[ zoxy @ 11.05.2002. 08:35 ] @
Koja je komanda za startovanje drugog fajla i na koji se nachin koristi(pdf,doc,exe)?
Npr. na cd-u postoji engleska i srpska verzija nekog pdf fajla i korisnik treba da odluci koju zeli da
koristi.
[ Krsta @ 11.05.2002. 21:36 ] @
Nisam te bas razumeo. Da li zelis da startujes drugi fajl iz svoje aplikacije(OLE) i da se tu izvrsava, ili da jednostavno samo da pozoves izvrsavanje tog fajla i da se on startuje sa programom koji ga asocira.
[ zoxy @ 12.05.2002. 13:08 ] @
Citat:
Krsta:
Nisam te bas razumeo. Da li zelis da startujes drugi fajl iz svoje aplikacije(OLE) i da se tu izvrsava, ili da jednostavno samo da pozoves izvrsavanje tog fajla i da se on startuje sa programom koji ga asocira.


ja bi da :"jednostavno samo da pozoves izvrsavanje tog fajla i da se on startuje sa programom koji ga asocira"
kako to? ajde mi ovjasni. Hvala!
[ Lord Storm @ 12.05.2002. 13:37 ] @
Nisi dao dobro objasnjenje. Pojasni malo, ako zelis precizan odgovor.
[ SEH @ 12.05.2002. 19:37 ] @
Imas 3 API-ja: ShellExecute(), WinExec() i CreateProcess() koji mogu posluziti za pokretanje externog programa. Tebi treba ShellExecute().
[ zoxy @ 12.05.2002. 22:30 ] @
Citat:
Lord Storm:
Nisi dao dobro objasnjenje. Pojasni malo, ako zelis precizan odgovor.


pa samo da mi se kada kliknem na dugne startuje odredjeni pdf fajl(pera.pdf), tj da se otvori acrobat reader i u njemu taj fajl. Da li sam sada dobro objasnio?
[ zoxy @ 12.05.2002. 22:32 ] @
Citat:
SEH:
Imas 3 API-ja: ShellExecute(), WinExec() i CreateProcess() koji mogu posluziti za pokretanje externog programa. Tebi treba ShellExecute().


zar ne postoji neka komanda tipa : RUN/LOAD/START pera.pdf ili tako neshto?
hvala, MNOGO!
[ Krsta @ 12.05.2002. 22:54 ] @
Nadam se da ce ti ovi primeri pomoci.
Prvi ti je za startovanje .exe fajla, a drugi startuje .doc fajl.

'Startovanje .EXE iz VB-a
Dim RetVal
RetVal = Shell("C:\WINDOWS\CALC.EXE", 1) ' Run Calculator.


'Startovanje .doc fajla iz VB-a
'Ovaj kod mozes staviti u command buton pa da se pozove na klik, ili vec gde ti zelis po izboru
Set wrd = CreateObject("Word.Application")
With wrd
.Visible = True
.Application.WindowState = wdWindowStateMaximize
.Documents.Open FileName:="C:\neki-fajl.doc"
'.Documents.Open FileName:=App.Path & "\neki-fajl.doc" ' ako ti je fajl u istom direktorijumu kao i tvoj program
End With

Pozdrav