za telefoniranje

ja koristim i pc i skajp telefon 3088 dualphone
[ Braksi @ 01.11.2011. 19:42 ] @
ima li nekih problema sa koriscenjem RTX Dualphone 3088 u Srbiji ?
[ Audi cc @ 12.01.2012. 13:29 ] @
Šta je na Srpskom jeziku ? Na Japanskom DA, ali na Srpskom taj sajt ne postoji !!!
[ valjan @ 12.01.2012. 13:49 ] @
Citat:
Audi cc: Šta je na Srpskom jeziku ? Na Japanskom DA, ali na Srpskom taj sajt ne postoji !!!


Znaš kako, za 7 godina su nestale i kompletne države, a gde ne bi nestao jedan prevod sa sajta? :-)