[ roli @ 11.02.2005. 16:12 ] @
Molio bih ,ako neko zna da mi u kratkim crtama objasni sta je sve potrebno za registraciju neprofitnog udruzenja,koliki minimalni br.clanova,gdje se to radi???

Hvala!!!

Pozdrav/mrdja
[ Aleksandar Đokić @ 11.02.2005. 18:24 ] @
prevedi na srpski
[ YT1RX @ 11.02.2005. 18:38 ] @
Ovako:
Treba ti minimum 10 ljudi koji ce "biti" na osnivackoj skupstini, zapisnik sa te skupstine, 10 fotokopija licnih karata tih ljudi i naravno statut!
U statutu definises sve ali nemoj da razglabas mnogo, 2-4 A4 strane, skini i pogledaj kako izgleda!
Svi potpisu zapisnik i to predas Ministarstvu za nacionalna i ljudska prava!
Sacekas 10 dana da Rasim Ljajic (ministar, jel) potpise resenje, odes potpises da si preuzeo resenje i poneses jos jedan statut na overu!
To ti je cela procedura!
Vise sup neregistruje udruzenja!
[ roli @ 11.02.2005. 19:58 ] @
Hvala...jasno mi je otprilike ,uzecu par tih statuta,pregledati i napraviti jedan,a zapisnik cu valjda nekako smisliti ,licnih karata ima,pa valjda ce se i taj dio posla odraditi..
Valjda mogu postom da im posaljem...taj ministar...nekako voli Hag ,pa...

Hvala jos jednom i pozdrav!!
/mrdja


P.S. @guslac..mislim da nema potrebe prevoditi sa ijekavskog srpskog jezika (krajiski akcent) ,na ekavski ...pa i Vuk je srpski napravio na ijekavstini
[ tarla @ 12.02.2005. 00:36 ] @
koliko to otprilike kosta u Srbiji a ima li neko inf koliko je u RS...
Hvala
[ YT1RX @ 12.02.2005. 10:13 ] @
Kosta, zavisi koliko ces da se otvoris kad budes castio nadzorni odbor, upravni odbor... salim se ...
Mislim da ima neka taksa u ministarstvu kod Ljajica od 500 din ili slicno i nista vise.
Posle moras, kad dobijes resenje, da odes do zavoda za statistiku, pa u opstinu ali to su samo papiroloske stvari.
Moras da otvoris ziro racun i zahtev za PIB!
Samo ti podnesi u ministrastvo, uzmi resenje i posle ce ti sve objasniti kod tebe u opstini! Imas takse na svakom salteru po 10 din i ostala BIROKRATIJA, puj!
[ Luka78 @ 12.02.2005. 13:19 ] @
Ukoliko si zainteresovan za registraciju NVO-a u RS javi se na [email protected] i sve cu ti objasniti, od cijena do nacina funkcionisanja udruzenja, programa rada, statuta, odluka itd....
p.s. nije statut 2-4 strane (ne znam, mozda u Srbiji), statuti na kojima sam radio su od 12-15 strana (RS)...
cao
[ roli @ 16.02.2005. 17:47 ] @
Evo ovako..
Treba napraviti zapisnik sa skupstine,napisati odluku o osnivanju sa najmanje 10 potpisa,640 din takse,statut,kopirati bilo koji od ostalih udruzenja,naravno promijeniti ime udruzenja i na kraju kod opisa pecata ne ide SiCG...vec samo udruzenje gradjana "XY" i ime mjesta..
Sve se to predaje u palati federacije na N.Bg..na petom spratu,soba mislim da je 536 ili 563..
Rjesenje se ceka 7-8 dana i onda se sa njim pravi pecat,otvara ziro racun,PIB broj uzima..ali u opstini gdje je smjesteno udruzenje...
Eto..pa kome zatreba..nek zna..

Pozdrav!!!
/mrdja
[ valeksic @ 16.02.2005. 22:45 ] @
Dodatni info na sajtu Ministarstva za ljudska i manjinska prava SCG:

http://www.humanrights.gov.yu/srpski/sektori/ljudska/rug.htm
[ kupidisk @ 05.08.2006. 16:43 ] @
Na ovom sajtu se nalaze stvari oko papirologije osnivanja a da li neko ima link ka nekom sajtu koji objasnjava stvari oko poslovanja udruzenja?