[ Exe_ZZ @ 10.02.2005. 09:59 ] @
Sto se tice Mirijeva i prikljucaka za ADSL, zvanicno obavestenje od telekoma je da tehnickih mogucnosti nece biti do OKTOBRA !!! A da uopste ne postoji ni jedan jedini kapacitet za uvodjenje ADSL-a.... Bar nam vezisti nisu pokupili "slobodne" kapacitete ( kojih i ovako nema )

Samo me interesuje dokle ce Telekom zajedno sa pojedinim AD[S]L provajderima da prave ljude majmunima ? Njiho povracaj novca ne moze da nadoknadi cekanje od Oktobra. Mada zvanicno obavestenje provajdera je da oni ne znaju kada ce biti omogucena usluga, a sa druge strane ja samo sa jednim glupim telefonskim pozivom dobijem kompletan info da teh. mogucnosti nema ni za edan prikljucak trenutno a da realno je ocekivati da to bude moguce u Oktobru ! A da, telekom nije naglasijo koje godine ;)



[ Exe_ZZ @ 10.02.2005. 10:38 ] @
Najnovija informacija od Telekoma je da kada bi bilo oko 50 korisnika moglo bi da se ubrza uvodjenje ADSL -a.

Tako da bi bilo lepo da se jave Mirijevci , pa da vidimo koliko nas je
[ tdjokic @ 10.02.2005. 11:11 ] @
Eto odgovora onom kolegi koji je pitao da li bi neko mogao sam da finansira svoj prikljucak. Znaci preduzecu se isplati postupak tek od 50 ljudi.

Sa druge strane, malo smo (neko od nas) ucinili krivicu, mislim Sezamu, kad su rekli da bi vredelo da se ljudi prijave i tamo gde nema tehnickih uslova, da bi oni vrsili pritisak na Telekom da pozure stvar, a mi se ljutili na takvu tvrdnju. Eto, i ovde ipak pocinje ljudsko i fer ponasanje!
[ lancia @ 10.02.2005. 14:17 ] @
Pozdrav ljudi
Evo ja sam iz Mirijeva..............i takodje sam upoznat sa problemom nase centrale..................lepo je sto si podigao ovu temu i verujem da ce nas biti u dovoljnom broju, kako bi telekom u sto kracem vremenskom periodu ostvario teh. mogucnosti za adsl prikljucke.........
[ JogyII @ 10.02.2005. 15:28 ] @
kako da znam dali je to moja centrala (telefon mi pocinje sa 011/34-34-***)?
[ Exe_ZZ @ 10.02.2005. 16:55 ] @
@JogyII

Citat:
JogyII: kako da znam dali je to moja centrala (telefon mi pocinje sa 011/34-34-***)?


jeste broj sa 34-34-*** je na Mirijevskoj centrali....

Hajde neka se jave ljudi iz Mirijeva koji su podneli zahteve za uvodjenje ADSL, bar onako odokativno da znamo neki broj ljudi. I da vidimo da li da cekamo prokleti OKTOBAR ili ce se to desiti nesto ranije .....
[ smars @ 10.02.2005. 18:26 ] @

U sustini, bilo bi lepo da se grupisu teme o centralama i da se ljudi AKTIVNIJE ukljuce, da obaveste i prijatelje koji mozda ne posecuju ove forume, a mogli bi da budu zainteresovani za ADSL; razumem da su ljudi razocarani , mozda cak i besni...ali mozda trud i ne bude uzalud...
Ja cu mozda da, posto budem saznao jos informacija o mojoj centrali (denkova basta), organizujem neko lepljenje plakata po kraju ili slicno... taman da se malo ugrejem na ovoj hladnoci :)

Pozdrav i samo hrabro!


[ marcoman @ 12.02.2005. 13:22 ] @
Jel' to proverena informacija za cifru od 50 ljudi, i koji bi to bio procenat prijavljenih, odn. kog je kapaciteta ta centrala? Mozda bi ja kod mene sproveo slicnu akciju, pa cisto da znam kako su proracunali da bi bas 50 ljudi ubrzalo tu proceduru. Dakle, 50 na koliko ljudi ukupno??
Pozdrav i srecno!!
[ DemianTheCracker @ 13.02.2005. 19:29 ] @
ama BRE :))

ne dam pare nikome za onosto NEMAM alo !! nek mi popushe qratz i telekom i ti nazovi kobajagi provajderi :((

lazu nas iz ptt-a za kablovski internet jos od 2000 godine ?? a vi nista samo se nadate ko kerovi za kosku :(( umesto da se povede kampanja u mirijevu i da se odbija placanje pretplate ?? VI sta VI radite moljakate ko pichke neke i jedva cekate da vam neko nesto ponudi AE MENI DAJTE JEDNO 100000 EUR sha ima VEZE :)))?? ste vi normalni vec placate ptt-u pretplatu za usluge koje nemate ??

bezicni net isto nie moguc do proleca ! bice ali ce to biti varijanta jednako skupa kao i dvosmerni satelitski internet :((


gospodo motke u ruke pa da im jebemo mamitzu LAZU DA NEMA mogucnosti u mirijevu vec razmisljaju sta da rade sa kabl netom zato sto vec naplacuju pretplatu kao da usluga postoji ??

ako necete da se ukljucite u akciju bojkota pretplate a vi lepo ko kucici cekajte mozh vam neko i batzi koskitzu neku...
INACHE ZA VASU INFO : placate preplatu kao i korisnitzi sa tosinog bunara koji imaju sve ono sto mi mirijewtzi nemamo DA

ae pozzZZ
[ Stefano @ 14.02.2005. 00:01 ] @
i ja sam iz Mirijeva.
Ajde da organizujemo peticiju za ADSL.Gledacu da burazer navuce svoje ortake iz kraja za ADSL,pa da se ispotpisuju.
Meni je ADSL cilj,i nadam se da cemo uspeti.Ako hocete da napravimo neki sastanak "kako delovati" javite mi se na pp da razmenimo telefone pa da se skupimo.
[ JogyII @ 14.02.2005. 12:23 ] @
i ja sam iz Mirjeva, dali neko ima viska usranu motku da mi pozajmi posto nemam svoju ? LOL



[ digisatplus @ 19.02.2005. 03:20 ] @
Telekom Srbija ce jos malo kada im se ukune monopol da se bavi vocarstvom u Srbiji kada stgne konkurencija TS nece ni da postoji. Evo malo racunice oni bi da uzmu 50 x 2.000 din po prikljucku = 1.000.000 dindji tek onda im se isplati e pa u inat nedam, i da dobijem sedmicu na loto nedam bandi. Zvao sam verat znate li ljudi sta stvarno znaci ADSL znaci jedno finansisko robstvo. pazi sad 2.000 dindji za setup to jest ulaz u sistem stim da svaki mesec se placa najmanje 1.500 din veratu, ja sam pitao sta se desava ako recimo necu jedan mesec da uzmem internet odgovor verata je mi vas iskljucujemo jer mi placamo port unapred kod telekoma a ako bi ste hteli ponovo da se ukljucite placate ponovo 2.000 dindji plus naknadu za mesecni servis 1.500 sto znaci jedanput kad udjete u vrzino kolo izlaska nema a ako i izadjete ponovan ulazak je oko 50.00 evra. Pa ti sad vidi bato hoces li ili neces ADSL. Koliko sam ja cuo u Americi 10mb veza kosta 10 usd mesecno a gde smo mi u toj prici i nasta sve ovo lici.

Dobro dobro razmislite pre nego uzmete sebi omcu oko vrata.
[ monstrum @ 19.02.2005. 23:18 ] @
@digisatplus

Ne bih se složio s tobom. Uzeo si jednu od gorih ponuda VeratNeta ( iako su ljudi navikli da Verat nudi nesto jeftino a relativno OK za tu cenu ). SezamPro ti da modem na iznajmljivanje, mesec dana, neogranicen pristup, 256kb za 2199.00 din. Pa ako dajes 1500 imas jos i 700 ( za takav net, pa ti ga podeli s komsijom po pola preko mrežne ako ti je skupo ) + mozes da odustanes kada hoces, vrnes modem i to je to, a i ponovo da se prijavis, potpises, platis, uzmes modem i picis ponovo ( bas sam ih to pitao).

Elem, ja sam iz Mirijeva takodje. Sto se wireless Neta tice, bas verat je trebao da stavi anetu na moju zgradu ( da vuce signal sa kapije na konjarniku ) ali naravno to se oduzilo i nikako. "Bice na prolece" ali cisto sumnjam.

ADSL je super stvar, eto i ja sam jos jedan mirijevac, a znam bar jos jednog u zgradi koji bi uzeo to pod SezamPro uslovima ( znaci bez setup-a i tako tih sranja, sa iznajmljivanjem modema FREE ). Valjalo bi da se skupimo pa da vidimo sta cemo da uradmo, ima jos ljudi koji su zainteresovani. Mirijevo ima 30-40.000 ljudi, ima nas i vise od 50 koji bi to odmah uveli, da ne kazem i preko 100.

Inace za informaciju, u Hrvatskoj, "T" mreza od kada im je dosla cvetaju im ruze... jer je ADSL pojeftnio na 99 kuna ( 1 kuna 7-8 dinara ), i to u svim krajevima Hrvatske bez cekanja. A nasi slepci, su slepci, nikada mi necemo dogurati nigde, ili cemo uvek kasniti bar 50 godina za ostatkom sveta.
[ Exe_ZZ @ 28.02.2005. 10:33 ] @
Zvanično obaveštenje Sezama :

Postovani/Postovana,

Sezam u ovom trenutku ima na cekanju 94 korisnika sa
centrale Mirijevo. Cifra se naravno iz dana u dan menja tako
da je ovo samo do danas. Vec smo skretali paznju ljudima u
Telekomu da na Mirijevu ima dosta prijava i da bi trebalo
nesto da urade, a prvi put sada cujemo da traze da ih bude 50.
Ako je to jedini uslov, onda netreba da brinete. Taj uslov
je vec ispunjen.

Srdacan pozdrav,
Sladjana Milenkovic
SezamPro korisnicki servis
----------------------------
ISP SezamPro On-Line
www.sezampro.yu
+381 11 3227 231


Nadam se da će Telekom uraditi nešto povodom Mirijevaca gladnih net-a ;)
[ lancia @ 28.02.2005. 19:25 ] @
Ma sezamu ne verujem nishta.................
Evo mail-a od beotel-a (slicno je i obavestenje od verata koje sam dobio tel. putem) :

Poštovani,

Obaveštavamo Vas da za prijavljenu noseću telefonsku liniju ne postoje prepreke za uvođenje ADSL sistema za pristup Internetu, ali na strani Telekoma Srbije još uvek nije instalirana odgovarajuća oprema za pružanje ovog Servisa.
BeotelNet će Vas, čim se tehničke mogućnosti stvore, obavestiti putem elektronske pošte.

[ monstrum @ 28.02.2005. 20:40 ] @
Taj isti PTT, tj. Telekom, ne moze preko svoje kablovske da pusti signal za
Net vec mesecima ( ako ne i citave 2 godine ) od kada su preuzeli
Telefonkabl, sto im je lakse nego da osposobljavaju centrale za ADSL.
[ feelgood333 @ 02.03.2005. 22:56 ] @
zdravo mirijevci-komsije
ima li novih informacija o adsl-u u mirijevu
poslednje sto sam cuo od telekoma je da ce mozda biti u aprilu pa hajde da sacekam i vidim i to cudo
inace na poslu imam adsl sezamov super radi ja sam odusevljen
pozdrav svima javite se
[ lancia @ 03.03.2005. 11:33 ] @
U aprilu ..................jel to informacija bas iz telekoma ili?
[ monstrum @ 03.03.2005. 12:04 ] @
Ljudi, kazem vam kada oni nece u kablovsku da puste net sto im je
neuporedivo jeftinije i pogodnije ( jer bi imali monopol ) a ADSL moze bilo
koji provajder da uvede ( kada Telekom sredi stvar )... tako da ja nista ne
verujem za april... suvise je brzo i blizu. Naravno voleo bih da nisam u
pravu.
[ JogyII @ 03.03.2005. 14:39 ] @
Citat:
monstrum: Ljudi, kazem vam kada oni nece u kablovsku da puste net sto im je
neuporedivo jeftinije i pogodnije ( jer bi imali monopol ) a ADSL moze bilo
koji provajder da uvede ( kada Telekom sredi stvar )...

samo je pitanje dali im se vise isplati da uzmu n dinara za pretplatu za kablovski za mesec dana (i placaju svoj internet, tehnicku podrsku), ili da uzmu 1200 din po korisniku za ADSL prikljucak za mesec dana (preko provajdera) i ne placaju internet koji provajder daje, ne placaju tehnicku podrsku koju provajder daje ...
oni i na ADSL-u imaju monopol, i 70% para za mesecnu pretplatu ide njima, da monopol ne postoji cene bi bile duplo jeftinije (da naplacuju recimo 300 din umesto 1200 din po prikljucku zbog konkurencije)



[ lancia @ 09.03.2005. 11:52 ] @

Sinoc od 21h pa do 02h mi nije funkcionisala linija (ISDN)...............mora da su ugradjivali portove za ADSL........................??
[ monstrum @ 09.03.2005. 12:06 ] @
i meni isto
[ lancia @ 09.03.2005. 14:24 ] @
Cekaj i ti si na ISDN-u i imao si ovaj problem?
[ monstrum @ 09.03.2005. 14:44 ] @
Ne. Meni telefon nije radio ( imam 2 linije ) i okolnim zgradama koje sam
pokusao s mobilnog da dobijem. Nije bilo nikakvog signala. I ja
pretpostavljam da su ADSL sredjivali, ali nije provereno.
[ lancia @ 09.03.2005. 15:11 ] @
Pri ubacivanju portova za ADSL, ma i kakvog rada na centrali dolazi do privremenog prekida veza................
Ostaje nam da sacekamo pa da vidimo da li je to zaista bilo zbog ADSL-a..........

Zna li ko vise o ovome?

Pozdrav
[ digisatplus @ 09.03.2005. 18:57 ] @
Sinoc 8 marta oko 22 su mi prkinuli liniju usred razgovora , odem do govornice ni govornica neradi odem od portira u centrali u Mirijevu kad tamo kod njega neki nazovi majstori ... i kazu da su oni iskljucili centralu da bi zamenuli NAPAJANJE ja pitam za ADSL oni kao navodno rade na tome plus bice jos iznanadjenja na centrali Mirijevo.
[ lancia @ 09.03.2005. 19:22 ] @
Pa ok svi pricaju da ce biti.............,a jel ti je rekao druze kakvih iznenadjenja ce biti.....?
[ digisatplus @ 10.03.2005. 12:00 ] @
Naravno NE nije mi rekao navodno cuce se .. ????
[ lancia @ 28.03.2005. 12:11 ] @
Znaci nista od toga.....................
danas sam sreo montere telekoma u mirijevu i pitao ih za adsl u mirijevskoj centrali...............
rekli su mi da se jos nista ne zna....................eh da li neko od vas zna nesto za mirijevo ?
[ acatheking @ 28.03.2005. 21:36 ] @
Pozdrav komšije Mirijevci.
Sad se i ja setih onog dana kada nam nije radio telefon...
Pa ne znam da li je taj prekid imao ikakve veze sa postavljanjem DSLAM-ova, jer prošlo je već 20-ak dana, a niko ništa nije saznao.

Citat:

Zvanično obaveštenje Sezama :

Postovani/Postovana,

Sezam u ovom trenutku ima na cekanju 94 korisnika sa
centrale Mirijevo. Cifra se naravno iz dana u dan menja tako
da je ovo samo do danas. Vec smo skretali paznju ljudima u
Telekomu da na Mirijevu ima dosta prijava i da bi trebalo
nesto da urade, a prvi put sada cujemo da traze da ih bude 50.
Ako je to jedini uslov, onda netreba da brinete. Taj uslov
je vec ispunjen.

Srdacan pozdrav,
Sladjana Milenkovic
SezamPro korisnicki servis
----------------------------
ISP SezamPro On-Line
www.sezampro.yu
+381 11 3227 231


Pa kada je Sezam u pitanju, mi koji smo NA Mirijevu NETREBA da brinemo. A ovo sa minimumom od 50 zainteresovanih mi je pomalo smešno. Ko je ovde lud, Sezam (što prvi put čuje) ili Telekom (koji stvarno ima ovakve idiotske zahteve)?
Par pitanja korisnicima koji imaju već ADSL i koji od provajdera dobiju modem. Ne jurim ponude, ne zovem, jer nemam vajde, pa pitam ovde. Da li modem dobijate konfigurisan i da li dobijate neko sažeto uputstvo za određeni tip modema što se podešavanja tiče? Imam prilike na poslu da se igram sa nekim DSLAM-om i modemima, pa pitam, jer mislim da za običnog korisnika nije baš jednostavno podesiti modem. I u krajnjem slučaju, da se desi da resetujete konfiguraciju, postoji li telefonska podrška za to? Da li su provajderi koji nude ADSL računali na to i kako su te stvari rešili?
[ Exe_ZZ @ 01.04.2005. 13:04 ] @
Nov info od Sezama da su počeli radovi na Mirijevskoj centrali....
.... samo ostaje da se nadamo da je inf. tačan

Ako neko može neka proveri informaciju , neka pošalje post
[ digisatplus @ 24.04.2005. 23:39 ] @
Ma zavrsice to telekom za jedan dan, dan kad izgubi monopol i dobije konkurenciju, onda ce da budu najtrazaniji strucnjaci iz oblasti telakomunikacija, a telekom srbija ce tek onda da se cesa tamo gde ga svrbi. Taj dan nije daleko zar ne. A kad dodje taj dan onda ce t.s. da se bavi vocarstvom po Srbiji.
[ Stefano @ 02.05.2005. 14:23 ] @
Ima li neko novih informacija oko Mirijeva,ima li nade?
Meni flat dial up 7.5. istice na sezamu,stalno se dvoumim da li uplatiti novih mesec dana ili ne,sve iscekujuci taj ADSL.
[ lancia @ 02.05.2005. 21:38 ] @
Slobodno uplati
[ monstrum @ 03.05.2005. 03:13 ] @
Pa kada odes da uplatis tamo, pitas njih, valja imaju informaicju,
saradjujuci s telekomom... ili tako nesto, kada vec ides u sam Sezam. A cio
sam da su prikljcili 1000-tog korisnika ADSL-a...
[ lancia @ 06.05.2005. 00:48 ] @
off topic : Kakve su mogucnosti za Wireless u Mirijevu , samo mi verat ne pominjite!
[ digisatplus @ 11.05.2005. 01:10 ] @
I dalje celo mirijevo pusli li pusi ADSL tesko li pitanje
[ lancia @ 12.05.2005. 01:38 ] @
Kada bi se bar znalo otprilke? mesec,dva, pet, ......................
[ monstrum @ 12.05.2005. 09:27 ] @
Kada bi i oni sami znali kada ce bilo bi lakse, ali pojma nemaju... jer se
to radi bez plana, bez ideje, nego po principu ' AJMO danas, stiglo pivo'
[ lancia @ 16.05.2005. 13:04 ] @
Ovako zvezdarska centrala je uveliko pocela sa radom, i ugradjivanjem opreme, dok provajderi vrse pritisak na telekom i za mirijevsku centralu, postoji obecanje od telekoma da ce mirijevska centrala biti spremna za adsl korisnike najkasnije do kraja godine...............
[ Stefano @ 16.05.2005. 20:36 ] @
nadam se toplo da cemo ipak mnogo pre kraja godine imati taj ADSL
[ DemianTheCracker @ 19.05.2005. 20:06 ] @
pozzZZ

posto mi je obrisan post da preformulishem :D


SBB je mirijevcima dao mnogo bolju ponudu od one koju daju provajderi koji nude ono sto nemogu da pruze :D ponuda je poslata svim mirijevcima zato proverite vashe postansko sanduche


ae pozzZZ
[ lancia @ 20.05.2005. 00:19 ] @
Pusti sanduce objasni o cemu se radi

Pozdrav
[ monstrum @ 20.05.2005. 01:50 ] @
Ja mislim da od toga nema nista, s obzirom da PTT drzi kablovsku kod nas, a
ako sam dobro skapirao, SBB je isto kablovska mreza, ne?
[ DemianTheCracker @ 20.05.2005. 13:39 ] @
ehhh pa sad ako objasnim moze se desiti da opet obrisu post


evo ovako

SBB je poslao svim mirijevcima ponudu da se besplatno prikljuce na njihovu mrezu ! svako ko potpise ugovor do 01.06.2005. oslobodjen je placanja pretplate 6 meseci !

nakon pustanja signala od strane SBB-a potrebno je raskinuti ugovor sa PTT KDS !

do mesec dana od pustanja signala dobija se i kablovski internet naravno ukoliko je posnet zahtev ! sve ovo se nalazi u postanskim sanducicima u vidu ponude i objasnjenja da je veliki broj stanovnika mirijeva izrazio zelju da potpise ugovor sa SBB-om



ae pozzZZ
[ lancia @ 20.05.2005. 14:03 ] @
@DemianTheCracker vidi ovo , nemam nista u sanducetu , aj posalji mi njihov kontakt telefon na pp ako smatras da ovde ne ide...............
Sto se tice ptt , ja to ne placam , a vidim ih
[ DemianTheCracker @ 20.05.2005. 14:25 ] @
verovatno nisu jos ubacili svima poziv !

nemam trenutno tel. mada probaj da od tehnicke podrske dobijes telefon komercijaliste koji je zaduzen za nirijevo !



[ monstrum @ 20.05.2005. 14:53 ] @
Hajde logično da krenemo. Kako može SBB da koristi infrastrukturu PTT-a? Pre svega mislim na kablove. Ja verujem nikako... a da kopaju da provlače svoje kablove, teško... ali ko zna, ovo je Srbija.
[ lancia @ 20.05.2005. 17:11 ] @
Koriste njihove vodove :

h**p://www.sbb.co.yu
[ DemianTheCracker @ 20.05.2005. 19:31 ] @
pozzZZ


info broj za mirijevo 064-840-75-71

akcija pocinje sl nedelje


PTT na info kanalu objavio laznu vest da navodno pocinje kablovski net u mirijevu u cilju blokiranja akcije SBB-a ! navodno su u ovoj experimentalnoj fazi PODELILI 25 modema korisnicima ??? ja ih pitam na osnovu kog kriterijuma su to izveli ?? koga su u mirijevu pitali da li zeli da ucestvuje u experimentalnoj fazi kabl. neta ???


dakle imate broj pa ostavite podatke komercijalisti i nikako ne nasedajte ne minu PTT-a


ae pozzZZ
[ lancia @ 21.05.2005. 00:16 ] @
Postoje sigurno neke nepogodnosti u odnosu adsl, ali i ovo je ok, sve u svemu zakazao sam razgovor sa onom ribom iz sbb-a, pa cemo videti da li postoje teh. mogucnosti za kablovski net na mojoj lokaciji, buduci da nije pokriveno celo naselje,a diktirace i broj interesenata delu mirijeva
[ Stefano @ 21.05.2005. 11:53 ] @
vidis ovo nije lose resenje.A mene interesuje sledece,da li moze da se zadrzi i prikljucak kod PTT-a i cable net kod SBB-a.

Mislim da ce biti prakticno nuzno da se PTT malo aktivira po tom pitanju posto ce onda stvarno SBB da im pouzima sve pretplatnike.
[ monstrum @ 21.05.2005. 12:05 ] @
Ljudi, meni i dalje nije jasno kako SBB moze da koristi PTT-ovu
infrastrukturu!? To kosta da neko kopa danas, kilometrima po brdovitom
Mirijevu, rovari ulice, ubacuje u zgrade... nece im to nikada dozvoliti da
urade, pogotovu ne pojedinacno... ne ide kabl do svakog posebno...
[ DemianTheCracker @ 21.05.2005. 15:06 ] @
e monstrume jbt

pa mreza nije PTT-ova nego je vlasnistvo TELEFONKABL-a i ko da kintu taj ce da se kaci inace kao sto rekoh PTT je pustio vest da je kablovski internet SHATRO krenuo experimentalno to je naravno mina :D

a za dve mreze ?? pitajte njih kad dodju za potpisivanje ugovora :D

ae pozzZZ
[ lancia @ 21.05.2005. 19:55 ] @
Citat:
Stefano: vidis ovo nije lose resenje.A mene interesuje sledece,da li moze da se zadrzi i prikljucak kod PTT-a i cable net kod SBB-a.


Ne moze
[ Stefano @ 21.05.2005. 20:54 ] @
u tom slucaju mi se nesto i ne prelazi na SBB,gledam da ima dosta i nezadovoljnih korisnika,pre svega oko iskljucivanja muzickih kanala na dan zalosti,i jos po nesto(znam da je bila losa tehnicka podrska).
[ monstrum @ 22.05.2005. 00:57 ] @
Citat:
pa mreza nije PTT-ova nego je vlasnistvo TELEFONKABL-a i ko da kintu taj ce da se kaci inace kao sto rekoh PTT je pustio vest da je kablovski internet SHATRO krenuo experimentalno to je naravno mina :D


Ovo nije istina. Prosto je PTT kupio sve sto je Telefonkabl ikada imao i uradio, pa samim tim i vodove. Mislim, u principu nije vazno, ja sam u Mirijevu isto i voleo bih da se nesto promeni, ali mislim da je ovo bas tehnicka glupost i da je zato neizvodljivo.
[ lancia @ 22.05.2005. 02:11 ] @
Ljudi zakljucuju ugovore , zasto bi pricali bez veze
[ monstrum @ 22.05.2005. 09:09 ] @
Onda OK... super!
[ acatheking @ 24.05.2005. 14:39 ] @
Meni nije stiglo ništa od SBB u poštansko sanduče... samo računi za telefon, kablovsku PTT i naši papirnati spamer "Mirijevac".
Što se tiče SBB kablovskog interneta, on me savršeno ne zanima. Jedino bi mi bio interesantan njihov paket programa koji se plaćaju, jer u suštini, izbor free programa koje nude je sličan onome koji imamo na PTT.
Pitao sam par ljudi, i oni nisu dobili nikakav flajer od SBB. Da nije DemianTheCracker pustio samo neku buvu? A malo mi je i neozbiljno da je kontakt telefon mobilni. Sve u svemu ne verujem u tu priču baš mnogo, a malo mi je iracionalno da SBB pravi svoju infrastrukturu paralelno sa postojećom PTT.
[ acatheking @ 24.05.2005. 14:43 ] @
Meni nije stiglo ništa od SBB u poštansko sanduče... samo računi za telefon, kablovsku PTT i naši papirnati spamer "Mirijevac".
Što se tiče SBB kablovskog interneta, on me savršeno ne zanima. Jedino bi mi bio interesantan njihov paket programa koji se plaćaju, jer u suštini, izbor free programa koje nude je sličan onome koji imamo na PTT.
Pitao sam par ljudi, i oni nisu dobili nikakav flajer od SBB. Da nije DemianTheCracker pustio samo neku buvu? A malo mi je i neozbiljno da je kontakt telefon mobilni. Sve u svemu ne verujem u tu priču baš mnogo, a malo mi je iracionalno da SBB pravi svoju infrastrukturu paralelno sa postojećom PTT.
[ DemianTheCracker @ 24.05.2005. 17:18 ] @
khm

problem br. 1

ptt nikoga nije pitao kada je kao indijanac bez nadmetanja >> preuzeo<< mrezu tkb catv-a

problem br 2.

ptt nije ni sa jednim korisnikom kablovske potpisao nikakav ugovor tako da do potpisivanja ugovora potpuno NELEGALNO emituje program i koristi infrastrukturu

problem br 3.

ptt naplacuje pretplatu ( nelegalno i bez ikakvog akta koji su korisnici potpisali) u iznosu koji se naplacuje korisnicima koji imaju sve one usluge koje ptt navodi na info kanalu ( misli se naravno i na usluge koje se pruzaju korisnicima na lokaciji tosin bunar)


inace onima koji ne veruju da su reklame ubacivane u sanducice zelim da kazem da sam i ja dao primedbu zaposlenima u sbb-u za to a takodje sam im rekao da marketinski sve ovo nije dobro odradjeno

za ponudu se mozete raspitati i na telefon 330-52-52


ae pozzZZ
[ DemianTheCracker @ 27.05.2005. 18:08 ] @
pozzZZ


jos uvek nista novo ! ja sam ostavio poodavno podatke komercijalisti ali se ne javlja

ae pozzZZ

[ lancia @ 29.05.2005. 01:06 ] @
Mogu da potvrdim isto, zvao sam je jos dva puta i rekla mi je da ce se javiti cim budu imali u planu taj deo mirijeva gde zivim........
[ monstrum @ 29.05.2005. 01:17 ] @
Zna li neko zasto telefoni nisu preksinoc radili u mirijevu, OSIM za interne
razgovore ( na mirijevskoj centrali ), da nije TO TO !?
[ lancia @ 29.05.2005. 11:04 ] @
@Monstrum to se desavalo nekoliko puta i uvek smo mislili na isto, ali veruj svi cemo biti blagovremeno obavesteni i ovde na forumu i od provajderskih kuca gde smo se prijavili kada bude TO TO...................znas i sam kako se vesti brzo sire

[Ovu poruku je menjao lancia dana 30.05.2005. u 01:26 GMT+1]
[ DemianTheCracker @ 29.05.2005. 19:33 ] @
pozzZZ

TO TO ce da docekamo na kukovo leto nista od doga :D

za SBB info da je vec pusten deo mirijevskog venca i deo matice srpske ovo je sa SBB foruma inace oni kazu da ide sporo zato sto odma pustaju i signal

ae pozzZZ

[ acatheking @ 30.05.2005. 21:24 ] @
Citat:
DemianTheCracker: pozzZZ

TO TO ce da docekamo na kukovo leto nista od doga :D

za SBB info da je vec pusten deo mirijevskog venca i deo matice srpske ovo je sa SBB foruma inace oni kazu da ide sporo zato sto odma pustaju i signal

ae pozzZZ


Daj bre, komšija, veruješ nekom site adminu na SBB.

Citat sa njihovog foruma:

Sada se radi analiza dosadašnjeg odziva na Mirijevu. Pre nego što se odlučimo na dalje podpisivanje ugovora sa novim korisnicima, moramo da dobijemo zelene svetlo upravnih organa a na osnovu rezltata dosadašnjeg uzorka.

Ne znam samo koju analizu rade i na osnovu čega. Neka se javi neko ko je u toj njihovoj eksperimentalnoj fazi korišćena. Po meni je ovo sve neka neozbiljna priča sa SBB-om.

Kad bolje razmislim, dobro je menu i sa ovim našim (postojećim) PTT KDS.
[ DemianTheCracker @ 31.05.2005. 10:34 ] @
ma super samo ti placaj ono sto nemas :D


ja jedva cekam da oni nastave sa prikljucivanjem a sto se tice signala on je pusten u delu ulica matice srpske i mirijevskog bulevara.... sada rade analizu odziva i prijava ostalih korisnika zato sto je potrebno ipak formirati celine :D



ae pozzZZ
[ lancia @ 31.05.2005. 12:47 ] @
SBB ima odlicnu ponuda , ko po meni krojenu, ali samo da se to ne oduzi............ jedna mi stvar kod njih nije jasna,a to je da li se placa kompletan saobracaj koji se mesecno itekako moze nagomilati bez i jednog download-a ili se placa striktno download i upload
[ monstrum @ 31.05.2005. 14:37 ] @
Sve placas... to je sigurno. Ne da moze da se nagomila, pa i na dail upu se
dogodi da za 2-3 sata surfa imam po 15-ak mb, a da ne pricamo o brzoj vezi.
[ DemianTheCracker @ 31.05.2005. 20:32 ] @
pozzZZ


jbg bolje da se nisam raspitivao :(((


eto saznao sam veceras da od ADSL-a u mirijevu nema nista do kraja godine :((

male su sanse da bude do nove godine ...minimalne :D


ae pozzZZ
[ lancia @ 01.06.2005. 00:53 ] @
A izvor je ??
[ lancia @ 06.06.2005. 13:48 ] @
Pozdrav

Upravo sam bio u Beotelu i pitao ih za stanje u Mirijevu , na sta su mi oni rekli da im je u cetvrtak - petak stigao dopis iz telekoma da se ugradnja opreme za adsl ocekuje do kraja Septembra..................e sada koliko je telekomu verovati
Ali u svakom slucaju bilo bi sjajno
[ lancia @ 08.06.2005. 11:03 ] @
He vidite sta mi je stiglo od beocity-a

Postovani/Postovana

Sa zadovoljstvom Vas obavestavamo da smo od Telekoma Srbija dobili
odgovor da je na centrali Vaseg telefonskog broja

3046xxx

"instalirana potrebna oprema i postoje tehnicke mogucnosti za
aktiviranje ADSL prikljucka"

U nastavku ove poste mozete pogledati uslove komercijalne ponude
BeocityNet ADSL usluga i ako Vam isti odgovaraju vec u roku od nekoliko
dana po uplati zeljenog paketa i Vi mozete osetiti sve pogodnosti
savremenih tehnologija brzog i jeftinog stalnog pristupa Internetu:

- sve cene ADSL usluga izrazene su u EUR i iste za fizicka i pravna lica
- placanje je u dinarskoj protivvrednosti + PDV 18%
- svi ADSL paketi imaju jedan eMail(POP3/IMAP)/FTP nalog (zauzeca 50MB)
- dodatni nalozi za ADSL korisnike naplacuju se 1.00 EUR po nalogu
- svi paketi su sa javnom dinamiskom IP adresom
- staticka IP adresa obezbedjena je uz mesecnu doplatu od 5 EUR
...........................................

[ digisatplus @ 12.06.2005. 10:56 ] @
Deco da ponovim sta sam i ranije rekao NIS od tog posla sa ADSL kablovski internet PTT KDS mozda, Wireless u Mirijevu za sada ims SOROS BROBAND BROADCAST (SBB ) ili (novi svetski ku*ac ) sta da mi ocekujemo Mirijevo za vreme II svetskig rata bilo selo. Desava se da i mnogi delovi grada blizi centru imaju mozda i gore probleme mi barem imamo digitalnu centralu koja je ogranak centrale na konjarniku, pazi smesnig li naziva KONJARNIK dobro je da nije svinjarnik.
[ DemianTheCracker @ 21.06.2005. 13:41 ] @
ma :D

dobro je da uopste mozemo i da telefoniramo :D

inace koliko vidim od sbb wireless-a u mirijevu nema vajde posto sam se nekoliko puta prijavljivao ali nista jednostavno NE REAGUJU :D

ae pozzZZ
[ digisatplus @ 27.06.2005. 02:56 ] @
Ja sam od sbb dobio test nalog i mogu vam reci da stvarno lepo radi test nalog podrazumeva 256 kbps AP imse nalazi na udovici i koliko cujem od 1 sledeceg meseca pocinji komercijalnu upotrebu wirelessa tako da za ovu opciju sa ADSL nema veze. Ja kad ukljucim web kamericu i msn to RADI maximalno dok za isto to preko adsl bi morao da uzmem najveci servis da bi imao upload 192 kbps a preko wirelessa mi dovoljno i 256 kbps i to kosta oko 2000 din a ADSL bi me kostao recimo jeno 4000 din mesecno.
[ DemianTheCracker @ 27.06.2005. 20:18 ] @
jbt

kao sto sam ti i na SBB forumu rekao to je IDIOTIZAM :D

tebi ga daju dzabe a ja koji zelim da platim NE DAJU totalni bolidi :D

ae pozzZZ
[ digisatplus @ 15.07.2005. 00:41 ] @
Od danas 15.7.2005 startuje prodaja wireless servisa, ja sam 5.7. potpisao ugovor i u ugovoru su mi napisali da ce mi omoguciti privremono koriscenje wirelessa u trajanju od 10 dana a posle toga mogu da dodjem da uplatim servis da prevedem jos jednom od 15.7.2005 pocinju sa komercijalnim radom parem po ugovoru josji sam ja potpisao kod njih. Tako za sve one koji ne mogu da sacekaju uvodjenje ADSL u Mirijevo mogu da se prikljuce na SBB WIRELESS u njihov AP se nalazi na zgradi udovice u Mirijevu i rade na 4 kanala najverovatnije sa 4 grid ili panel antene

[Ovu poruku je menjao digisatplus dana 15.07.2005. u 01:42 GMT+1]