[ PAK_013 @ 10.02.2005. 22:07 ] @
Korisnik sam wireless usluge kod Neobee (metrohive) provajdera (64k) i imam problema sa protokom. Naime jos jedan poznanik ima IDENTICNE probleme.
Imam Pheenet WL-11 PCIR karticu i link quality varira izmedju 90 i 93% a signal strenght je od 88 do 90%. Razdaljina izmedju AP-a i mene je oko 500m i imam opticku vidljivost.
Simptomi su sledeci: Odmah posle konekcije protok je ok, ali posle nekoliko sekundi protok stane i ni da se pomakne... nije TACNO vezano za vreme ali obicno protok ide 10-20 sekundi i onda se smrzne. Kada se to desi onda se diskonektujem i ponovo konektujem, i isto se desava, jedno vreme ide ionda se odmah spuca... Desava se i da nastavi da radi i onda je ok... pokusao sam da povezem sa klimatskim uslovima (magla, hladnoca, kisa) ali nisam primetio da ima neke veze.
Ako ima nekoga u Zrenjaninu da korisiti Neobee i ima iste simptome neka se javi da znamo da im kazemo da se to desava kod vise nas, za sada ja znam samo za ovog poznanika koji ima , ponavljam, IDENTICNE probleme.
Takodje ako neko zna resenje problema neka javi... mada ja sumnjam u njihov AP ovde na Zitoproduktu.
Da, i ako bi neko mogao da mi objasni sledece, kada pingam AP u zrenjaninu ping mi je losiji nego kada pingam metrohive u NS... to mi je malo nejasno kako mogu da imam brzi odziv daljeg servera nego ap-a preko kog idem. Inace ping (kada ide) je oko 200ms (zrenjaninski AP) a ns je oko 100ms.


[ eki_yu @ 11.02.2005. 08:59 ] @
Da li si upgrade-ovao pppoe kao sto pise na njihovom sajtu ?
Slicnih problema sam imao ovde u novom sadu ...
[ PAK_013 @ 11.02.2005. 11:01 ] @
Jesam, uradio sam to i nije mi nista pomoglo...